Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.464
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
εγω που πηγα αθηνα το πσκ , η olympic στο πηγαινε μας εδωσε ενα πολύ νοστιμο σαντουιτσακι ( με πολλα συντηρητικα ομως, και εγραφε και οτι ειναι υγιεινο ) ενώ χτες που γυρισα, η aegean μας έδωσε απογευματιάτικα ενα τοσοδούλι σακουλάκι με 5 μπισκοτάκια κανελλα σε μέγεθος smarties.
Εκνευρίστηκα απίστευτα ! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
H διάρκεια του ταξιδιού και οι χαμηλές τιμές δεν αποτελούν δικαιολογία... υπάρχουν εταιρείες στην Ευρώπη με σταθερά χαμηλές τιμές και food service on-board για όλους ακόμα και για πτήσεις της μιας ώρας.
Αντ' αυτού, δε μας λες εσύ ρε Samion αν υπάρχει άλλη σαν την λατρεμένη σου που να μη δίνει απολύτως τίποτα? Και, μια και τό'φερε η κουβέντα, για τη βαλίτσα σου πήρες αποζημείωση? ;)
δεν ξέρω αν υπάρχει (ούτε κ με ενδιαφέρει). με ενδιαφέρει όμως να κλείσω από τώρα τις καλοκαιρινές μου διακοπές στην ιταλία (15αύγουστο με 139Ε σταθερή τιμή εννοείται), το 3ήμερο της 28/10 (μάντεψε την τιμή! σωστά:139Ε) αλλά και το χριστουγεννιάτικο ταξίδι μου (μάντεψε την τιμή! σωστά κ πάλι:139Ε). όταν μου πεις ποια αλλη ευρωπαική εταιρεία προσφερει τέτοια τιμολογιακή πολιτική για μας τα ξαναλέμε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
όταν μου πεις ποια αλλη ευρωπαική εταιρεία προσφερει τέτοια τιμολογιακή πολιτική για μας τα ξαναλέμε.
Για τη βαλίτσα, όμως, αποφεύγεις επιμελώς ν' αναφερθείς... Γιατί άραγε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για τη βαλίτσα, όμως, αποφεύγεις επιμελώς ν' αναφερθείς... Γιατί άραγε?
:haha::haha: ..η μόνη βαλίτσα που έχω χάσει ήταν με τους βρεττανούς. για όποια καθυστέρηση της άλλης πήρα την ίδια αποζημίωση που πήρε και ο taver από τους γερμανούς. αν κ η δική μου δεν είχε priority..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για την βαλίτσα που έχασες την άνοιξη του 1989 όμως δεν λες τίποτε... μετά από πόσα χρόνια και που την βρήκες ακατανόμαστε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για την βαλίτσα που έχασες την άνοιξη του 1989 όμως δεν λες τίποτε... μετά από πόσα χρόνια και που την βρήκες ακατανόμαστε?
είναι γεγονός ότι βρέθηκε μετά από 22 χρόνια. με είχε αποχωριστεί χωρίς καμμία ευθύνη της Alitalia ομως. ήθελε να παραμείνει για πάντα στην Ιταλία..δεν της χάλασα το χατίρι. παρέμεινε.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.845
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
βρεθηκε; 22 χρονια τι απεγινε;
μπορει να γυρισε ολο τον κοσμο...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το τόπικ αφορά το φαγητό και όχι τις βαλίτσες. Σας παρακαλώ ΘΕΡΜΑ μείνετε on topic, διαφορετικά θα αναγκαστώ να το κλειδώσω. Αν θέλετε να λέτε για τις βαλίτσες ανοίξτε ένα σχετικό τόπικ.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
δεν μας λες καποια κιολας? καποια που να προσφερει απο αθηνα το δρομολογιο με σταθερη χαμηλή τιμη, πολλες θεσεις και για τους επομενους 9 μήνες. και να μην ειναι και λοκο εννοειται.
Κατά καιρούς όλες οι εταιρείες βγάζουν προσφορές και μάλιστα καλύτερες συγκριτικά με τα 135e της κοντινής πτήσης Αθήνα-Ρώμη. Αυτό δεν τις εμποδίζει να προσφέρουν έστω κάτι (περισσότερο ή λιγότερο) στους πελάτες που πετάνε μαζί τους βλπ. LH, ΜA, LO, A3, OA.

Δυστυχώς, το μοντέλο του ανύπαρκτου in-flight service που η SAS ξεκίνησε εξαπλώνεται και σε άλλους national flag carriers της Ευρώπης με ανησυχητικό ρυθμό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κατά καιρούς όλες οι εταιρείες βγάζουν προσφορές και μάλιστα καλύτερες συγκριτικά με τα 135e της κοντινής πτήσης Αθήνα-Ρώμη. Αυτό δεν τις εμποδίζει να προσφέρουν έστω κάτι (περισσότερο ή λιγότερο) στους πελάτες που πετάνε μαζί τους βλπ. LH, ΜA, LO, A3, OA.
Δυστυχώς, το μοντέλο του ανύπαρκτου in-flight service που η SAS ξεκίνησε εξαπλώνεται και σε άλλους national flag carriers της Ευρώπης με ανησυχητικό ρυθμό.
καταχράζομαι λίγο την ανοχή του Def. είπες αυτό που είναι η ειδοποιός διαφορά. "κατά καιρούς". η Alitalia δεν κάνει κατά καιρούς, είναι μόνιμη τιμή. για του λόγου το αληθές κοίτα 15αύγουστο, 28/10, Χριστούγεννα ή όποτε θες. καλό το φαγητό, κανείς δεν λέει όχι, αυτό συζητάμε εξάλλου εδώ αλλά να λαμβάνουμε υπόψη όταν δεν υπάρχει γιατι δεν υπάρχει.
το φαγητό πάντως της εταιρείας στα διηπειρωτικά είναι αξεπέραστο. να βάλουμε καμμιά φωτο όποιος έχει από φαγητό on air να ξέρουμε γιατι μιλάμε? να μας ανοίξει κ η όρεξη..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
κι αν χάσει την βαλίτσα σου η αλιτάλια μάντεψε τι αποζημίωση θα πάρεις???????? σωστα!! 139ευρω!! είπαμε σταθερες τιμες.....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κι αν χάσει την βαλίτσα σου η αλιτάλια μάντεψε τι αποζημίωση θα πάρεις
ακριβώς την ίδια που πήρε κι ο taver από τους γερμανούς..για ρώτησέ τον.
και συνεχίζω ον τόπικ..από τα καλύτερα πρωινά με χρωμα από τη Bangkok..
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.561
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom