Μαλαισία Ταϊλάνδη Φύγαμε για Ταϋλάνδη - Μαλαισία

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.655
Μήπως το σάιτ να μετονομαστεί σε κάτι σαν wemakeyouwise.com ? :D

Η Τζοβάνα Φραγκούλη είσαι? :haha::haha::haha:

Ο σκοπός και ο στόχος αυτός είναι νομίζω, να μπει κάποιος νέος χρήστης στο μέλλον και να έχει αραδιασμένες όλες τις πληροοφορίες και τις λεπτομέρειες που χρειάζεται....κοίταγα τώρα για τους τρόπους μετάβασης στο Σαμούι και νομίζω πως το αεροπλάνο είναι μονόδρομος αν θέλεις να φτάσεις στο πι και φι :clap:

Υπάρχει και πτήση από Κούαλα Λουμπούρ για Σαμούι για όποιον ενδιαφέρεται!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ώπα. Δεν ήξερα ότι πάει από Μαλαισία απευθείας. Χμμμμ με βάζεις κι'εμένα σε σκέψεις τώρα :LOL:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ναι, αλλά για να φτάσεις Κουάλα Λουμπούρ, αντί για Μπανγκόκ, θα χρειαστείς ένα κάρο λεφτά.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Κάτσε, περίμενε να το ψάξουμε. Πάει από Αθήνα μέσω Μπανγκόκ τόσο (?850), ή πάει απευθείας στο Λουμπούρ? Γιατί αν πηγαίνει με stopover δεν θα είναι φθηνότερα να πας Σαμούι από Μπανγκόκ? Τι ακριβώς είδες?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.655
Μιλάμε, ότι για να πας στα Perhentian από Samui, είναι μία μικρή Οδύσσεια...ακόμα ψάχνω να δω πώς θα γίνει αυτό
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.655
Κάτσε, περίμενε να το ψάξουμε. Πάει από Αθήνα μέσω Μπανγκόκ τόσο (?850), ή πάει απευθείας στο Λουμπούρ? Γιατί αν πηγαίνει με stopover δεν θα είναι φθηνότερα να πας Σαμούι από Μπανγκόκ? Τι ακριβώς είδες?

Απευθείας Λουμπούρ από Αθήνα είδα ~850 ευρώ....ψάξτο στο airtickets.gr και θα το δεις (ανάλογα την ημερομηνία βέβαια)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.655
Λοιπόν, η διαδρομή έχει ως εξής:

Από Samui περνάς απέναντι Surath Thani και από εκεί παίρνεις το τραίνο (τη νότια γραμμή) για Sungai Kolok στα σύνορα με Μαλαισία.....στην απέναντι όχθη του ποταμού στη Sungai Kolok είναι η Μαλαισιανή πόλη Rantau Panjang,από την οποία μπορείς να πάρεις λεωφορείο ή τραίνο εκ νέου για Kota Bharu και από εκεί πάλι με λεωφορείο για Kuala Besut....ε, εκεί παίρνεις καραβάκι για Perhentian...

Αν είναι τόσο δύσκολο να πας εκεί, φαντάζομαι πόσο αγνά θα είναι τα πράγματα στα νησάκια αυτά.....:shock::shock:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ΧΑΧΑΧΑ Τελεια!! Ωραιοτατο ταξιδι θα ειναι...ωραια Οδυσσεια , σαν βγειs στον πηγαιμο , να ευχεσαι ναναι μακρυs ο δρομοs GTS , με τρενα , ποταμια , βοιδαμαξεs , τρικυκλα και βαρκεs.Αυτα ειναι τα ωραια.Αρκει να εχειs χρονο να παs σε ολα.
Εχειs καιρο να οργανωθειs και να το σκεφτειs το προγραμμα.

Τα Perhentian ειναι τα ωραιοτερα νησια τηs Μαλαισιαs.
 

jimmys

Member
Μηνύματα
42
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΙΜΑΙΑ Η ΤΟΥΡΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Που αλλου? ΤHAILAND
Θα σας πω τώρα τι ζητάω από ένα δωμάτιο, μήπως ρίξετε καμιά ψήφο λοιπόν:

1) Να είναι όσο το δυνατόν απλό, ανέσεις δε με απασχολούν, όπως άλλωστε κι εσάς
2) Θέλω παραλία, να ξυπνάω πρωί με την ανατολή του ηλίου και να πέφτω για βουτιά στη θάλασσα (ωχχχ, μόνο που το γράφω αυτό με πιάνει ρίγος συγκίνησης)
3) Όχι πολύ φασαρία το βράδυ, θέλω να ακούω τα κύματα και τον αέρα να περνάει μέσα από τα φοινικόδεντρα....όχι, δεν είμαι κανάς περίεργος με τη φασαρία, απλά δε μπορώ να περνάνε μηχανάκια, να ακούγεται δυνατά μουσική κτλ...αυτό είναι σκηνικό κόλασης,όχι παράδεισου
Ετσι οπως τα λες δεν εισαι για ξενοδοχειο αλλα για κανενα συγκοτημα με μπανγκαλοους και οταν λεω συγκροτημα ενοω μια επειχηρισει(πολλες φορες και οικογενειακη) που αποτελειτε απο 10-20 μπανγκαλοους (διαφορων τιμων και ανεσεων)και εχει ρεστοραν,μικρο μπαρακι,ιντερνετ,πλυντηρια δηλαδη οτι χρειαζετε ο τουριστας και πανω απο ολα διπλα στο κυμα κατω απο φοινικες.Εγω που εμεινα περσυ 8 μερες και που θα ξαναπαω φετος για κανα 3ημερο,προτεινω να μεινεις οπως και εγω LAMAI BEACH.Εκει ειναι υσηχα και εχει πολλα μπανγκαλοοους.Αν ηξερα πως ποσταρουν φοτο θα σε εδειχνα που εμενα( AMITY BUNGALOW)
E-mail:[email protected]. Αυτο ειναι υσηχο καλο και φτηνο,διπλα εχει ακομα πιο ομορφα και φυσικα εκει η γειτονια ειναι πολυ υσηχη.Για να παρεις μια ιδεα απο φοτο κοιτα στο goggle earth εχει φοτο απο LAMAI.οταν εμεις το πετυχαμε αυτο το μερος ο ενας φιλος μου ειπε χαρακτηριστηκα,εδω ειμαστε δεν παω πουθενα αλλου. Στο χωριο υπαρχει νυχτερινη ζωη και μπαρακια,ρεστοραν,αγορες αλλα ο τζερτζελες ολος γινετε στην CHAWENG που ειναι 6κμ περιπου απο ΛΑΜΑΙ,θα πρεπει να πας οπωςδηποτε και εκει γιατι εχει ακομα πιο ομορφη παραλια αλλα και πλουσια νυχτερινη ζωη για ολα τα γουστα;)

Κανα 3ημερο θα μεινω ΚΟ παν γκαν (θα φροντισω να ειμαι σε κανα full-half Moon party):clap: και κανα 3-4 ημερο θα παω Κο Ταο.

για οποια απορια εχεις εδω ειμαστε
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Φίλε, πήγα μέσω google earth στα perhentian και στο renang. Τα λόγια είναι περιττά. Οι παραλίες και τα νερά που είδα είναι απίστευτα. Κάνε μια βόλτα να χάσεις την μπάλα. Τώρα θέλω και εγώ να πάω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.155
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom