Φαγητό στην χειραποσκευή

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Μπορεί να ένιωσε μια λιγούρα, τι να πω!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Εδώ ένιωσα εγώ και έφαγα ένα σαραγλάκι.Πάντως με τα σιροπιαστά πρώτη φορά το ακούω.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Με σιροπιαστά έχω ταξιδέψει κι εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Και με λουκούμια. Επίσης φίλοι μου από Γαλλία μου έφεραν πριν δυο χρόνια αρκετές συσκευασίες με camembert και άλλα μαλακά τυριά τα οποία είχαν στη χειραποσκευή τους.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Στο αεροδρόμιο του Δουβλίνου δωρεάν μπουκάλια νερού αμέσως μετά τον έλεγχο
Ξέρω ότι είναι παλιό το μήνυμα αλλά το διάβασα και γέλαγα. Από το '16 πηγαινοέρχομαι Δουβλίνο και αναρωτιέμαι αν βγάζει λεφτά η εταιρία που αποφάσισε να πουλά μπουκαλάκια νερό χωρίς υπάλληλο με την λογική του "honest buy" (πήρες μπουκαλάκι, πλήρωσε μόνος σου γιατί είσαι τίμιος).

(δεν υπονοώ ότι τους έκλεψες, απλά δεν το κατάλαβες ότι δεν είναι δωρεάν και αναρωτιέμαι πόσοι το καταλαβαίνουν γιατί δεν έχω δει ποτέ να πληρώνει κάποιος και για αρκετό καιρό ο πάγκος μένει άδειος)
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα !Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα εντός σένγκεν από Ελ. Βενιζέλος και να έχει μεταφέρει στην χειραποσκευή ταψί μπακλαβά απο ζαχαροπλαστείο που ειναι συνήθως συσκευασμένο ή μεμονωμένα κομμάτια καθώς και μελομακάρονα;Υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσουν στον έλεγχο ;
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα !Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα εντός σένγκεν από Ελ. Βενιζέλος και να έχει μεταφέρει στην χειραποσκευή ταψί μπακλαβά απο ζαχαροπλαστείο που ειναι συνήθως συσκευασμένο ή μεμονωμένα κομμάτια καθώς και μελομακάρονα;Υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσουν στον έλεγχο ;
Μεταφορά ζωικών προϊόντων, τροφίμων ή φυτών όταν ταξιδεύετε προς την ΕΕ - Your Europe
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα !Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα εντός σένγκεν από Ελ. Βενιζέλος και να έχει μεταφέρει στην χειραποσκευή ταψί μπακλαβά απο ζαχαροπλαστείο που ειναι συνήθως συσκευασμένο ή μεμονωμένα κομμάτια καθώς και μελομακάρονα;Υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσουν στον έλεγχο ;
ουυυυυυ...πολλα κιλα, πολλες φορες το χρονο. κανενα μα κανενα προβλημα ποτε σε πολλα αεροδρομια. να στα φανε κινδυνευεις μονο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.973
Likes
12.019
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα !Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα εντός σένγκεν από Ελ. Βενιζέλος και να έχει μεταφέρει στην χειραποσκευή ταψί μπακλαβά απο ζαχαροπλαστείο που ειναι συνήθως συσκευασμένο ή μεμονωμένα κομμάτια καθώς και μελομακάρονα;Υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσουν στον έλεγχο ;
Δεν θα έχεις κανένα θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom