Ταϊλάνδη Τσουνάμι-seeing στο Κράμπι

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Oποιος, λοιπον, θελει να κανει ενα ταξιδι χωρις απροοπτα, φυσικες καταστροφες και αλλες θεομηνιες, τωρα εχει τη λυση :
Μαθαινει που σχεδιαζει να παει η Coccobill και αποφευγει ολοκληρη την ηπειρο και τους ωκεανους που την περιβαλλουν. :D
Διαλεγεις: η μαζι μου με ντοκιουμενταριστικο υλικο στη φωτογραφικη σου η στον καναπε να τα βλεπεις στην τι-βι! :bleh: Τσουναμι, βομβιστικες επιθεσεις, ανατροπες τζιπ μες στη ζουγκλα... coccobillunexpectedtravel.com/disaster :haha:
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Το χωριό του ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗ
Παιδιά γεια σας και από μένα. Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας!!! Πήγα στα Κράμπι το Καλοκαίρι τους 2009. Θεωρώ οτι είναι από τα πιο ωραία μέρη στον Κόσμο και για αυτό τους λυπήθηκε ο θεός και δεν τα έσβησε από το χάρτη !!! Η εμπειρία σου πρέπει να ήταν φοβερή και κάτι που σίγουρα υα θυμάσαι όσο ζεις. Φωτογραφίες μας έδειχναν οι ντόπιοι στα Κράμπι και στο Πουκέτ και το δάκρυ πήγαινε κορόμηλο οχι να είσαι εκεί και να τα ζεις! Είσασταν πολύ τυχερές που δεν βρισκόσασταν στα ΠΙ ΠΙ όπου πάθαν ολοική καταστροφή. Φαντάζομαι οτι οσα χρόνια και αν περάσουν θα κλείνετε τα μάτια σας και θα βλέπετε τσουνάμι !!!!! Μη το βάζετε κάτω ,τα ταξίδια είναι οτι πιο όμορφο μπορείς να κάνει κανείς στη ζωή του . Καλά ταξίδια λοιπον!!!!
 

CARLITO

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Φοβερη η ιστορια σου!!Θελω και εγω να ζησω κατι παρομοιο αλλα να εχει αισιο τελος φυσικα!!!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
coccobil,
άλλο ένα ευχαριστώ και από μένα, για τις αναμνήσεις σου (με ευτυχώς καλό τέλος για σένα και τη φίλη σου), που έγιναν γραπτός λόγος.....για χάρη μας :clap::clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Μπα... οταν κατι ειναι τοσο εντονο δεν προλαβαινεις να φοβηθεις.. Φοβηθηκα δυο χρονια αργοτερα οταν περπατουσα σε παραλια του Ινδικου βραδυ κι εβλεπα τα κυματα να σκανε με δυναμη...
Οι αναμνήσεις που μας σοκάρουν μετά........

Oποιος, λοιπον, θελει να κανει ενα ταξιδι χωρις απροοπτα, φυσικες καταστροφες και αλλες θεομηνιες, τωρα εχει τη λυση :
Μαθαινει που σχεδιαζει να παει η Coccobill και αποφευγει ολοκληρη την ηπειρο και τους ωκεανους που την περιβαλλουν. :D
:haha::haha::haha:

μα και ολόκληρη την ήπερο βρε vagelis ..... καλού κακού.....?

coccobil , για πες μας το επόμενο ταξίδι σου :haha:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μολις διαβασα την ιστορια σου...
εκτος την κακη εμπειρια του τσουναμι εγω θα σταθω στο καμματι που γραφεις για τον ταιλανδεζικο λαο.

Ενιωθαν ασχημα για εμας κι ας ειχε γινει το δικο τους σπιτι ενυδρειο. Ηταν σαφες πως το πρωτο τους μελημα ηταν οι ξενοι- οχι τουριστες πια.. ειχαμε γινει σε λιγα λεπτα οι ξενοι που ειχαν επισκεφθει τη χωρα τους και αντικρυσει την καταστροφη. Νιωθαν υπευθυνοι οπως θα νιωθαμε ολοι αν ειχε ξεκολλησει ο σοβας του σαλονιου μας κι ειχε πεσει στο κεφαλι ενος φιλοξενουμενου μας που καθοταν στον καναπε. Μας ζηταγαν συγνωμη και το εννοουσαν. Οταν τη δευτερη ημερα ειπαμε να παμε στο νοσοκομειο να δωσουμε αιμα, να βοηθησουμε σε κατι, μας κοιταξαν ολοι εκπληκτοι: "εσεις; ειναι δυνατον να σας αφησουμε; " Ηταν αδιανοητο για την κουλτουρα τους να μας αφησουν να εμπλακουμε σε κατι οδυνηρο. Ηταν στωικοι χωρις να ειναι νωθροι.
Αψογος!!!!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
........
Λιγες μερες αργοτερα, στην αγορα της Πατπονγκ στην Μπανγκογκ μια μεσηλικη γυναικα, μολις ακουσε πως ημουν στο Κραμπι οταν χτυπησε το κυμα, με αγκαλιασε σφιχτα και ψιθυριζε κατι που ακουγοταν σαν ευχη. Μου ζητησε να παρω κατι απο τον παγκο της για να τη θυμαμαι. Δεν πηρα αλλα τη θυμαμαι ακομα.
Ναι και γω να παραθέσω τον τέλειο επίλογο της ιστορίας της :clap:
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
μικρη ιστορια αλλα ταυτοχρονα τοοοοοοοοοοσο μεγαλη...
Καταπληκτικη ...Ευγε...
Οι τσιφουτηδες τελικα ηταν το λαχειο σου...
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Mιά ιστορία που .... επρεπε να ξαναδιαβασω !Βρέθηκα στο Κράμπι ακριβώς δύο χρόνια μετά.Η ζωή συνέχιζε στους ανέμελους ρυθμούς των τροπικών αλλά....τα ίχνη παρέμεναν εκεί και ρέκαζαν ανατριχιαστικα σιωπηλά.....
Αλήθεια....τι εγινε με τις λίστες των αγνοουμένων.....
Γιατί εχω την αίσθηση ότι ηθελημένα αποκρυπτεις! "σκληρές¨λεπτομέρειες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom