Γεωργία Φλερταροντας τη Γεωργία

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Ήταν αυτό που θα έκανα σε αυτό το ταξίδι άλλα το Αζερμπαϊτζάν δεν μας έκατσε γιατί οι Γεωργιανοί κλείσανε τα σύνορα με το έτσι θέλω για ώρες στην επιστροφή από Αρμένια με αποτέλεσμα να χάσουμε το αεροπλάνο για Μπακου.
Για την ευκολία σου θα πάρεις αεροπλάνο για Γιερεβαν, μετά οδικώς Τιφλίδα μετά αεροπορικώς για Μπακου και μετά αεροπορικώς Ελλάδα. Τα εισιτήρια από Αρμένια με λεωφορείο είναι περίπου 20 ευρώ το άτομο και τα αεροπορικά 100 ευρώ για Μπακου από Τιφλίδα.
Η οδική διαδρομή είναι περίπου 6 με 7 ώρες σε μικρό βανακι άλλα έχει ενδιαφέρον. Από Αρμένια δεν πάει τίποτε για Αζερμπαϊτζάν λόγω πολέμου (όπως επίσης δεν πάει τίποτε και για Τουρκιά) και από Γεωργία για Αζερμπαϊτζάν επίσης τα οδικά σύνορα είναι κλειστά.
Η κάνεις το αντίστροφο.
Σ' ευχαριστώ πολύ! Αναλυτικός όπως πάντα!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
5 μέρες σόλο από Κουταισι. Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη 🙏🤗
Ε 5 μέρες άρα προσπερνάς Κουταισι με τη μία.Παιρνεις ένα από τα λεωφορεία που περιμένουν τις πτήσεις της Wizzair και πας Τυφλίδα.3 μέρες Τυφλίδα και 2 βόρεια προς Gergeti Trinity Church θα πρότεινα.Απο Τυφλίδα κάνεις μια μονοήμερη άνετα(Gori,Uplisthike,παλια πρωτεύουσα).Για Gergeti θα πρότεινα να πας εκεί που φεύγουν τα λεωφορεία στην Τυφλιδα και να μπεις σε ένα shared taxi γιατί κάνουν και κάνα 2 στάσεις σε σημεία ενδιαφέροντος(Ananuri fortress,Gudauri).Στο γυρισμο παίρνεις μια marshrutka και γυρνάς χωρίς στάσεις..
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
225
Likes
948
@Hayate με σωστές ώρες λεωφορείων πιστεύεις το σπάω σε δύο μέρες Αρμενία;

@domino ο κόσμος είναι ένας. έχω πάει Κούβα, Ιαπωνία, Αργεντινή, Ταϊλάνδη κτλ κτλ
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
@Hayate με σωστές ώρες λεωφορείων πιστεύεις το σπάω σε δύο μέρες Αρμενία;

@domino ο κόσμος είναι ένας. έχω πάει Κούβα, Ιαπωνία, Αργεντινή, Ταϊλάνδη κτλ κτλ
Πρακτικά προλαβαίνεις 3 μέρες Τυφλίδα συνολο και 2 ενδιάμεσες Ερεβάν αλλά δε θα το έκανα... Κάντο αν σου έχει κολλήσει
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Μεσάνυχτα Τετάρτης. Επιστροφή Δευτέρα απογευματοβραδο.
Ξημερώματα Πέμπτης κατά τις 05:00 με 06:00 θα είσαι Τιφλίδα και στο κατάλυμα μετά τις 15:00 λογικά.
Η επιστροφή θα έχει όλη τη μέρα της δευτέρας.
Έχεις καθαρές 4 μέρες. θα μπορούσες να πας Γιερεβαν άλλα είναι χρονοβόρο. 6 και ώρες η κάθε διαδρομή από και προς Τιφλίδα, χωρίς να συναντήσεις κάποιο πρόβλημα στα γεωργιανά σύνορα. Έχουν αρκετά δρομολόγια κάθε μέρα Αρχίζοντας από τις 07:30 το πρωί. Αν το αποφασίσεις μπορώ να σου δώσω πληροφορίες, το έκανα τις περασμένες γιορτές.
Η γνώμη η δικιά μου όπως και των άλλων είναι να μείνεις Γεωργία.
Αν έπρεπε να επιλέξω μια από τις δυο πόλεις θα επέλεγα Γιερεβαν.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
225
Likes
948
Ξημερώματα Πέμπτης κατά τις 05:00 με 06:00 θα είσαι Τιφλίδα και στο κατάλυμα μετά τις 15:00 λογικά.
Η επιστροφή θα έχει όλη τη μέρα της δευτέρας.
Έχεις καθαρές 4 μέρες. θα μπορούσες να πας Γιερεβαν άλλα είναι χρονοβόρο. 6 και ώρες η κάθε διαδρομή από και προς Τιφλίδα, χωρίς να συναντήσεις κάποιο πρόβλημα στα γεωργιανά σύνορα. Έχουν αρκετά δρομολόγια κάθε μέρα Αρχίζοντας από τις 07:30 το πρωί. Αν το αποφασίσεις μπορώ να σου δώσω πληροφορίες, το έκανα τις περασμένες γιορτές.
Η γνώμη η δικιά μου όπως και των άλλων είναι να μείνεις Γεωργία.
Αν έπρεπε να επιλέξω μια από τις δυο πόλεις θα επέλεγα Γιερεβαν.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις σκέψεις. Θα δω τι θα κάνω, ταξιδακι σφήνα είναι έτσι και αλλιώς λόγω χαμηλών αεροπορικών. Θα τα τσεκαρω όλα πιο αναλυτικά.
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
5 μέρες σόλο από Κουταισι. Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη 🙏🤗
Δεν ξέρω τα ενδιαφέροντά σου, αλλά το μεγάλο απωθημένο μου στην χώρα είναι η περιοχή Svaneti, Mestia και Ushguli (καλύτερη εποχή η άνοιξη). Πιο κοντά στο Kutaisi. Έχει πολλά ενδιαφέροντα σημεια η Γεωργία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom