Ινδονησία Τσουνάμι 2004. Σουμάτρα Ινδονησίας. Πόλη banda-aceh. Σημείο μηδέν.

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Α ρε malysa που το ξέθαψες το τσουνάμι!!!
θαμένο ήταν το κακόμοιρο στα βάθη των σελίδων!!
πλάκα πλάκα κλαίμε όλοι για το μισθουλάκι για την βενζίνη,για τον φπα και δεν συμμαζεύεται!!!
πίστεψέ με άν περάσεις μιά τετοια εμπειρία απο τσουνάμι, ολα αυτά τα έχεις χ-----α!!!!
Η φύση malysa μου,η φύση ειναι ο οδηγός μας και κανένας άλλος !!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Α ρε malysa που το ξέθαψες το τσουνάμι!!!
θαμένο ήταν το κακόμοιρο στα βάθη των σελίδων!!
πλάκα πλάκα κλαίμε όλοι για το μισθουλάκι για την βενζίνη,για τον φπα και δεν συμμαζεύεται!!!
πίστεψέ με άν περάσεις μιά τετοια εμπειρία απο τσουνάμι, ολα αυτά τα έχεις χ-----α!!!!
Η φύση malysa μου,η φύση ειναι ο οδηγός μας και κανένας άλλος !!

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Renata,ξεκίνησα από εδώ ύστερα από την παρακίνησή σου να διαβάσω δύσκολους προορισμούς που έχεις επισκεφτεί και ειλικρινά συγκλονίστηκα.

Είσαι από τους ανθρώπους που κάνουν την αλληλεγγύη στάση ζωής και γι'αυτό δεν σου αξίζουν απλώς συγχαρητήρια.Αυτά τα αποζητούν χαρτογιακάδες πίσω από γραφεία.

Νομίζω ότι η αναγνώριση που σου αρμόζει είναι πως είσαι Άνθρωπος με Άλφα κεφαλαίο και αυτό για μένα μετράει πάνω απ'όλα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ελα μορέ όλοι προσφέρομε με κάποιο τρόπο!!
καλά δεν είπαμε να πας και σε τόσο δύσκολα ..αλλα ψάξου και μην κολώνεις ..η ζωή ειναι μικρή-μιά παρτίδα σκάκι..βγές και φάε τον κόσμο!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μα δεν σου είπα φίλη μου ότι μένω απαθής,δείχνω την αλληλλεγύη μου στην κοινωνία με τον τρόπο μου και τον ελάχιστο αγώνα μου.Αλλά θαυμάζω ανθρώπους που υπερβαίνουν τον μικροαστό που σχεδόν όλοι κρύβουμε μέσα μας και κάνουν πράγματα άξια θαυμασμού.

Ε,πως να το κάνουμε,δεν γνωρίζω και πολλούς(κανέναν μάλλον) που βρέθηκαν εκεί τις μέρες εκείνες.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλά να δείς η lullu τι κάνει...
εγώ μπροστά της ειμαι μπάζο!!:D
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Μόλις τώρα διάβασα την ιστορία σου ... λόγω του διαγωνισμού.
ΛΥΠΑΜΑΙ που δεν την είχα διαβάσει νωρίτερα.

Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες τέτοιες εμπειρίες μαζί μας. Έτσι, για να θυμόμαστε τι είναι και τι δεν είναι σημαντικό σε αυτή την ζωή.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ενα μπράβο και απο 'μένα για την προσφορά σου αλλα και για τη γενικότερη στάση σου. Πανω απ' όλα ομως ενα "Ευχαριστώ"....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
...σαν σήμερα ήταν
το 2004 που η καταστροφή ήταν τραγική!
:xmas_sad:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ναι thano,
φετος βρέθηκα στο διπλανό νησί απο εκείνο της κόλασης..
ποσο ειρηνικα και μακρυνα μου φαινόντουσαν όλα!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.698
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..σημερα χωρις λόγο ανοιξα το φακελλο με τις φωτογραφιες renata Banda-Ache που βρισκονται στο σκληρο μου δισκο .. εικονες θαμμενες βγηκαν στη επιφανεια και συναισθηματα.. Θυμηθηκα πως ειχες πει οτι ειχες γραψει λίγα σαν ιστορια και τωρα στο αδειο ιατρειο τη διαβαζω και με μετεφερες εκει αναμεσα στους ξεριζομενους κορμους δεντρων στα βυθισμενα λασπη αυτοκίνητα και στο μεσημεριανο φαγητο στο ποσκο ...ρυζι-ρυζι και παλι ρυζι....
Τι να πω... μετα απο αυτη τη εμπειρια σου ακολουθησαν και αλλες και παντα παρεα..να ευχηθω να συνεχισουμε ετσι, ειναι σαν να ευχομαι να υπαρχουν στο κοσμο μας οι πολεμοι, οι καταστροφες ...αλλα να θυμασαι αν και οποτε χρειαστει θαμαστε παλι μαζι...
καλη σου μερα...:xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.474
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom