Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ανακαλώ ευχάριστα το γεύμα που μας πρόσφερε η νέα Ολυμπιακή από Αθήνα προς Κάιρο. Γενικότερα και η εξυπηρέτηση και η ευγένεια του πληρώματος καμπίνας μας εξέπληξε
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Όχι δεν έχω δοκιμάσει!

Την επόμενη φορά γιατί σύντομα πάλι με Aegean θα πετάξω! Χαχαχ
και πολυ καλα θα κάνεις! αυτή εταιρία απο την μερα που ιδρύθηκε δε με εχει απογοητευσει ποτέ...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπον το καλυτερο φαγητο το εχουμε φαει απο την Νεα Ολυμπιακη στην πτηση προς Βυρητο. Κυριολεκτικα σκασαμε στο φαι, πιοτι, γλυκο, ξαναμανα γλυκο.
Δευτερες ερχονται οι Τουρκικες αερογραμμες στην πτηση προς Νεα Υορκη..
Πολυυ φαι οπως ηταν αναμενομενο σε μια μεγαλη πτηση , αλλα και πολυ προσεγμενο και πανοστιμο.
Πτηση εκπληξη για μας ηταν και το Αθηνα-Λαρνακα με Cyprus περσυ το καλοκαιρι οταν εβγαλε σε trial μια πιτσα φο-βε-ρη !
Φυσικα δεν τολμω να ξεχασω και μια πτηση με Virgin προς Λονδινο πρωινο μενου με ομελετες, κρουασαν , κεικ ...παραδεισος
Μετα απο ολα αυτα ερχεται καποια στιγμη που πρεπει να πεταξεις με ΑΖ και σου πεταει στη μαπα( οταν το θυμηθει) το αθλιο alisnack:shock:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Λοιπον το καλυτερο φαγητο το εχουμε φαει απο την Νεα Ολυμπιακη στην πτηση προς Βυρητο. Κυριολεκτικα σκασαμε στο φαι, πιοτι, γλυκο, ξαναμανα γλυκο.
Δευτερες ερχονται οι Τουρκικες αερογραμμες στην πτηση προς Νεα Υορκη..
Πολυυ φαι οπως ηταν αναμενομενο σε μια μεγαλη πτηση , αλλα και πολυ προσεγμενο και πανοστιμο.
Πτηση εκπληξη για μας ηταν και το Αθηνα-Λαρνακα με Cyprus περσυ το καλοκαιρι οταν εβγαλε σε trial μια πιτσα φο-βε-ρη !
Φυσικα δεν τολμω να ξεχασω και μια πτηση με Virgin προς Λονδινο πρωινο μενου με ομελετες, κρουασαν , κεικ ...παραδεισος
Μετα απο ολα αυτα ερχεται καποια στιγμη που πρεπει να πεταξεις με ΑΖ και σου πεταει στη μαπα( οταν το θυμηθει) το αθλιο alisnack:shock:
πιπερι θα σου βαλω evangelia
που ειπες κακια κουβεντα για την alitalia:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν ακουει τετοια ωρα:haha::haha: κοιμαται:bleh::bleh:
με βρηκες πανω στο τζετ λανγκ..
Μετα απο ολα αυτα ερχεται καποια στιγμη που πρεπει να πεταξεις με ΑΖ και σου πεταει στη μαπα( οταν το θυμηθει) το αθλιο alisnack:shock:
είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχεις δοκιμάσει το ali-snack :haha:
καποια επεισόδια έχετε χάσει ετεροχρονισμένοι λασπολόγοι...
το alisnack δεν υπάρχει πια, δεν προσφέρεται τίποτε για φαγητό σε πτήσεις <3 ωρών. σε αντάλλαγμα προσφέρεται σταθερότητα στις τιμές σε χαμηλά επίπεδα. κλείνεις για Ρώμη με 135 σε οποιαδήποτε ημερομηνία τους επόμενους 10 μήνες πχ. χωρίς τις γνωστές εξαιρέσεις άλλων, πχ έξω Πάσχα, 15αύγουστο, ΣΚ κλπ.
φυσικά προσφέρονται πάντα ποτά. και το φαγητό στις μακρινές πτήσεις παραμένει αξεπέραστο. η πάστα είναι πάστα και όχι οι άθλιες γερμανικές πένες. φωτό πρόσφατες δεν έχω από μακρινό, υπομονη ως το σεπτέμβριο να σας αποστομώσω.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Πτηση εκπληξη για μας ηταν και το Αθηνα-Λαρνακα με Cyprus περσυ το καλοκαιρι οταν εβγαλε σε trial μια πιτσα φο-βε-ρη !
στα trial έμεινε... το φαγητό τους παραμένει πληκτικό... μια αραβική πίττα της σειράς και ένα κάκιστο mafin..
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
....πριν μερικά χρόνια με alitalia και ανταπόκριση πήξαμε στα υπέροχα σαντουιτσάκια-τριγωνάκια!! Τώρα τα θυμόμαστε σαν εφιάλτη βέβαια αλλά η αλήθεια είναι πως ήταν υπέροχα!
Γενικά το φαγητό εν πτήση είναι μια ιεροτελεστία....μιά απόλαυση!!!
Δώστε μου γεύμα....δώστε!!!!
ααααα......και όταν μυριστώ και μπυράκι....τότε δέσαμε!:clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Τα καλύτερα ήταν τα μπουγατσάκια σε σακουλάκι (αυτά που ήταν σαν τσιπς) που έβγαζε η παλιά ΟΑ στις πτήσεις για Καβάλα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μου αρεσει το φαγητο στα αεροπλανα γιατι περναει και η ωρα μου ετσι.Για το λογο αυτο τρωω αργα .Επισης τρωω και το φαγητο των συνταξιδιωτων μου,γιατι αλλοι κανουν διαιτα ..αλλοι δεν τους αρεσει το χ..το ψ..εδεσμα κλπ.
Δεν θα ξεχασω τις "λιπαρες" ομελεττες με λουκανικα ,μπεικον ,πατατες..των Τσεχικων ,οπου εφαγα διπλη μεριδα .
Μονη παραφωνια οι Τουρκικες ...μολις σερβιραν επρεπε να εχεις φαει μεσα σε 10 λεπτα γιατι τα ξαναμαζευαν για προσγειωση.Οπως καταλαβαινετε η συνοδος τραβαγε το δισκο απο τη μια και εγω απο την αλλη....:haha:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το γεύμα που μου έχει μείνει, ήταν κάμποσα χρόνια πριν βέβαια της KLM στην πτήση Αθήνα-Άμστερνταμ, ώρα 6.30 το πρωί σχεδόν..Πρωινό φοβερό, ζεστές ομελέτες, λουκανικάκια, ψωμάκια αχνιστά, κρουασάν..πανδαισία..Πέραν τούτου άντε να πω και ένα γεύμα της Alitalia, πτήση Αθήνα-Ρώμη, τέσσερα χρόνια πριν που όπως σωστά λέει ο κάπτεν η πάστα ήταν πάστα...:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
στα trial έμεινε... το φαγητό τους παραμένει πληκτικό... μια αραβική πίττα της σειράς και ένα κάκιστο mafin..
Συμφωνούμε απόλυτα... Ωστόσο, μια βδομάδα μετά (ακόμη στην "trial" περίοδο), προσωπικά τις βρήκα αηδιαστικές/εμετικές τις πίτσες (μόνο πίτσες δεν ήταν - ακόμη και στο Βαρδάρη καλύτερες είναι). Μπροστά τους οι αραβικές πίτες θα μου φάνταζαν γκουρμέ επιλογή - αλλά γούστα είναι αυτά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom