Γενικά Αστυπάλαια Φλερτ στα νησιά

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Moυ θυμίζει έντονα μια συζήτηση που κάναμε πέρυσι στο θέμα "Ταξίδι μόνος???"
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδή μία γνωριμία που θα γίνει σε έναν τόπο που ζούν και οι δύο, έχει λιγότερες πιθανότητες να ευδοκιμήσει απο μία γνωριμία που θα γίνει σε ένα νησί, αν κατάλαβα σωστά.
Εγω συμφωνω μ' αυτο. Κι εγω τη γυναικα σε νησι τη γνωρισα. Στο IDF.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Δηλαδή μία γνωριμία που θα γίνει σε έναν τόπο που ζούν και οι δύο, έχει λιγότερες πιθανότητες να ευδοκιμήσει απο μία γνωριμία που θα γίνει σε ένα νησί, αν κατάλαβα σωστά.
Έχεις ισοπεδώσει όλες τις τυχαίες μεταβλητές και την κατανομή γεγονότων, που χαρακτηρίζουν τις πιθανότητες, πάνω στις οποίες στηρίζεται η αβεβαιότητα των ανθρώπων! Αλλά αφού το λές εκ πείρας, πάω πάσο.
Νομιζω το εχεις δει στραβα. Αναφερομαι σε τυχαιες γνωριμιες μεταξυ αγνωστων σε μπαρ, στο δρομο, σε καφετερειες κτλ. Είναι σπάνιες και δύσκολες. Αν τώρα εσύ έχεις γνωρίσει περισσότερους ανθρωπους ερωτικα σε μπαρ από ότι σε παρέες, δραστηριότητες, χόμπυ, δουλεια, μπράβο σου, είσαι πολύ ανοικτόμυαλη, αλλά είσαι η εξαίρεση του κανόνα κατά την άποψή μου.

Τώρα αν με ρωτας αν η γνωριμια σε ενα μπαρ στο Χαλανδρι η στο Κολωνακι ειναι πιο δυσκολη απο μια γνωριμια σε μπαρ στη Σιφνο η στην Αμοργο η στη Πατμο, οχι δεν ειναι. Καλυτερα ειναι στην ιδια πολη φυσικα απο οποιοδηποτε νησι. Αλλα και παλι ειναι πολυ δυσκολα. Στη πρωτη περιπτωση ευνοει η αποσταση στη δευτερη η διαθεση. Το 90% των γνωριμιων γινεται ειτε απο παρεα ειτε απο μια κοινη δραστηριοτητα. Υπαρχει μια ασφαλεια εκει. Αλλα η ασφαλεια δε σημαινει και καλες επιλογες παντα. Ίσως το καλοκαιρι σε ενα αλλο πιο ομορφο πιο χαλαρο περιβαλλον με πιο περιπετειωδη διαθεση οι πιθανοτητες αλλαξουν. Αυτο πιστευω.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγω συμφωνω μ' αυτο. Κι εγω τη γυναικα σε νησι τη γνωρισα. Στο IDF.
Και εσύ και πολλοί άλλοι έχουν γνωρίσει τους συντρόφους τους έτσι! Δεν είπα κάτι αντίθετο. Ας δούμε όμως και πόσοι άλλοι δεν γνώρισαν έτσι κάποιον σύντροφο...
Τι είναι το IDF;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και εσύ και πολλοί άλλοι έχουν γνωρίσει τους συντρόφους τους έτσι! Δεν είπα κάτι αντίθετο. Ας δούμε όμως και πόσοι άλλοι δεν γνώρισαν έτσι κάποιον σύντροφο...
Τι είναι το IDF;
Ile de France (H region της Γαλλιας που βρισκεται το Παρισι)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Μια ενσταση μονο: Πας με σκοπο να γνωρισεις και να φλερταρεις 6-7 μερες, ξερω γω. Και περναει η πρωτη μερα και δεν. Και η δευτερη. Και η τριτη. Η βρισκεις ατομα που δεν σε ενδιαφερουν η δεν γινεται παιχνιδι. Και προς το τελος των διακοπων, πανικος. Στο τελος λες "Πεταξα 500 ευρω αδικα" (το επαθε μια γνωστη και εκλαιγα απο τα γελια).
Καλυτερα να πας καπου με σκοπο να περασεις καλα. Αν ειναι να γινει γνωριμια, γινεται και σε επιδειξη ταπερ, ποτε δεν ξερεις.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μιας και το φλερτ και οι γνωριμίες για πολλούς είναι μέρος των ταξιδιών τους μήπως οι διαχειριστές θα πρέπει να δημιουργήσουν ένα χώρο στο φόρουμ όπου θα μπορούνε να γνωριστούν μέλη μεταξύ τους και να ταξιδεύουν παρέα. Επίσης θα μπορούσαν να γίνουν συναντήσεις "τύπου κοπής πίτας" με μέλη που δεν έχουν ταξιδιωτική συντροφιά!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Ρέθυμνο. Πριν τελειώσει όμως η εξεταστική. Εκεί θα παίξετε μπάλα τρελή. Το πρωί παραλίες και μετά καραμπίνα και κυνήγι μέχρι εξαντλήσεως θηραμάτων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Πᾷς καί ἀράζεις σέ κἄποιο μπὰρ (στήν Χῶρα κατά προτίμησιν) παραγγέλλεις ῥακόμελο (χαχαχα, τί μάστιγξ οἱ ῥακομελίστας!) υἱοθετεῖς ὔφος γιομάτο ἀναρώτηση γιά τό κατά πόσο ἡ ντεριντάειος αποδόμηση φθάνει νά θεωρῇ ὡς αὐτοσκοπό τήν στρατηγική άνατροπῆς τῶν κατεστημένων κατασκευῶν τοῦ λόγου (ἐσύ πάντως θα προσπαθεῖς νά ἐξαγαγαγάγεις φλύδα κρεμμυδιοῦ ἀπό τό γκάπ μεταξύ ἄνω κυνόδοντος καί κοπτῆρος) καί τά πάντα ὅλα θά λάβουν τόν δρόμο τους. Τά ἀποτελέσματα εἶναι τά δέοντα ἀκόμα κι ἄν πᾷς στό Αἰάντειον τῆς Σαλαμῖνος.
Συγγνώμη, ίδια αποτελέσματα με το "Εχω διαβάσει Μαρξ" και στη νησιωτική και την ηπειρωτική Ελλάδα.. Τζίφος.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ κρατάω το βασικό και χρήσιμο συμπέρασμα, να ΜΗΝ πάω με τον φίλο μου Άγιο Δομήνικο!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.442
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom