Γερμανία Τρένα στη Γερμανία

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια με τα γρήγορα τρένα IC. Να κλείσω και συγκεκριμένες θέσεις ή δίνει το σύστημα αυτόματα τυχαίες θέσεις
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια με τα γρήγορα τρένα IC. Να κλείσω και συγκεκριμένες θέσεις ή δίνει το σύστημα αυτόματα τυχαίες θέσεις
Δε δίνει θέσεις, μπαίνεις στο τρένο και ψάχνεις - κάθεσαι όπου βρεις. Αν λέει οτι το τρένο είναι αρκετά γεμάτο (συνήθως το γράφει κατα την αναζητηση) ή είστε πολλά άτομα και θέλετε να είστε παρέα, κλείσε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αλλιώς δεν αξίζει.
..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
δεν χρησιμοποιω πλεον καθολου τρενο και μετρο (γιατι δεν συμφερει) αλλα αν κρινω απο τις εικονες που βλεπω τελευταια στην Γερμανια θα συνιστουσα να αποφυγετε τα τραινα ...
τουλαχιστον αυτα που μπορεις να παρεις με το 9ευρο
 

patrizia

Member
Μηνύματα
184
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Ωχ 8 Αυγούστου θα είμαι Βαυαρία. Δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε τις εκδρομές εκεί λες?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ωχ 8 Αυγούστου θα είμαι Βαυαρία. Δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε τις εκδρομές εκεί λες?
τι να σου πω.
πιστευω πως ναι, απλα ισως παιξει λιγο ταλαιπωρια και στριμωξιδι
ΕΙνια ολα πολυ σχετικα.
προς το παρον χαμος γινεται πιο Βορεια....για Μοναχο δεν εχω διαβασει τιποτα ακομα.
Αλλα οι διακοπες εκει δεν ξεκινησαν ακομα
 
Μηνύματα
37
Likes
5
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ τί ακριβώς ισχύει στα μεταφορικά μέσα της Γερμανίας με τις "ζώνες" και τα εισιτήρια? Επίσης σκέφτομαι να πάω μονοήμερη εκδρομή από Μόναχο στο Σάλτζμπουργκ? Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν διαβατήριο επειδή αλλάζω χώρα? Ή με τη ταυτότητα είμαι εντάξει? Γιατί σε γνωστές μου που πήγανε Πράγα από Νυρεμβέργη ζητήσανε διαβατήριο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Με το εισιτήριο των 9€ πλέον δεν έχεις κανένα θέμα με ζωνες και άλλα τινά έως τον Αύγουστο.
Λογικά όχι δεν θα έχεις θέμα με το Σάλτσμπουργκ.
 
Μηνύματα
37
Likes
5
Με το εισιτήριο των 9€ πλέον δεν έχεις κανένα θέμα με ζωνες και άλλα τινά έως τον Αύγουστο.
Λογικά όχι δεν θα έχεις θέμα με το Σάλτσμπουργκ.
Καλησπέρα σας. Το θέμα με το εισητήριο των 9 ευρώ είναι ότι διάβασα πως για παράδειγμα δε μπορείς να έχεις μαζί σου βαλίτσα σε τρένο.Συνεπώς αν πρέπει να πάρω άλλο εισητήριο για να πάω από Νυρεμβέργη που θα χρειαστεί Μόναχο, πιο εισητήριο επιλέγω?γενικά το όλο θέμα με τα εισητήρια και ποιά μεταφορικά μπορείς να πάρεις με αυτά με έχει μπερδέψει απόλυτα. Αν κάποιος γνωρίζει να μου τα εξηγήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα μιας και σε 2 εβδομάδες φεύγω και δε ξέρω ακόμα τι επιλογές μετακίνησης έχω και πως να τα ψάξω
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Καλησπέρα σας. Το θέμα με το εισητήριο των 9 ευρώ είναι ότι διάβασα πως για παράδειγμα δε μπορείς να έχεις μαζί σου βαλίτσα σε τρένο.Συνεπώς αν πρέπει να πάρω άλλο εισητήριο για να πάω από Νυρεμβέργη που θα χρειαστεί Μόναχο, πιο εισητήριο επιλέγω?γενικά το όλο θέμα με τα εισητήρια και ποιά μεταφορικά μπορείς να πάρεις με αυτά με έχει μπερδέψει απόλυτα. Αν κάποιος γνωρίζει να μου τα εξηγήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα μιας και σε 2 εβδομάδες φεύγω και δε ξέρω ακόμα τι επιλογές μετακίνησης έχω και πως να τα ψάξω
Στο σαιτ των γερμανικών σιδηροδρομων Cheap Train Tickets | Timetables for Germany & Europe - Deutsche Bahn (στα αγγλικά) βάζεις που θες να πας και σου βγάζει όλες τις επιλογές, και το κόστος. Ανάμεσα σε αυτές περιλαμβάνεται κ το 9€ Ticket. Κάνεις κ κράτηση από το σαιτ. Αυτό με τη βαλίτσα που λες δεν το βρίσκω πουθενά, εγώ ταξίδεψα με μικρή βαλίτσα τον Ιούνιο.

Αν θες ρώτα κάτι συγκεκριμένο να βοηθήσουμε.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αυτό με τη βαλίτσα πρώτη φορά ακούγεται.
Που ακριβώς το διάβασες;
Τον Ιούνιο ταξίδεψα με αποσκευή 10 κιλών από Weeze προς Ντίσελντορφ και ανάποδα και δεν ίσχυε κανένας τέτοιος περιορισμός για καμιά αποσκευή.
Από Νυρεμβέργη για Μόναχο ταξιδεύεις με το regio train και εισιτήριο των 9€ και είσαι οκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom