Τσιγκουνια

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
που να ταν και δικό του δηλ:haha: γεια σου ρε σοφία!! πότε θα έρθω να με κεράσεις έναν τρίδιπλο καπουτσίνο:haha:
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
που να ταν και δικό του δηλ:haha: γεια σου ρε σοφία!! πότε θα έρθω να με κεράσεις έναν τρίδιπλο καπουτσίνο:haha:

χμ εγω το χω παραπονο οταν ηρθα στο τοπο σου ουτε ενα προφιτερολ δεν κερασες και καθησα και 3 μερες......
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλά, famek, ναι, ο δικός σου σπάει κόκκαλα! τέτοιο κόλλημα για 50λεπτά;;;; παίρνει τα πρωτεία με το σπαθί του!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
χμ εγω το χω παραπονο οταν ηρθα στο τοπο σου ουτε ενα προφιτερολ δεν κερασες και καθησα και 3 μερες......
Για όλους έναν καλό λόγο τον έχεις... Λευτέρη στη black list κι εσύ...
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
εχω καλυτερο λευτερη
ειμαστε παρεα 3 ατομα σε καφετερια...εγω ειχα στραμπουληξει το ποδι μου.το ενα παιδι της παρεας παει να φερει το αμαξι για να μην περπατησω πολυ.βγαζει πληρωνει το καφε του και αφηνει μπουρπουαρ μισο ευρω
πληρωνω κ εγω ..ο τριτος τα παιρνει ολα και αφηνει ακριβως το ποσο και κλεβει το μπουρμπουαρ.τα ο,50.... και δεν την γλυτωσε του το επισημανα..
στραβουμουτσουνιαζει τελικα τα αφηνει... τον πιανει μια νευρικοτητα και αρχιζει να παιζει με το κερμα εγω δε τον αφηνω απο τα ματια μου..και φευγοντας τι κανει... αφηνει το κινητο του διπλα στο κερμα και ενω το βλεπει το κινητο του κανει πως ξεχνα το κινητο... για να γυρισει να παρει το κερμα... εγω ομως του λεω οτι το ξεχασε... παλι απετυχε η προσπαθεια του.. βγαινουμε απο το μαγαζι κ προφασιζεται πως πρεπει να παει τουαλετα και παει προς το τραπεζι αλλα ηταν ατυχος η τουαλετα ηταν απο την αλλη πλευρα και φυσικα του ειπα την κατευθυνση και μολις ειδε οτι δεν βολευε... αποφασισε οτι δεν θελει τουαλετα...
ε ρε και να ξερε το γκαρσον τι αγωνα εδωσα για το φιλοδωρημα του..
ειναι αρρωστια τελος..αυτος μπορει να μην κοιμηθηκε το βραδυ απο την στεναχωρια του που δεν το πηρε...
Αυτος κατεστρωσε οληκληρο σχεδιο...τοση ενεργεια για 0,50 λεπτα;
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
και να σκεφτειτε οτι κατηγορουσε τον πατερα του για τσιγκουνη.. εσβηνε λεει το αιρ κοντισιον μολις εβγαινε αυτος απο το δωματιο ασχετα αν μεσα ηταν κ αλλα 3 ατομα...
μια αλλη φορα συγχιστηκε τοσο πολυ που του εβαλαν να πληρωσει κουβερ και νερο 0.80 λεπτα που αφου εβριζε κανενα 10 λεπτο εφυγε γιατι χαλαστηκε...
τι να πω..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εεεε αν ειναι να τον βαλανε να πληρωσει τα σουβερ καλα εκανε και θυμωσε!!!
Αυτα τα πληρωνεις μια φορα, οταν τα αγοραζεις απο το μαγαζι με ειδη προικος για να τα βαλεις κατω απο τα ποτηρια, μη τυχον γδαρεις το τραπεζι!!
Ποσες φορες πια να τα πληρωσει ο αμοιρος???
Αδικως τον λετε τσιγγουνη!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τσιγγουνια (συναισθηματων) ειναι επισης οταν δεν παραδεχεσαι τα λαθη σου,
οταν εχεις μονιμως επικριτικο υφος.
 

elliot

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος ΗΠΑ
Στην Αμερική (που θεωρείτε η #1 κοινωνία σε σπατάλη) οι ίδιοι οι σερβιτόροι όταν βλέπουν πως έχεις τελειώσει αλλά έχει περισσέψει φαγητό σου φέρνουν κουτάκι να το βάλεις και να το πάρεις μαζί σου. Θεωρείται δεδομένο δηλαδή και όχι ντροπή!
κι όχι μόνο. σε πολλά εστιατόρια αν τελικά τους πεις ότι δε θες τα περισσεύματα (καλά. προφανώς δε μιλάμε να έχεις αφήσει 2 μαρούλια) σε ρωτάνε μήπως δε σου άρεσε το φαγητό, το θεωρούνε δλδ κάτι σαν προσβολή!
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ο αναμαρτητος.... και αλανθαστος.... πρωτος το λιθο βαλετω.....
αντε καλο μηνα
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Σημερα μετα απο μια σχετικη συζητηση με μια φιλη καταλαβα πως οι τσιγκουνηδες εκτος απο αυτο το "μικροβιο" εχουν και το "μικροβιο" της βλακειας.
Ο αντρας της φιλης μου την υποχρεωνει να κλεινει το ραδιοφωνο οταν ειναι στο καθιστικο και πεταγεται μεχρι την κουζινα και μετα να το ξανα ανοιγει.
Σημερα λοιπον η κοπελα δεν αντεξε και του φωναζε. "Εισαι ηλιθιος, η συσκευη καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια οταν ανοιγοκλεινουμε τον διακοπτη". Μετα απο αυτην την πληροφορια ελπιζει να την αφησει να ακουει ραδιοφωνο ησυχη
:p:p:p:p:p
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Μία βδομάδα που έμειναν Πάρο δεν έτρωγαν φαγητό σε ταβέρνα ή εστιατόριο, πέρα από το φτωχό πρωϊνό του ξενοδοχείου και στην καλύτερη ένα σάντουιτς το μεσημέρι!

Το άλλο περιστατικό είναι το εξής: Μία παρέα νεαρών φίλων πήγε για γλυκό σε ένα ζαχαροπλαστείο. Σηκώθηκε από τη θέση της, βγήκε έξω στο περίπτερο, αγόρασε μία MARS,επέστρεψε στο τραπέζι και λέει στους φίλους της όλο χαρά για την εξυπνάδα της..."Και γλυκό και φτηνο", δείχνοντας τη Mars!
Κάτι παρόμοιο συνέβει και σε μένα με μια φίλη στη Νάξο όμως!
Στο φαγητό επέλεγε βάσει τιμής και όχι βάσει διάθεσης.Οταν το κατάλαβα, αποφασίσαμε να παραγγέλνουμε και να πληρώνουμε η κάθε μια τα δικά της.

Σε ψαροταβέρνα στη Νάξο, δεν πεινούσε και παρήγγειλε 1 ούζο με μεζέ. Φυσικά δοκίμασε (έφαγε) από τους μεζέδες τους δικούς μου. Μετά τα ουζάκια και τους μεζέδες μου (μας???) , της ήλθε να πάρει παγωτό.
Οταν είδε τη τιμή, σηκώθηκε, πήγε δίπλα στο ψιλικατζίδικο αγόρασε 1 δελτα και στρογγυλοκάθησε στη ταβέρνα για να το απολαύσει... Εγώ?? ν΄ ανοίξει η γη να με καταπιεί.... Πείτε μου, γιατί δεν το αγόραζε όταν θα φεύγαμε από την ταβέρνα ??
Εκτοτε δεν ξαναβρεθήκαμε (εξάλλου δεν είμασταν και κολλητές)

Οι τσιγγούνιδες τελικά , έχουν τα ίδια χούγια.:p
ο θεός να μας φυλάει (για να μην ρεζιλευόμαστε) :p:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.898
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom