Ιταλία Τρένα Ιταλία (trenitalia)

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια κράτηση για εισητήρια στην trenitalia και κάτω από το εισητήριο μου ζητάει προσωπικά στοιχεία και ένα από αυτά είναι το Corporate ID.
Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό? Είναι ο αριθμός ταυτότητας μου ή κάτι άχετο που δεν χρειάζεται να γράψω?
Και αν δεν είναι ο αριθμός της ταυτότητας μου, θα μου τον ζητήσει στη συνέχεια μαζί με τα στοιχεία της κάρτας πληρωμής ή τους αρκεί το ονοματεπώνυμο?
Μετά την κράτηση θα μου έρθει φαντάζομαι κάποιο email και αυτά είναι τα εισητήρια ή χρειάζεται να πάω στα γκισέ να κάνω κάτι πριν το ταξίδι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το Corporate ID.
1.Είναι κάτι άσχετο που δεν χρειάζεται να γράψω?
2.Και αν δεν είναι ο αριθμός της ταυτότητας μου, θα μου τον ζητήσει στη συνέχεια?
3.Μετά την κράτηση θα μου έρθει φαντάζομαι κάποιο email?..
1.ναι.
2.οχι
3.ναι
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια κράτηση για εισητήρια στην trenitalia και κάτω από το εισητήριο μου ζητάει προσωπικά στοιχεία και ένα από αυτά είναι το Corporate ID.
Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό? Είναι ο αριθμός ταυτότητας μου ή κάτι άχετο που δεν χρειάζεται να γράψω?
Και αν δεν είναι ο αριθμός της ταυτότητας μου, θα μου τον ζητήσει στη συνέχεια μαζί με τα στοιχεία της κάρτας πληρωμής ή τους αρκεί το ονοματεπώνυμο?
Μετά την κράτηση θα μου έρθει φαντάζομαι κάποιο email και αυτά είναι τα εισητήρια ή χρειάζεται να πάω στα γκισέ να κάνω κάτι πριν το ταξίδι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Εκτός αν έχεις εταιρεία http://m.businessdictionary.com/definition/corporate-identity.html
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδιά μια ερώτηση: Θέλω να κλείσω με trenitalia απο fiumicino-->trastevere με τρένο. Η τιμή είναι στα 8 ευρώ και κάνει 26 λεπτά μέχρι το trastevere.Θα πρέπει να τα κλείσω απο τώρα ή μόλις κατεβω από το αεροπλάνο?Αλλάζει η τιμή?Kαι αν τα κλείσω απο τώρα τι περιθωριο να αφησω απ τη στιγμή που θα φτασουμε fiumicino?ευχαριστώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδιά μια ερώτηση: Θέλω να κλείσω με trenitalia απο fiumicino-->trastevere με τρένο. Η τιμή είναι στα 8 ευρώ και κάνει 26 λεπτά μέχρι το trastevere.
1.Θα πρέπει να τα κλείσω απο τώρα ή
2.μόλις κατεβω από το αεροπλάνο?
3.Αλλάζει η τιμή?
1. όχι
2. ναι
3. όχι. για προαστιακό μιλαμε...
 

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Καλησπέρα. Θέλω να κλείσω εισιτήρια τρένου από το Μπέργκαμο στην Βενετία από το επίσημο site : italian rail. Πρέπει πρώτα, όμως, να κάνω εγγραφή και να έχω κάποιο username. Το θέμα είναι πως, ενώ πάω να συπληρώσω τα στοιχεία μου, γράφει ότι απαιτείται μόνιμη κατοικία στην Ιταλία, προκειμένου να παραλάβω την κάρτα. Πώς θα κλείσω, λοιπόν, τα εισιτήρια ?
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
5.461
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Καλησπέρα. Θέλω να κλείσω εισιτήρια τρένου από το Μπέργκαμο στην Βενετία από το επίσημο site : italian rail. Πρέπει πρώτα, όμως, να κάνω εγγραφή και να έχω κάποιο username. Το θέμα είναι πως, ενώ πάω να συπληρώσω τα στοιχεία μου, γράφει ότι απαιτείται μόνιμη κατοικία στην Ιταλία, προκειμένου να παραλάβω την κάρτα. Πώς θα κλείσω, λοιπόν, τα εισιτήρια ?
κλεισε απο http://www.trenitalia.com/trenitalia.html χωρις να χρειαζεται τιποτα αλλο εκτος απο πιστωτικη. πρεπει να αλλαξεις τραινο η στη μπρεσια η στο μιλανο και ειναι γυρω στις 3 ωρες
 

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
ναι στην μπρεσια λεμε να αλλαξουμε.φτανουμε στις 2 στο αεροδρομιο του μπεργκαμο..ειναι καλα να κλεισω το τρενο των 5 ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom