Γενικά Αστυπάλαια Φλερτ στα νησιά

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τιντερ; Τιντερ; Σαν να σε ρωτανε οι φιλοι σου να τους προτεινεις κανα καλο εστιατοριο να φανε και να τους λες παρτε σουβλακια στο χερι. τρομερη προταση.

Επισης για αγιο δομινικο, ταυλανδη, κουβα κτλ οταν ενδιαφερθω και θελω πληροφοριες θα το γραψω στο αντιστοιχο θεμα. Και οι ιδεες για να να μεινω 15γουστο αθηνα η να παω μουντιαλ ειλικρινα το νιωθω οτι τις ειπατε απο τα βαθη της καρδιας σας με σκοπο να βοηθησετε. Ακουγονται σαν τρολαρισμα αλλα εγω πιστευω οτι θελατε να βοηθησετε και ηταν οτι καλυτερο μπορουσατε να πειτε. Σας ευχαριστω για το χρονο σας. Βοηθησατε παρα πολυ.
Και εμένα φίλε μου με ενόχλησε πραγματικά το τρολάρισμα από πολλούς πιο πάνω και πραγματικά νοιώθω την ανάγκη να σε υπερασπιστώ...στο κάτω κάτω της γραφής εξέφρασες ένα άκρως σαφές και ανθρώπινο ερώτημα το οποίο αποκωδικοποιείται ως εξής: "Πού μπορώ να πάω κάπου να περάσω καλά, να υπάρχει χαλαρή διάθεση για φλερτ που να ξεφεύγει όμως από τη "φοιτητοχειμαδιο" φάση?" Προσωπικά, πέρα από συγκεκριμένους προορισμούς, νομίζω πως γενικά με λίγη καλή διάθεση και θέληση μπορεί παντού να προκύψει αυτό που θέλεις. Θα σου έλεγα να αποφύγεις απλώς κάποια πολύ μικρά νησιά τα οποία μαζεύουν ένα συγκεκριμένο στυλ ανθρώπων (π.χ. Φολέγανδρος-ζευγάρια, Ανάφη- υπερβολικά "χύμα" και χίπστερ) και - το σημαντικότερο- διάλεξε προορισμό που ούτως ή άλλως θα σε ενδιέφερε να επισκεφθείς χωρίς να σου γίνεται αυτοσκοπός το φλερτ. Και εάν ακόμα δεν κάτσει το φλερτ, θα έχεις δει μέρος που σε ενδιαφέρει και θα έχεις γενικά περάσει καλά. Επιπλέον, τσέκαρε μέρη στα οποία έχεις ήδη πάει (π.χ. Σίφνος όπως ανέφερες) και ήδη έπαιζε αυτό που έψαχνες. Ίσως αν ξαναπάς, ξέροντας τα κατατόπια να σου "κάτσουν" καλύτερα κάποια πράγματα αφού θα ξέρεις να κινηθείς καλύτερα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Τιντερ; Τιντερ; Σαν να σε ρωτανε οι φιλοι σου να τους προτεινεις κανα καλο εστιατοριο να φανε και να τους λες παρτε σουβλακια στο χερι. τρομερη προταση.

Επισης για αγιο δομινικο, ταυλανδη, κουβα κτλ οταν ενδιαφερθω και θελω πληροφοριες θα το γραψω στο αντιστοιχο θεμα. Και οι ιδεες για να να μεινω 15γουστο αθηνα η να παω μουντιαλ ειλικρινα το νιωθω οτι τις ειπατε απο τα βαθη της καρδιας σας με σκοπο να βοηθησετε. Ακουγονται σαν τρολαρισμα αλλα εγω πιστευω οτι θελατε να βοηθησετε και ηταν οτι καλυτερο μπορουσατε να πειτε. Σας ευχαριστω για το χρονο σας. Βοηθησατε παρα πολυ.
Μη θυμωνεις, δε νομιζω πως θελει κανεις να σε κοροιδεψει. Σ ενα τετοιο θεμα σιγουρα θα υπαρχει και η διαθεση για καποια αστεια. Αν το συζητουσες σε μια παρεα δεν θα ελεγαν τετοια σχολια ορισμενοι φιλοι σου με αστεια διαθεση. Πηρες αρκετες σοβαρες απαντησεις και θα παρεις κι αλλες. Αν δεν παρεξηγιομασταν ολοι τοσο ευκολα, ολα θα ηταν καλυτερα στο φορουμ.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
: "Πού μπορώ να πάω κάπου να περάσω καλά, να υπάρχει χαλαρή διάθεση για φλερτ που να ξεφεύγει όμως από τη "φοιτητοχειμαδιο" φάση?" Προσωπικά, πέρα από συγκεκριμένους προορισμούς, νομίζω πως γενικά με λίγη καλή διάθεση και θέληση μπορεί παντού να προκύψει αυτό που θέλεις. Θα σου έλεγα να αποφύγεις απλώς κάποια πολύ μικρά νησιά τα οποία μαζεύουν ένα συγκεκριμένο στυλ ανθρώπων (π.χ. Φολέγανδρος-ζευγάρια, Ανάφη- υπερβολικά "χύμα" και χίπστερ) και - το σημαντικότερο- διάλεξε προορισμό που ούτως ή άλλως θα σε ενδιέφερε να επισκεφθείς χωρίς να σου γίνεται αυτοσκοπός το φλερτ. Και εάν ακόμα δεν κάτσει το φλερτ, θα έχεις δει μέρος που σε ενδιαφέρει και θα έχεις γενικά περάσει καλά. Επιπλέον, τσέκαρε μέρη στα οποία έχεις ήδη πάει (π.χ. Σίφνος όπως ανέφερες) και ήδη έπαιζε αυτό που έψαχνες. Ίσως αν ξαναπάς, ξέροντας τα κατατόπια να σου "κάτσουν" καλύτερα κάποια πράγματα αφού θα ξέρεις να κινηθείς καλύτερα
Υπεροχος. Χαιρομαι που εστω καποιοι καταλαβαινουν. Το προσεγγισες με πολυ καθαρη και θετικη οπτικη γωνια. Ναι νομιζω φετος θα αποφυγω μικρια νησια που δεν ξερω και θα παω καπου που εχω πολλες πληροφοριες. Η μπορει να μου τη βαρεσει και να παω καπου πιο μακρια, αλλα φαντασμαγορικα οπως Ροδος, Κερκυρα, Κως να κανω διακοπαρες ξεχνώντας ελληνιδες.

*Τα Χανια ειναι ιδανικος προσορισμος για διακοπαρες ,αλλα εχω ξαναπαει αρκετες φορες.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Μη θυμωνεις, δε νομιζω πως θελει κανεις να σε κοροιδεψει. Σ ενα τετοιο θεμα σιγουρα θα υπαρχει και η διαθεση για καποια αστεια. Αν το συζητουσες σε μια παρεα δεν θα ελεγαν τετοια σχολια ορισμενοι φιλοι σου με αστεια διαθεση. Πηρες αρκετες σοβαρες απαντησεις και θα παρεις κι αλλες. Αν δεν παρεξηγιομασταν ολοι τοσο ευκολα, ολα θα ηταν καλυτερα στο φορουμ.
Ετσι γινεται με το γραπτο λογο. Εχει φραγμους και περιουρισμους και αν δεν βλεπεις και αισθανεσαι τις εκφρασεις του αλλου ευκολα πεφτεις στις παγιδες του. Παντως απαντησα οσο καλυτερα μπορουσα σαν να ημουν σε παρεα και οι φιλοι μου με πειραζαν με αστεια διαθεση. Δε σημαινει ότι και τα αστεια τους ειναι πετυχημενα(υποκειμενικα παντα). Σιγουρα δεν ειναι πρωτοτυπα. Αυτο ειναι το πιο κουραστικο.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
904
Likes
3.237
Δέν ἔχει σημασία τό λίκνο ἔνθα θά δροῦν οἱ gypaetus himalayensis ἀλλά ὁ στόχος. Τά ὑποσχόμενα καί τά φανερωμένα ἐπέχουν ἐπικουρικόν, διόλου ἀμελητέον ὡστόσο ῥόλον.

Ψηφίζω Ἀμοργόν.

Πᾷς καί ἀράζεις σέ κἄποιο μπὰρ (στήν Χῶρα κατά προτίμησιν) παραγγέλλεις ῥακόμελο (χαχαχα, τί μάστιγξ οἱ ῥακομελίστας!) υἱοθετεῖς ὔφος γιομάτο ἀναρώτηση γιά τό κατά πόσο ἡ ντεριντάειος αποδόμηση φθάνει νά θεωρῇ ὡς αὐτοσκοπό τήν στρατηγική άνατροπῆς τῶν κατεστημένων κατασκευῶν τοῦ λόγου (ἐσύ πάντως θα προσπαθεῖς νά ἐξαγαγαγάγεις φλύδα κρεμμυδιοῦ ἀπό τό γκάπ μεταξύ ἄνω κυνόδοντος καί κοπτῆρος) καί τά πάντα ὅλα θά λάβουν τόν δρόμο τους. Τά ἀποτελέσματα εἶναι τά δέοντα ἀκόμα κι ἄν πᾷς στό Αἰάντειον τῆς Σαλαμῖνος.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν ημουν 20 ναι. Δεν είμαι ούτε μου εκανε κατι η κοπελα για να της την "πεσω".
Ο προπαππους μου το ελεγε εργολαβια, ο παππους μου κορτε, ο μπαμπας μου φλερτ ή καμακι, εγω καμακι ή πεσιμο και οι γιοι μου dranguer ή chiner ή κατι αλλο. Να καταλαβω το σκοπο του ταξιδιου ηθελα, οχι να σε κρινω (ακομη κι αν σ' εκρινα θετικα θα το εκανα αφου κι εγω αυτο κανω/εκανα στα ταξιδια μου). Πες το οπως θες, αλλα πας για σεξ και να περασεις καλα στις διακοπες ή ισως και για γνωριμια σοβαρη;
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Πες το οπως θες, αλλα πας για σεξ και να περασεις καλα στις διακοπες ή ισως και για γνωριμια σοβαρη;
Όλα μέσα. Ακόμη και μια απλή κουβέντα, εντάξει σε ερωτικό λίγο πλαίσιο όχι απλά φιλικά, με μια γυναίκα που ανταποκρίνεται και αλληλεπιδρά είναι αφροδισιακή.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις του φίλου @thanos75
Τίποτα δε πρέπει να είναι αυτοσκοπός, εξάλλου κάτι τέτοιο φαίνεται ξεκάθαρα και δεν είναι ωραίο.
Δε πρέπει όμως να βάζουμε ταμπέλες. Το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ. Είναι θέμα διάθεσης, και πολλές φορές συγκυριών.
Ποτέ δε περίμενα π.χ. να κάνω γνωριμίες στη Μήλο, κι όμως έγινε. Ποτέ δε περίμενα να κάνω τόσες πολλές στη Φολέγανδρο, ή καθόλου αντίστοιχα στην Ίο και την Ικαρία. Είναι πως θα τύχει...
Καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου. Αν μιλάμε μόνο για Κυκλάδες θα κοιτούσα προς Σέριφο (το ξαναλέω) και δε θα απέριπτα νησιά όπως η Σύρος. Εκτός αν θέλεις στο στυλ της Αστυπαλαιας και παρόμοιο.
Νομίζω υπάρχουν επιλογές και αρκετά ποιοτικές.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις του φίλου @thanos75
Είναι θέμα διάθεσης, και πολλές φορές συγκυριών.
Ποτέ δε περίμενα π.χ. να κάνω γνωριμίες στη Μήλο, κι όμως έγινε. Ποτέ δε περίμενα να κάνω τόσες πολλές στη Φολέγανδρο, ή καθόλου αντίστοιχα στην Ίο και την Ικαρία. Είναι πως θα τύχει...
Καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου. Αν μιλάμε μόνο για Κυκλάδες θα κοιτούσα προς Σέριφο (το ξαναλέω) και δε θα απέριπτα νησιά όπως η Σύρος. Εκτός αν θέλεις στο στυλ της Αστυπαλαιας και παρόμοιο.
Νομίζω υπάρχουν επιλογές και αρκετά ποιοτικές.
Και γω νομίζω μίλησε πιο σωστά από όλους και του το αναγνώρισα. Τώρα προσωπικά ζήτησα πληροφορίες για Αστυπάλαια γιατί εκεί δεν έχω πάει. Οπως δεν εχω παει και πατμο στο στυλ που ψαχνω. όπως έγραψα είμαι 35. Έχω γυρίσει τα περισσότερα νησιά. Και Χανια και Σεριφο και Σπετσες και Συρο και μερικά αλλα και σε μερικά έχω ξαναπάει. Νομίζω δεν είναι ωραίο να γράφει καποιος μια λιστα με τα νησια που εχει παει για να μη του τ'αναφερουν. Εκτιμω ομως καθε πληροφορια καθε σχολιο.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Και γω νομίζω μίλησε πιο σωστά από όλου και του το αναγνώρισα. Τώρα προσωπικά ζήτησα πληροφορίες για Αστυπάλαια γιατί εκεί δεν έχω πάει. Οπως δεν εχω παει και πατμο στο στυλ που ψαχνω. όπως έγραψα είμαι 35. Έχω γυρίσει τα περισσότερα νησιά. Και Χανια και Σεριφο και Σπετσες και Συρο και μερικά αλλα και σε μερικά έχω ξαναπάει. Νομίζω δεν είναι ωραίο να γράφει καποιος μια λιστα με τα νησια που εχει παει για να μη του τ'αναφερουν. Εκτιμω ομως καθε πληροφορια καθε σχολιο.
Κοίτα να δεις, το θέμα της Αστυπάλαιας νομίζω τέθηκε πιο πάνω, είναι λίγο στη τύχη λόγω της ιδιαιτερότητας του, οχι τόσο στανταρ όσο άλλα.
Ναι δεν είναι ωραίο να γράφει τη λίστα και με τα νησια που έχει πάει και να του τα αναφέρουν.
Δε γράφεις όμως στο αρχικό σου ποστάρισμα για τη Σύρο, οπότε και δε καταλαβαίνω αυτό το επιθετικό ύφος. Να βοηθήσουμε προσπαθούμε, και πολλές φορές όσους διαβάζουν, όχι μονο τον άμεσα ενδιαφερόμενο.
Πάτμο πήγα πέρυσι και μάλιστα φουλ σεζον, πάνω στο 15αυγουστο. Ποιοτική επιλογή, ωραίος κόσμος και αρκετά καλά μπαρ, coctail bar κτλ. Επιπέδου Σίφνου θα έλεγα. Χανότανε όμως όλο αυτό μέσα στην υπερπληθώρα τουριστών, και μάλιστα Ιταλών τουριστών που είναι για μένα ότι χειρότερο. Ωστόσο παραμένει μία από τις τοπ επιλογές γι αυτό το λόγο που ψάχνεις, δεν είμαι αρνητικός..
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Δε γράφεις όμως στο αρχικό σου ποστάρισμα για τη Σύρο, οπότε και δε καταλαβαίνω αυτό το επιθετικό ύφος.Να βοηθήσουμε προσπαθούμε, και πολλές φορές όσους διαβάζουν, όχι μονο τον άμεσα ενδιαφερόμενο.
αρκετοι ναι, αλλα απαντησεις του στυλ βάλε τιντερ ( λες και επεσα απο το φεγγαρι χτες και δεν το ξερω) η πηγαινε στο μουντιαλ να τη πεσεις εκει, ή τράβα αγιο δομίνικο αν εισαι πανω απο 1,80, δε νομιζω να βοηθανε και ουτε μου φαινονται "φιλικα πειραγματα" όπως μια φίλη παραπάνω επισήμανε. Σε αυτούς απάντησα. Και αν θα δεις πιο πάνω και άλλος φίλος την ίδια εικόνα σχημάτισε από τις απαντήσεις αυτές.

Πάτμο πήγα πέρυσι και μάλιστα φουλ σεζον, πάνω στο 15αυγουστο. Ποιοτική επιλογή, ωραίος κόσμος και αρκετά καλά μπαρ, coctail bar κτλ. Επιπέδου Σίφνου θα έλεγα. Χανότανε όμως όλο αυτό μέσα στην υπερπληθώρα τουριστών, και μάλιστα Ιταλών τουριστών που είναι για μένα ότι χειρότερο. Ωστόσο παραμένει μία από τις τοπ επιλογές γι αυτό το λόγο που ψάχνεις, δεν είμαι αρνητικός..
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες για πατμο. Έχει τοσους πολλους τουριστες; νομιζα ειναι κυριως ελληνες και μαλιστα πιο θρησκευτικος τουρισμος
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.675
Likes
50.527
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
αρκετοι ναι, αλλα απαντησεις του στυλ βάλε τιντερ ( λες και επεσα απο το φεγγαρι χτες και δεν το ξερω) η πηγαινε στο μουντιαλ να τη πεσεις εκει, ή τράβα αγιο δομίνικο αν εισαι πανω απο 1,80, δε νομιζω να βοηθανε και ουτε μου φαινονται "φιλικα πειραγματα"
Φιλικά πειράγματα ήταν, στα πλαίσια του ΄καλώς εννούμενου χαβαλέ που γίνεται στο φόρουμ, στα οποία οι περισσότεροι απαντούν με χιούμορ και συνεχίζουμε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom