Φωτογραφίες και Βιντεο από ταξίδια!

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Αναλαμπή για την printerpix
Μην επιλέξετε την επεξεργασία (βελτίωση) της φωτογραφίας μέσα από την printerpix...
Μία φορά που το επιχείρησα πριν 2 χρόνια, το σκυλομετάνιωσα....δεν ήταν καλά τα αποτελέσματα... :cry:
Προτιμήστε επεξεργασία της φωτογραφίας από άλλο εργαλείο :D, πριν τις φορτώσετε στην printerpix
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Έχει παραγγείλει κάποιος photobook στο myikona να μας πει αν ήταν καλή η εκτύπωση και έμεινε ευχαριστημένος? Αυτή την περίοδο έχει εκπτώσεις. π.χ για αγορά κουπονιού μέχρι τις 31/5 έχει 75% έκπτωση (τελική τιμή 49,95 €) σε photobook HD 30x30cm, 200 Σελίδες με Protection & Εξώφυλλο Συμπαγές.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία εσωτερικά για κείμενο σε λεζάντες φωτογραφιών πόσο γραμματοσειρά θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε για να φαίνονται καλά τα γράμματα? γατί από την προ επισκόπηση της σελίδας που φαίνεται δεν μπορώ να καταλάβω σε μία σελίδα 30Χ30 πως θα φαίνονται! πχ τα 18αρια οπτικά φαίνονται καλά αλλά μήπως είναι μεγάλα?
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Από το 2011 χρησιμοποιώ το https://www.photobook.gr/pages/download/
Το επέλεξα χωρίς να το ψάξω ιδιαίτερα, αλλά νομίζω ότι ήταν και από τα πρώτα που είχαν βγει. Ευχαριστημένη είμαι παρόλο που σε σχέση με τα άλλα που αναφέρετε παραπάνω, είναι μάλλον ακριβό. Κατά καιρούς έχει βγάλει και αυτό όμως προσφορές. Τα photobook μου είναι ταξιδιωτικά και έχουν αντέξει το ... συχνό ξεφύλλισμα. Το myikona δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Περιμένω εντυπώσεις από σας.

Φίλε @escursione
Όσον αφορά το μέγεθος των γραμματοσειρών ....

για να πάρεις μια ιδέα.... η παρακάτω λεζάντα σε άλμπουμ 20χ25 είναι 12άρα.
InkedΧωρίς τίτλο_LI.jpg


... ενώ η παρακάτω (που είναι εξώφυλλο) είναι 24άρα.
Ντουμπρόβνικ.png


Edit: πιστεύω ότι τα 18άρια (σε 30χ30) δεν θα είναι μεγάλα. Παίζει ρόλο όμως και το είδος της γραμματοσειράς. Τα "καλλιγραφικά" που διάλεξα εγώ στη δεύτερη φωτό "πιάνουν" λιγότερο χώρο. Να το λάβεις υπόψη σου.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Έχει παραγγείλει κάποιος photobook στο myikona να μας πει αν ήταν καλή η εκτύπωση και έμεινε ευχαριστημένος? Αυτή την περίοδο έχει εκπτώσεις. π.χ για αγορά κουπονιού μέχρι τις 31/5 έχει 75% έκπτωση (τελική τιμή 49,95 €) σε photobook HD 30x30cm, 200 Σελίδες με Protection & Εξώφυλλο Συμπαγές.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία εσωτερικά για κείμενο σε λεζάντες φωτογραφιών πόσο γραμματοσειρά θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε για να φαίνονται καλά τα γράμματα? γατί από την προ επισκόπηση της σελίδας που φαίνεται δεν μπορώ να καταλάβω σε μία σελίδα 30Χ30 πως θα φαίνονται! πχ τα 18αρια οπτικά φαίνονται καλά αλλά μήπως είναι μεγάλα?
Το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές και έμεινα ευχαριστημένος.

18αρια χρησιμοποίησα και ήταν ΟΚ για μένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom