Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το γεύμα που μου έχει μείνει, ήταν κάμποσα χρόνια πριν βέβαια της KLM στην πτήση Αθήνα-Άμστερνταμ, ώρα 6.30 το πρωί σχεδόν..Πρωινό φοβερό, ζεστές ομελέτες, λουκανικάκια, ψωμάκια αχνιστά, κρουασάν..πανδαισία..Πέραν τούτου άντε να πω και ένα γεύμα της Alitalia, πτήση Αθήνα-Ρώμη, τέσσερα χρόνια πριν που όπως σωστά λέει ο κάπτεν η πάστα ήταν πάστα...:D

δυστυχώς αυτό είναι παρελθόν.
χθες ATH AMS μας έδωσαν ένα σαντουιτσάκι και αυτό ήταν όλο
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι εε ..και δεν τη λες και πτηση της μιας ωρας!:shock:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
distihos ayto einai parelthon.
xthes ATH AMS mas edosan ena santoyitsaki kai ayto itan olo
Αγαπητή Κική, ντροπή σου να μην αναφέρεις ότι το πακετάκι στην πτήση ATH-AMS περιέχει 2 σαντουιτσάκια(των 2 μπουκιών το καθένα βέβαια), και όχι 1. Όπως και ότι μετά σου σερβίρουν ένα υπέροχα σκληρό μπισκοτάκι. Στην επιστροφή μας όμως AMS-ATH, το πλουσιοπάροχο γεύμα εμπλουτίστηκε κι άλλο με ένα μικρό twix ή mars! :bleh:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Το καλύτερο φαγητό σε economy shorthaul το είχε η Athens Airways για εμένα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
κατήργησε η αλιταλια το αλι-σνακ? ω ιμέ!!! τι τραγωδία.... αισθανομαι σαν να ακουσα οτι πέσαν 10 αεροπλάνα μαζί.... και πουλάει 135 για ρωμη ολο τον χρόνο? και γιατί δε το βαζει 135,50 και να επαναφέρει τη λιχουδια? μη σου πω θα βγαζει και κέρδος!!!!! οσοι συμφωνούν να βαλουν ευχαριστω...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το καλυτερο air new zealand...ειχαν ακομα και σελινο, να επαιρνες tomato juice να πιεις...
και μετα LTU
ηθελα να κοιμηθω και καθε τρεις και λιγο με ξυπνουσαν για φαγητο, ξανα φαγητο, γλυκο, καφε, χυμο, φαγητο, γλυκο, φαγητο....ειχα χασει το μετρημα...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μεχρι τωρα η THAI ηταν η πιο καλη και γιατι ηταν ολοι πολυ ευγενικοι και γιατι ολο και κατι εφερναν να μασουλισουμε.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
και μετα LTU ηθελα να κοιμηθω και καθε τρεις και λιγο με ξυπνουσαν για φαγητο, ξανα φαγητο, γλυκο, καφε, χυμο, φαγητο, γλυκο, φαγητο....ειχα χασει το μετρημα...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εσένα σε ξυπνάνε κι εμένα ποτέ... Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι κοιμάμαι σαν το βόδι κατά τη διάρκεια της πτήσης:D και σπάνια παίρνω χαμπάρι πότε σερβίρεται το πρωινό/μεσημεριανό/δείπνο:roll: Την τελευταία φορά που ταξίδεψα, ξύπνησα λίγο πριν την προσγείωση και αναρωτιόμουν: μα καλά τίποτα δε θα μας δώσουν;;; Φυσικά και είχαν δώσει, αλλά εγώ
awww.freesmileys.org_smileys_smiley_sleep013.gif
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι ωραίο θέμα! Περιμένετε 5 μήνες να σας πω τι πρωινό/βραδινό δίνει η British Airways για Λονδίνο! (5 μήνες, πώς περιμένουν...)
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Εγω που πηγα στις 15,45 ωρα για Πραγα πριν απο ενα μηνα περιπου 2,5 ωρες ταξιδι την βγαλαμε με ενα χαλια σαντουιτς (CSA)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τι ωραίο θέμα! Περιμένετε 5 μήνες να σας πω τι πρωινό/βραδινό δίνει η British Airways για Λονδίνο! (5 μήνες, πώς περιμένουν...)
όταν γύρναγα από Λόνδινο Αθήνα με την νυχτερικνη πτήστη της ΒΑ μου δώσαν αυτο το βραδινο

ai31.photobucket.com_albums_c366_Thanasis_U2_NLOTH_20London_DSC02455.jpg


από τα καλύτερα που έχω φάει :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom