Τσιπουράδικα στο Βόλο

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
εχει κανεις να δωσει καποιες εξτρα ινφο?
Ποια ειναι φετος τα καλα τσιπουραδικα?
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Μπορούμε να έχουμε μια επικαιροποίηση για καλό τσιπουράδικο στον Βόλο;
Ευχαριστώ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αν θέλετε τσίπουρα και μεζέδες αλλά λίγο πιο..γκουρμέ, προτείνω το Μεζέν.
Τα Φιλαράκια κοντά στην Καρτάλη είναι άλλη μία σέιφ επιλογή, χωρίς όμως να είναι κάτι το ιδιαίτερο, μαζεύουν όμως πολύ κόσμο.
Πολύ ωραία είναι και τα διάφορα τσιπουράδικα που βρίσκονται σε στενάκια. Προτείνω Τα Ξύδια, που είναι στο κέντρο (και συνήθως φέρνουν και λαχταριστά γλυκά για επιδόρπιο :p ). Αν το πάτε ευθεία κάτω από εκεί, προς την παραλία δηλαδή, υπάρχει ένα ακόμα τσιπουράδικο, το όνομα του οποίου δεν θυμάμαι τώρα, αλλά μαζεύει πάντα κόσμο.
Επίσης προτείνω να πάτε στην Αγριά. Είναι ένα παραλιακό μέρος, λίγα λεπτά από τον Βόλο με πάρα πολλά τσιπουράδικα. Προτείνω τον Γιαλό και την Βαρελά.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Στο κέντρο, γνήσιο κι αυθεντικό, μόνο για ντόπιους, "Το Αϊβαλί", οδός Σέφελ 15 (είναι το στενάκι δίπλα στο Intersport). Εκτός πόλης, στην Ν. Αγχίαλο, "το Γιούσουρι". Το ποιοτικότερο φαγητό της περιοχής. Τσιπουράδικο μεν, αλλά και οικογενειακό θαλασσινο-φαγάδικο, όλα γνήσια κι αληθινά. Από την άλλη πλευρά, προς Πήλιο, στην Αγριά, "ο Τζίμης", επάνω στο κύμα.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Νίκος-Γιάννα
Με-ζεν
Στράτος

Εντυπώσεις καλές έως πολύ καλές για όλα αλλά και + 2 χρόνια πριν.Δεν ξέρω πώς είναι τώρα.
Με κλειστά μάτια στο Νίκος-Γιάννα,παραδοσιακό Βολιώτικο,τηλέφωνο για κράτηση 2421022767
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.960
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
ριχτε προτάσεις παιδια να μαθαινουμε και οι Βολιώτες..
Δώσε τα φώτα σου στο λαό παρακαλώ.
Θέλουμε τα γνωστά, τα καλά, τα αντιεμπορικά της νέας Ιωνίας όχι τα τουριστικά.
Αυτά που πάτε μόνο εσείς. :cool:
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Θέλουμε τα γνωστά, τα καλά, τα αντιεμπορικά της νέας Ιωνίας όχι τα τουριστικά.
Βολιώτισσα μπορεί να μην είμαι, αλλά νομίζω έχω αυτό που ψάχνεις!
Μπόκος Ουζερι, στην Ν. Ιωνία.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Έχουν γραφτει αρκετα και θα γραφτούνε και άλλα.. Το καλύτερο τσιπουράδικο είναι αυτο που θα πας με καλή παρέα.. Ολες οι προτάσεις δεκτες.. Στα τόσα χρονια εδω έχουν ανοιξει και κλείσει κάμποσα μαγαζιά.. Τα περισσότερα μαγαζιά θα ικανοποιήσουν σε ενα μεγάλο βαθμό τον πολύ τον κόσμο.. Εγω όπου με τραβανε πάω αλλά προτιμω τα μικρα μαγαζακια που όσο πάνε σπανίζουν..

Παμε για την 3η και 4η γενιά τσιπουραδικων..
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Βολιώτισσα μπορεί να μην είμαι, αλλά νομίζω έχω αυτό που ψάχνεις!
Μπόκος Ουζερι, στην Ν. Ιωνία.
Mποκος εχει μεγαλωσει γενιες και γενιες που λενε αλλα σιγουρα δεν ειναι στα αντιτουριστικα...Θα λεγαμε ειναι οτι πιο mainstream στη Νεα Ιωνια..Οπως και Ακρωτηρι ισως λιγο πιο κατω..Ολα βεβαια κρατανε ενα λεβελ και πανω οποτε ενας τουριστας δεν εχει να χασει κατι οπου και να παει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom