Τρόποι για να εξοικονομίσουμε λεφτά για ταξίδι

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμας η οικογενεια μας εδινε για δωρο "φακελακι" οταν ημασταν εφηβοι.. ε εκει μεινανε για παντα, δεν πα να χω κλεισει τα 30, παλι "φακελακι" παιρνω.. νομιζω οτι ειναι επειδη αφενος βαριουνται να ψαχνουν για δωρο, αφετερου επειδη μενουμε σε αλλες πολεις τους ειναι πιο ευκολο απο το να στελνουν πακετα

Ρε παιδια εγω στο δρομο εχω βρει πολλες φορες χρηματα. Αλλα νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρα λογω του σκυλου γιατι πριν την παρω ολα κι ολα 10 ευρω ειχα βρει και αυτα στη Ρωμη σε ταξιδι.. εκτος το 150αρι που γραφω παραπανω εχω βρει αλλη μια φορα 130 ευρω (αυτα θυμαμαι τα ειχα δωσει για οδοντιατρο, ξεκαθαρα οποιος τα εχασε μου ευχηθηκε να τα φαω στους γιατρους και επιασε), 2 φορες 10ευρα, 3 φορες 5ευρω, 100 πολωνικα ζλοτι και 75 τουρκικες λιρες (στην αθηνα για καποιο λογο..) Επισης ολων των ειδων τα ψιλα. Επισης εχω βρει και 3 πορτοφολια αλλα αυτα που μπορουσαν να ταυτοποιηθουν προφανως τα παρεδωσα.
Πού ακριβώς πηγαίνεις το σκύλο σου βόλτα; επακριβώς τη διαδρομη παρακαλώ.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Χαχαχαχα! Ολως παραδοξως τα 2 μεγαλα ποσα τα εχω βρει στον ιδιο δρομο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χαχαχαχα! Ολως παραδοξως τα 2 μεγαλα ποσα τα εχω βρει στον ιδιο δρομο!
Ο οποίος είναι;;; Πες το να αγοράσω σκυλάκι κι εγώ, μας έσκασες.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Ο δρομος του χρηματος ειναι η αθανατη Χαριλαου Τρικουπη 😋 Να φταιει το Πασοκ? Δεν ξερω..
Σκυλο μην παρετε, βολταρετε μοναχοι σας. Τη μια φορα που καταφερε και αρπαξε βλακεια απ το δρομο και επαθε δηλητηριαση ενα μισθο μου πηρε να τη συνεφερω.. Ασε τα 10 χρονια που γερασα απ την αγωνια μου
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο δρομος του χρηματος ειναι η αθανατη Χαριλαου Τρικουπη 😋 Να φταιει το Πασοκ? Δεν ξερω..
Σκυλο μην παρετε, βολταρετε μοναχοι σας. Τη μια φορα που καταφερε και αρπαξε βλακεια απ το δρομο και επαθε δηλητηριαση ενα μισθο μου πηρε να τη συνεφερω.. Ασε τα 10 χρονια που γερασα απ την αγωνια μου
Άτιμη κοινωνία, 3 φορές την εβδομάδα στη Χαριλάου Τρικούπη μόνο τρικάκια βλέπω, άντε καμία σύριγγα, πεταμενη μάσκα ή κουραδακια σκύλου. Μάλλον του δικου σου, αφου μαζεψες το χρήμα...
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ο δρομος του χρηματος ειναι η αθανατη Χαριλαου Τρικουπη 😋 Να φταιει το Πασοκ? Δεν ξερω..
Σκυλο μην παρετε, βολταρετε μοναχοι σας. Τη μια φορα που καταφερε και αρπαξε βλακεια απ το δρομο και επαθε δηλητηριαση ενα μισθο μου πηρε να τη συνεφερω.. Ασε τα 10 χρονια που γερασα απ την αγωνια μου
Συ είπας....' Ετσι εξηγείται...Ούτε ήξερα ότι ξαναγύρισε στην Χαριλάου Τρικούπη....Είχα μείνει ότι έφυγε απο εκεί κάποτε...
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Ε απο δω και περα οταν περνας θα κοιτας μονο κατω, ουτε φοιτητριες, ουτε βιτρινες, ουτε το γαλανο ουρανο :p
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Συ είπας....' Ετσι εξηγείται...Ούτε ήξερα ότι ξαναγύρισε στην Χαριλάου Τρικούπη....Είχα μείνει ότι έφυγε απο εκεί κάποτε...
Ακομα και στην παρακμη του μοιραζει απλοχερα 😂
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
βρισκω συχνα πυκνα -απο μονολεπτο μεχρι 150 ευρω μασουρακι μου χει τυχει)
Μωρέ με 150 ευρώ αγοράζεις και εισιτήρια πλοίου ή αεροπλάνου...

Αυτό θα πει τύχη. Εγώ το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρει είναι στα φοιτητικά μου χρόνια, 25 ευρώ μέσα στο λεωφορείο πεταμένα. Έψαχνα κιόλας από ποιόν έπεσαν αλλά δεν υπήρχε κανείς εκεί που τα βρήκα, μόνο 1-2 επιβάτες στην άλλη άκρη του λεωφορείου. Οπότε τα πήρα μια και αποκλείεται να βρισκόταν αυτός που τα έχασε.:)

Τώρα συχνά βρίσκω κάτι κέρματα, τόσο ευτελούς αξίας που συχνά σιχαίνομαι να τα μαζέψω.:(

Στην προηγούμενη καραντίνα είχα βρει περπατώντας ένα 10 ευρω και το ευχαριστήθηκα.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Στα χαρτονομισματα κι εγω τα μαζευω, κοιταω λιγο γυρω γυρω να δω αν ειναι κανεις παραδιπλα που δειχνει να ψαχνει εξαλλος τριγυρω κι αν δεν, μπαινουν στην τσεπη μου και συνεχιζω το δρομο μου

Τα ψιλα τα τσεπωνω και δεν ασχολουμαι
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Που τα βρίσκετε βρε παιδιά; Γιατί εγώ όλο χάνω... :cry::cry::cry:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom