Τριήμερο στο Γαλαξίδι

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Χαλαρά είναι. Ναι, θα απέφευγα γενικά τα μαγαζιά της παραλιακής. Μπεμπελης και πάλι Μπεμπελης και δίπλα του έχει και δύο πολύ καλά ζααχαροπλαστεια.
Καλοκαιριατικα στον Μπεμπελη?Να κατσει δλδ μεσα για φαγητό σε aircondition,γιατι εξω δεν εχει(2 τραπεζακια μόνο που δεν μπορεις να απλωσεις το ποδι σου γιατι θα στο πατησει το αμαξι που περναει )?Δεν λεω εξαιρετικό φαγητο αλλα ειναι για αλλη εποχή .Όλα τα μαγαζια συγκεντρωμενα στην παραλία είναι,θα βολταρετε και θα δειτε.Αλλωστε για 3ημερο μπορειτε να κανετε διαφορες επιλογες .Τα ζαχαροπλαστεία πολυ καλα με εξαιρετικό ραβανι με ρυζι το Κονάκι (παραδοσιακό Γαλαξιδιωτικο γλυκό) .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλοκαιριατικα στον Μπεμπελη?Να κατσει δλδ μεσα για φαγητό σε aircondition,γιατι εξω δεν εχει(2 τραπεζακια μόνο που δεν μπορεις να απλωσεις το ποδι σου γιατι θα στο πατησει το αμαξι που περναει )?Δεν λεω εξαιρετικό φαγητο αλλα ειναι για αλλη εποχή .Όλα τα μαγαζια συγκεντρωμενα στην παραλία είναι,θα βολταρετε και θα δειτε.Αλλωστε για 3ημερο μπορειτε να κανετε διαφορες επιλογες .Τα ζαχαροπλαστεία πολυ καλα με εξαιρετικό ραβανι με ρυζι το Κονάκι (παραδοσιακό Γαλαξιδιωτικο γλυκό) .
Κανένα aircondition, ανοιχτά παράθυρα είναι. Πρέπει να έχω φάει και καμιά εικοσαριά φορές έξω, ακόμη αρτιμελεστατος είμαι. Πολύς κόσμος στην παραλιακή, μέτριο τουριστικ φαγητό, πολύς ήλιος, πολλα αυτοκίνητα, από μένα είναι όχι. Συνυπογραφω για κονάκι.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Για όποιον παει προς τα εκεί, αν θέλει να φαει Cheesecake απίθανο θα παει εδώ , στους Δελφούς

Βάκχος Ταβέρνα Δελφοί | Vakhos Taverna Delphi

το νοστιμότερο που έχω φάει, επίσης η μερίδα είναι επί τρία, τεράστια, η δε τιμή του, πολυ καλη, δεν έχω φάει εκεί αλλά το Cheesecake του είναι όνειρο .

Αφου σκέφτομαι να παω ξανά προς τα εκεί , μονο και μόνο για το Cheesecake του :cool:
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην Αραχωβα μου αρέσει πολυ ο Οίστρος, από τη σαλάτα με dressing πορτοκαλιού μέχρι το αγριογουρουνο είναι εξαιρετικά όλα, το καλύτερο λουκάνικο που έχω φάει στη Στερεά Ελλάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom