Φολέγανδρος Φολέγανδρος

Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Νομίζω αυτά είναι και ίσως προστεθεί κανένα ακόμα, αλλά μην ελπίζεις για πολλά. Το καλοκαίρι που μας πέρασε εγώ πήγα από Μήλο και στην επιστροφή επειδή ήταν βραδινή η διαδρομή δεν με πείραξαν οι πολλές ώρες
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Κατάλαβα...εγώ δεν έχω θέμα με τις πολλές ώρες αλλά το άλλο άτομο που θα πάμε μαζί δεν αντέχει τα πολύωρα ταξίδια. Αυτός ήταν και ο λόγος που αποκλείσαμε την αρχική μας επιλογή(Αστυπάλαια) και μάλλον τώρα θα αποκλείσουμε και αυτή...άντε να ψάχνεις πάλι νέο προορισμό
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κατάλαβα...εγώ δεν έχω θέμα με τις πολλές ώρες αλλά το άλλο άτομο που θα πάμε μαζί δεν αντέχει τα πολύωρα ταξίδια. Αυτός ήταν και ο λόγος που αποκλείσαμε την αρχική μας επιλογή(Αστυπάλαια) και μάλλον τώρα θα αποκλείσουμε και αυτή...άντε να ψάχνεις πάλι νέο προορισμό
Υπάρχει πάντα κι η επιλογή του τζετ+ ενοικίαση αυτοκινήτου στο νησί.
 

apos

Member
Μηνύματα
196
Likes
523
Τα καταμαράν της Seajets κανουν γύρω στις 5 ώρες και νοικιάζεις αμάξι ή μηχανάκι στο νησί.
 

marta3

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Αν έχει πάει κάποιος και που προτείνει διαμονή.πληροφορίες αν γίνεται με να χρησιμοποιήσεις την συγκοινωνία η χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκινητο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αν έχει πάει κάποιος και που προτείνει διαμονή
Χώρα και μόνο, δεν υφίσταται τίποτε άλλο.
πληροφορίες αν γίνεται με να χρησιμοποιήσεις την συγκοινωνία η χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκινητο
Για μένα όχι, με το λεωφορείο βλέπεις αρκετά πράγματα στο νησί, είναι μια σταλιά και οι διαδρομές πολύ μικρές!
 

marta3

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Χώρα και μόνο, δεν υφίσταται τίποτε άλλο.

Για μένα όχι, με το λεωφορείο βλέπεις αρκετά πράγματα στο νησί, είναι μια σταλιά και οι διαδρομές πολύ μικρές!
Σε ευχαριστω πολύ!Αν και όπως το βλέπω φέτος θα κλεισω μονη μου μέσα στον Ιούνιο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σε ευχαριστω πολύ!Αν και όπως το βλέπω φέτος θα κλεισω μονη μου μέσα στον Ιούνιο!
Το νησί είναι τέλειο όποια εποχή και να πας, θα το ευχαριστηθείς. Τον Ιούνιο και τον Σεπτέμβριο όμως είναι πραγματικά μαγεία, κατι βέβαια που ισχύει στις περισσότερες των περιπτώσεων στα νησιά.
 

sofiaa1999

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα. Γνωρίζετε εάν και φέτος αφήνουν οι ιδιοκτήτες της ταβέρνας να στήσουμε σκηνές στον Άγιο Νικόλαο στην Φολέγανδρο?
 

nikoletou

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλησπέρα σας, καθότι μας βρήκες και, εμάς ο covid και μας χάλασε τις διακοπές μας είπαμε να δούμε για Φολέγανδρο της τελευταίας στιγμής.
Έχω δει αρκετές πληροφορίες αυτό που θελα να ρωτήσω πριν κλείσω εισιτήρια είναι αν κάποιος έχει επισκεφτεί το νησί μέσα Σεπτέμβρη. Περίπου τι θερμοκρασίες κυμαίνονται; Θα το απολαύσουμε η πάμε λάθος εποχή; Σας ευχαριστώ.
 

charmie

Member
Μηνύματα
16
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη-Φολέγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή
Δεν έχω πάει Σεπτέμβρη καθότι μόλις γυρίσαμε αλλά το μόνο που θα έλεγα είναι να πάρετε κανα φουτερακι αν μείνετε στη Χώρα για το βράδυ. Είχε πολύ αέρα όταν πήγαμε και οριακά βάζαμε ότι είχαμε το βράδυ για να μην κρυωσουμε.

Να περάσετε σούπερ και να απολαύσετε την υπέροχη Χώρα. ❤
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα σας, καθότι μας βρήκες και, εμάς ο covid και μας χάλασε τις διακοπές μας είπαμε να δούμε για Φολέγανδρο της τελευταίας στιγμής.
Έχω δει αρκετές πληροφορίες αυτό που θελα να ρωτήσω πριν κλείσω εισιτήρια είναι αν κάποιος έχει επισκεφτεί το νησί μέσα Σεπτέμβρη. Περίπου τι θερμοκρασίες κυμαίνονται; Θα το απολαύσουμε η πάμε λάθος εποχή; Σας ευχαριστώ.
Η καλύτερη εποχή αν θέλετε λίγα πλήθη. Η θάλασσα είναι πιο ζεστή κ απ' τον Ιούνη. Δε φυσάει τόσο όσο πχ τον Αύγουστο. Ζακέτες/μπουφαν να πάρετε για τη βραδινη δροσιά (χρειάζονται ακόμα κ στο κατακαλόκαιρο ορισμένες φορές). Για μένα είναι η καλύτερη περίοδος του νησιού (κ το έχω ζήσει από Απρίλη μέχρι Οκτώβρη).
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom