Μαλαισία Ταϊλάνδη Φύγαμε για Ταϋλάνδη - Μαλαισία

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Λοιπόν, η πλάστιγγα πριν καν ισορροπήσει κάπου, έχει γύρει προς ανατολική Ταϋλάνδη-Μαλαισία και νήσους αυτών. :D Ευτυχώς δε θα περάσουμε περίοδο διλλημάτων, ανατροπών και ντέρμπυ μεταξύ προορισμών. Υγεία να έχουμε, θα πάμε παντού :clap: και θα ζήσουμε και 1000 χρόνια

Ήδη παρήγγειλα δύο Rough Guides για Νησιά και Παραλίες Ταϋλάνδης & Μαλαισία και ξεκινώ τη μελέτη μέσω Ίντερνετ για τα πώς και τα πού

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη από όλους....άλλωστε μένουν μόνο 6 μήνες μέχρι το ταξίδι :bleh::bleh:

Μέχρι τότε, θα αρκεστώ στη Πράγα που έχω κλείσει για 2-4 Μαϊου...ωραίες θα είναι οι ανοιξιάτικες βόλτες στην ηλιόλουστη και πανέμορφή Πράγα που οι περισσότεροι επιμένουν να τη βλέπουν κρύα και χιονισμένη...απλά δε ξέρουν τι χάνουν την άνοιξη :icecream:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για τα εισητήρια του αεροπλάνου.....να βιαστώ να τα κλείσω από τώρα ή να περιμένω? Στις περισσότερες εταιρείες, για τη περίοδο που θα πάω (τέλος Ιουλίου-αρχές Αυγούστου), βρίσκω αλλά σχετικά ακριβά (~1000 ευρώ). Μιλάμε για Αθήνα-Μπανγκόγκ...αν έχετε καμιά άλλη πρόταση...

Μόνο στην Air Jordanian βρήκα με 650 Ευρώ..λέτε να το χάσω αν δε βιαστώ? Ή μήπως θα πέσουν οι τιμές στις άλλες εταιρίες???
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πάντως σου έκανα το πιο σημαντικό πράγμα. Μετακίνησα τα μηνύματα σε νέο θέμα στην Ασία. :bleh:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
ωραίες θα είναι οι ανοιξιάτικες βόλτες στην ηλιόλουστη και πανέμορφή Πράγα που οι περισσότεροι επιμένουν να τη βλέπουν κρύα και χιονισμένη...απλά δε ξέρουν τι χάνουν την άνοιξη :icecream:
Εγω την επισκεφτηκα Αυγουστο και την βρηκα φανταστικη.:)
 

jimmys

Member
Μηνύματα
42
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΙΜΑΙΑ Η ΤΟΥΡΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Που αλλου? ΤHAILAND
Αρκετα καλη η τιμη,το καλοκαιρι παντα ειναι πιο ακριβα.Αν μπορεις ομως να αναβαλεις το ταξιδι σου για τον χειμωνα θα ειναι ακομα καλυτερα και μιλαω απο αποψη καιρου,αν δεν μπορεις τοτε πανε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δυστυχώς Τζιμ δε μπορώ να πάω άλλη εποχή, αλλιώς είχα κανονίσει ταξιδάκι Φλεβάρη-Μάρτη...τι λες δηλαδή, είναι ακατάλληλη εποχή καλοκαίρι?

Μιλάμε για ανατολική Ταϋλάνδη - Κο Σαμούι και μετά νότια προς Μαλαισία, πάντα στην ανατολική πλευρά...ξέρω ότι στα δυτικά (Πουκέτ κτλ) είναι ακατάλληλη εποχή το καλοκαίρι
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γιατι μου τον ταραζετε και εχει αμφιβολιεs?
GTS , ειδικα στα νησια Perhentian το χειμωνα δεν περνανε τα καραβακια απο τη θαλασσοταραχη.Αυτοs ειναι και ο λογοs που θα πηγαινα Μαρτιο , γιατι τοτε ξεκινανε τα δρομολογια και ανοιγουν και ολα τα ξενοδοχεια - τα οποια το χειμωνα Οκτωβρη-Μαρτη κλεινουν.
Το Κο Σαμουι θα ειναι μια χαρα αλλα και ολη η ανατολικη πλευρα τηs Μαλαισιαs. Το Πουκετ-Κραμπι - Λαγκαουι ειναι αλλη ιστορια τηs δυτικηs ακτηs.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Gts η ανατολικη Ταυλανδη δεν εχει καμια σχεση με τη δυτικη οσον αφορα τις βροχες..
Δεν χρειαζεται να ανησυχεις ιδιαιτερα!!
Για καλοκαιρι η τιμη που αναφερεις ειναι σχετικα καλη,δε νομιζω να βρεις κατω απο 600!
Ειναι φθηνοτερα τα ξενοδοχεια ομως εκεινη την περιοδο!
Ασε που εκεινο τον καιρο θα ειμαι και γω Καμποτζη και θα περασω σιγουρα μια βολτα απο Ταυλανδη!:p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Γιατι μου τον ταραζετε και εχει αμφιβολιεs?
GTS , ειδικα στα νησια Perhentian το χειμωνα δεν περνανε τα καραβακια απο τη θαλασσοταραχη.Αυτοs ειναι και ο λογοs που θα πηγαινα Μαρτιο , γιατι τοτε ξεκινανε τα δρομολογια και ανοιγουν και ολα τα ξενοδοχεια - τα οποια το χειμωνα Οκτωβρη-Μαρτη κλεινουν.
Το Κο Σαμουι θα ειναι μια χαρα αλλα και ολη η ανατολικη πλευρα τηs Μαλαισιαs. Το Πουκετ-Κραμπι - Λαγκαουι ειναι αλλη ιστορια τηs δυτικηs ακτηs.
:shock::shock::shock::shock:

Εκεί θα πάω μετά!!! Έτσι όπως τα λες ακυρώνεται η Μαλαισία!!

(μήπως ήθελες να πεις κάτι άλλο ?) :roll:

Μάλλον το αντίθετο εννοείς ;)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Gts η ανατολικη Ταυλανδη δεν εχει καμια σχεση με τη δυτικη οσον αφορα τις βροχες..
Δεν χρειαζεται να ανησυχεις ιδιαιτερα!!
Για καλοκαιρι η τιμη που αναφερεις ειναι σχετικα καλη,δε νομιζω να βρεις κατω απο 600!
Ειναι φθηνοτερα τα ξενοδοχεια ομως εκεινη την περιοδο!
Ασε που εκεινο τον καιρο θα ειμαι και γω Καμποτζη και θα περασω σιγουρα μια βολτα απο Ταυλανδη!:p
Από αυτά που είδα φίλε Doug, οι τιμές Ιούλιο-Αύγουστο είναι οι υψηλότερες αφού θεωρείται high season (στο Σαμούι τουλάχιστον που κοίταξα)

Τώρα για τις βροχές....με μπέρδεψε η Ζωή....! :roll:

Κι εγώ νόμιζα πως καλά είναι καλοκαίρι ανατολικά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.416
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom