Μαλαισία Ταϊλάνδη Φύγαμε για Ταϋλάνδη - Μαλαισία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν κατάλαβα καλά η Ζωή είπε ότι το χειμώνα δεν παίζουν τα καραβάκια. Όχι τότε που θα πας εσύ. Έλα σε έσωσα πάλι. :LOL:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.389
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μα αυτο λεω , οτι το καλοκαιρι εινα πολυ καλα!
Το καραβακια σταματουν και τα περισσοτερα ξενοδοχεια ειναι κλειστα το χειμωνα μεχρι και το Μαρτιο.
Ειπα οτι θα πηγαινα Μαρτιο γιατι τοτε ξεκιναει η καλοκαιρια και παλι μου ειχαν πει να περιμενω προs το τελοs του Μαρτη με αρχεs Απριλη για καλυτερα.
Εσυ θα παs Ιουλιο-Αυγουστο οποτε ολα καλα :D.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.682
Καλά, μιλάμε ότι διάβαζα άλλα αντί άλλων.... :haha:

Η κούραση βλέπετε με κάνει και βλέπω φαντάσματα....αναβλήθηκε το ένα ταξίδι οπότε μάλλον με έχει αναστατώσει η όλη κατάσταση και ψάχνω μήπως συμβεί καμιά στραβή :roll:....ουφ, πάει αυτό

Πάντως, ο καιρός δεν είναι κάτι στάνταρ σε τροπικά μέρη....αλλά να βρέχει 3 εβδομάδες αποκλείεται, οπότε :D

Βουρ λοιπόν για Σαμούι ως 1ο προορισμό.....θα ψάξω τις επόμενες ημέρες για κατάλυμα και θα σκεφτώ αν θα μείνω εκεί για πόσο...μήπως να μείνω στο Tao ή το Phangan ?

Μήπως να μη κλείσω καθόλου? Μήπως δε βρω από την άλλη?

Θέλω γνώμες!!! :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ λέω κλείσε για Κο Σαμούι ως αφετηρία, και τα άλλα άστα χύμα όσον αφορά διαμονή. Ψάξε τις περιοχές να ξέρεις πού περίπου θα πας κλπ, αλλά μην κλείσεις διαμονή, παίξτο λίγο adventurer, το ευνοούν αυτά τα μέρη. :)
 

jimmys

Member
Μηνύματα
42
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΙΜΑΙΑ Η ΤΟΥΡΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Που αλλου? ΤHAILAND
Και να βρεξει δεν εισαι απο ζαχαρη,οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου.Ξεκινα απο Κο Σαμουι και μετα συνεχισε Κο παν γκαν και Κο Ταο.Εγω περσι δεν εκλεισα εκλεινα πουθενα.Ηξερα ολο το σκηνικο γινετε στην Τσα βενκ και στην Λαμαι,εμαθα οτι Λαμαι ειναι πιο φτηνα και πηγα εκει,ειχε στην σειρα παρα πολλα συγκροτηματα με μπανγκαλοους,βρηκα πιο ειναι διαθεσιμο-καλο-και σε καλη τιμη και εμεινα σε αυτο.Και ηταν απλο,ωραιο και πολυ ωραιο μερος διπλα στο κυμα.Αν θες συγκεκριμενες πληροφοριες στειλε μου πμ
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Gts εγω ειμαι της αποψης να μην κλεισεις ξενοδοχειο απο δω!
Σαμουι δεν εχω παει φανταζομαι ομως πως πανω-κατω ιδια κατασταση επικρατει με την υπολοιπη χωρα! Πιστευω θα βρεις μπανκαλοους σε πολυ καλες τιμες!!!
Εγω 2 φορες που πηγα Ταυλανδη δεν εκλεισα τιποτα απο εδω! Το ιδιο θα κανω και φετος για Καμποτζη και σιγουρα θα περασω μια βολτα απο Σαμουι γιατι το χω απωθημενο!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Τουλάχιστον να τσεκάρεις που θέλεις να πάς και τι ξενοδοχεία υπάρχουν σε κάθε μέρος για να έχεις μια ιδέα τι παίζει για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων ασχέτως αν κλείσεις από εδώ ή όχι.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.389
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αλλη μια ψηφοs στο χυμα. Μην κλεισειs τιποτα απο δω , μονο τα πρωτα 1-2 βραδια αν θελειs να εισαι πιο ησυχοs και μετα βλεπειs. Ξεκινα απο Σαμουι και μετα με ταχυπλοο πηγαινε στα διπλα νησια. Μπορειs να εχειs μια ιδεα ποια και που ειναι τα φθηνα καταλυματα ωστε οταν πηγαινειs σε ενα νησι να μην τρωs χρονο στο ψαξιμο.
Ειμαι υπερ του να ψαχνειs οταν παs εκει , αλλα οχι μετα απο 10-15 ωρεs πτησηs , μονο στο Μεξικο το εκανα αυτο.

Δεν ξερω τι λενε αοι υπολοιποι Ασιατεs , εγω οταν εφτασα Σαμουι υπηρχαν υπαλληλοι στο αεροδρομιο που σου εδειχναν αλμπουμ με φωτο και τιμεs των ξενοδοχειων και τουs ελεγεs τι περιπου θελειs και σε ποιο μεροs και σε εξυπηρετουσαν.Ελπιζω να ειναι ετσι ακομα.

http://samui.sawadee.com/ εδω μπορειs να βρειs ξενοδοχεια στο Σαμουι ανα παραλια και κατω απο τα ξενοδοχεια , εχει και τα γειτονικα νησια Πανγκαν και Ταο.
Ριξε μια ματια να ξερειs τι γινεται..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.682
Και να βρεξει δεν εισαι απο ζαχαρη,οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου.Ξεκινα απο Κο Σαμουι και μετα συνεχισε Κο παν γκαν και Κο Ταο.Εγω περσι δεν εκλεισα εκλεινα πουθενα.Ηξερα ολο το σκηνικο γινετε στην Τσα βενκ και στην Λαμαι,εμαθα οτι Λαμαι ειναι πιο φτηνα και πηγα εκει,ειχε στην σειρα παρα πολλα συγκροτηματα με μπανγκαλοους,βρηκα πιο ειναι διαθεσιμο-καλο-και σε καλη τιμη και εμεινα σε αυτο.Και ηταν απλο,ωραιο και πολυ ωραιο μερος διπλα στο κυμα.Αν θες συγκεκριμενες πληροφοριες στειλε μου πμ
Ωραίος!!! Τέτοια πληροφόρηση είναι θησαυρός, από πρώτο χέρι :clap:

Θα...επικοινωνήσω Τζιμ :lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.682
Gts εγω ειμαι της αποψης να μην κλεισεις ξενοδοχειο απο δω!
Σαμουι δεν εχω παει φανταζομαι ομως πως πανω-κατω ιδια κατασταση επικρατει με την υπολοιπη χωρα! Πιστευω θα βρεις μπανκαλοους σε πολυ καλες τιμες!!!
Εγω 2 φορες που πηγα Ταυλανδη δεν εκλεισα τιποτα απο εδω! Το ιδιο θα κανω και φετος για Καμποτζη και σιγουρα θα περασω μια βολτα απο Σαμουι γιατι το χω απωθημενο!
Ωραία!!! Ευχαριστώ πολύ, με βοηθάτε πολύ όλοι παιδιά! :clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.682
Αλλη μια ψηφοs στο χυμα. Μην κλεισειs τιποτα απο δω , μονο τα πρωτα 1-2 βραδια αν θελειs να εισαι πιο ησυχοs και μετα βλεπειs. Ξεκινα απο Σαμουι και μετα με ταχυπλοο πηγαινε στα διπλα νησια. Μπορειs να εχειs μια ιδεα ποια και που ειναι τα φθηνα καταλυματα ωστε οταν πηγαινειs σε ενα νησι να μην τρωs χρονο στο ψαξιμο.
Ειμαι υπερ του να ψαχνειs οταν παs εκει , αλλα οχι μετα απο 10-15 ωρεs πτησηs , μονο στο Μεξικο το εκανα αυτο.

Δεν ξερω τι λενε αοι υπολοιποι Ασιατεs , εγω οταν εφτασα Σαμουι υπηρχαν υπαλληλοι στο αεροδρομιο που σου εδειχναν αλμπουμ με φωτο και τιμεs των ξενοδοχειων και τουs ελεγεs τι περιπου θελειs και σε ποιο μεροs και σε εξυπηρετουσαν.Ελπιζω να ειναι ετσι ακομα.

http://samui.sawadee.com/ εδω μπορειs να βρειs ξενοδοχεια στο Σαμουι ανα παραλια και κατω απο τα ξενοδοχεια , εχει και τα γειτονικα νησια Πανγκαν και Ταο.
Ριξε μια ματια να ξερειs τι γινεται..
Ζωή, έχω ήδη δει ιστοσελίδες με καταλύματα στο Σαμούι, απλά η δική σας πληροφόρηση από πρώτο χέρι είναι αναντικατάστατη, διότι από φωτό δε μπορείς να καταλάβεις και πολλά....

Θα σας πω τώρα τι ζητάω από ένα δωμάτιο, μήπως ρίξετε καμιά ψήφο λοιπόν:

1) Να είναι όσο το δυνατόν απλό, ανέσεις δε με απασχολούν, όπως άλλωστε κι εσάς
2) Θέλω παραλία, να ξυπνάω πρωί με την ανατολή του ηλίου και να πέφτω για βουτιά στη θάλασσα (ωχχχ, μόνο που το γράφω αυτό με πιάνει ρίγος συγκίνησης)
3) Όχι πολύ φασαρία το βράδυ, θέλω να ακούω τα κύματα και τον αέρα να περνάει μέσα από τα φοινικόδεντρα....όχι, δεν είμαι κανάς περίεργος με τη φασαρία, απλά δε μπορώ να περνάνε μηχανάκια, να ακούγεται δυνατά μουσική κτλ...αυτό είναι σκηνικό κόλασης,όχι παράδεισου

Γι'αυτό, θα κοιτάξω για κάποιο τέτοιο μέρος στο Σαμούι....και γι'αυτό σκέφτηκα μήπως μείνω λίγο Σαμούι και πιο πολύ σε κανά Τάο για το εντελώς χάσιμο :bleh:

Περιμένοντας λοιπόν τις δικές σας υπερ-πολύτιμες απόψεις για μία γενική επιλογή του μέρους διαμονής, συνεχίζω να ψάχνω, κάθε μέρα και σοφότερος

Άλλωστε, μένουν μόνο 6 μήνες ακόμα :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom