Μαλαισία Ταϊλάνδη Φύγαμε για Ταϋλάνδη - Μαλαισία

rapa888

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Παιδια καλως σας βρήκα!

Επειδη μαλλον θα πάμε με το αμόρε Ταυλάνδη για 12-13 ημερες αρχες Φεβρουαρίου θέλω τα φώτα σας!!!

Σκοπός μας είναι...
Ξεκούραση - μασάζ - χαλάρωση - μπάνιο - ωραίες εξωτικές παραλίες , σε μπάνγκαλου που να ειναι δίπλα στην θάλασσα , επίσης να μην είναι εντελώς απομονομενο μερος αλλα να εχει κανα μπαρακι , καλο φαγητο , φυση , δραστηριοτητες.

Λοιπόν μετα απο αρκετο ψάξιμο κ διαβασμα λεω 6ημερες phanghan
Διαμονή λέω εδω...
Blue Ocean Garden, Sri Thanu, Koh Phangan - Blue Ocean Garden Hideaway Spa and Beach resort is located at the southern end of Chao Phao bay, directly at Beach Front.
1. Εαν εχετε να προτείνετε κανα άλλο γραψτε μου από 45 - 65?
2. Υπάρχει περίπτωση να βρω bungalow με wifi ? (λογω επαγγέλματος)
3. Τα bungalow εχουν AC ? χρειάζετε?
4.Διαμονή να κλείσω απο έδω η καλό ειναι να πάω κ να κάνω κ κανα παζάρι?
θα βρω όμως τίποτε της προκοπής εαν δεν κλέισω?
5. Αλλο μέρος στην Ταυλάνδη που μπορώ να πάω ωστε να συνδυάσω αλλες 6 ημερες
το οπόιο να είναι σε αυτό το στυλ και ΟΧΙ πολυ τουριστικό

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων:clap:

*Σορρυ για την ορθογραφια!:shock:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
777 καλώς όρισες!!!
θέλω να σε δώ στα μπαγκαλόου,με φοίνικες τριγύρω,καρύδες,κρυστάλινα νερα,και με το laptop αγκαλιά...ά!! και με αδαμιαία περιβολή!
θα μπείς φωτο της χρονιάς σίγουρα!!!!
αχ αυτές οι δουλειές !! τι να κάνεις τώρα?
άντε πήγαινε εσύ και θα την βρείς την άκρη.πληροφορίες θα βρείς αφθονες εδώ και θα σου πούμε καί άλλες .καλό σου ταξίδι -ζηλεύω.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
rapa 888888888888 καλοσωρισες και απο μενα.
Στο resort που αναφερεις ειχα μεινει μερικες μερες,περισυ τετοια εποχη.
Στο συστηνω ανεπιφυλακτα
Ειναι αυτο.Χαλια μαυρα :haha::haha:
Τα μπαγκαλοουζ δεν φαινονται ειναι πισω απο τους φοινικες.
Ισως για το συγκεκριμενο να χρειαστεις να κλεισεις εκ των προτερων.
Ολα τα δωματια εχουν a/c.
Πες στον Ιταλο να σου κανει καλυτερη τιμη.

Δεν ειναι απομονωμενο μερος,αλλα μην περιμενεις και τιποτα τρελη διασκεδαση.Ησυχα πραματα.
Για wifi δεν εχω ιδεα.
Ο συνδιασμος Σαμουι,Πανγκαν και κοΤαο ειναι ιδανικος για τις μερες που θα πας.

Ακομα εδω εισαι????
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ο συνδιασμος Σαμουι,Πανγκαν και κοΤαο ειναι ιδανικος για τις μερες που θα πας.
Ναι συμφωνω , αυτος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος. Εγω θα εμενα κι εδω 1-2 νυχτες οταν φευγουν οι daytrippers ειναι τελεια! Ειναι το Koh Nangyuan απεναντι απο το koh Tao και ο βυθος ειναι φανταστικος!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ναι συμφωνω , αυτος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος. Εγω θα εμενα κι εδω 1-2 νυχτες οταν φευγουν οι daytrippers ειναι τελεια! Ειναι το Koh Nangyuan απεναντι απο το koh Tao και ο βυθος ειναι φανταστικος!
Go2 εγω δεν εμεινα σ`αυτο το super μερος :rolleyes:λες να ξαναπαω??:rolleyes::D
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αν και το Koh Nangyuan είναι όντως πολύ εντυπωσιακό, δεν ξέρω αν θα το πρότεινα για διαμονή.
Καταρχάς είναι πολύ ακριβό σε σχέση με την υπόλοιπη Ταϊλάνδη. Έχει μόνο ένα ξενοδοχείο και εστιατόριο το οποίο διαμορφώνει τις τιμές όπως θέλει (όσο ακριβά θέλει). Μέχρι πρότινος ήταν πολύ δύσκολο να μείνεις εκεί αν δεν έκανες μαθήματα καταδύσεων (νομίζω πως πλέον είναι πιο εύκολο). Άσε που έχει ΠΑΡΑ πολύ κόσμο για τόσο μικρό που είναι και άπειρα σκάφη και βάρκες που φαίρνουν κόσμο.
Τέλος είναι ιδιωτικό και χρεώνει “είσοδο” στους επισκέπτες.
Αν βρεθείς στο Koh Tao, ναι αξίζει να πας να το δεις αλλά για να μείνεις... δεν ξέρω. ;)

Αν θες απομόνωση και τρομερή θέα του νησιού, αξίζει να περπατήσεις (ή με ενοικιασμένο μηχανάκι) ως το CTF guesthouse στο Koh Tao που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το Koh Nangyuan και προσφέρει καταπληκτική θέα.
Ορίστε και η θέα από το CTF: http://static.panoramio.com/photos/original/208620.jpg (θα φάω τα ρούχα μου!!)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.460
Go2 εγω δεν εμεινα σ`αυτο το super μερος :rolleyes:λες να ξαναπαω??:rolleyes::D
Κι εγώ μόνο 2 μέρες έκατσα στο Κο Τάο και θέλω να ξαναπάω οπωσδήποτε...παράδεισος κι εκεί...

(κλαψ)

Για το Koh Nangyuan θυμάμαι ότι πράγματι ήταν πολύ ακριβό, με τα ίδια χρήματα που έβρισκες εκεί απλό δωμάτιο, έμενες αλλού σε σούπερ βίλλα (όπως αυτή που έμεινα)....θα το πρότεινα ως ημερήσια εκδρομή μόνο, το υπόλοιπο νησί είναι απίστευτο, φοβερά νερά, πνιγμένο στο πράσινο κτλ κτλ κτλ....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εμενα μου αρεσε παρα πολυ το Κο Ταο.Το 2001 δεν ειχε παρα ενα χωματοδρομο και στα γυρω μερη και παραλιες πηγαινες με βαρκα. Οσο για το Koh Nangyuan μαλλον εχω μεινει στην εποχη που ναι μεν πηγαιναν τουριστες αλλα λιγοι..φαινεται εχουν αλλαξει κι εκει τα πραγματα..παντως ειναι πανεμορφο :)
 

rapa888

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Ευχαριστω για τις πληροφοριες! αλλα sorry θα σας ζαλισω λιγο ακομα πριν φυγω!

1. Απο μονοημερες ή κανα 2ημερο εκει κοντα που να παω ? Kosamui ή Koh Tao?

2. Για 5-6 ημερες ειναι καλα να μεινω στο Koh pagntan η θα βαρεθω?
Εγω θα παω με την γυναικα για χαλαρωση , αλλα καλο θα ειναι να εχεις να κανεις κ τιποτα στο χαλαρο.

3. Για φαγητο κ ποτακι το βραδακι εχουμε κανα προτεινομενο?

4. Η θαλασσα λεει για μπανιο η ειναι μονο για να την βλεπεις?


Thanks!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευχαριστω για τις πληροφοριες! αλλα sorry θα σας ζαλισω λιγο ακομα πριν φυγω!

1. Απο μονοημερες ή κανα 2ημερο εκει κοντα που να παω ? Kosamui ή Koh Tao?

2. Για 5-6 ημερες ειναι καλα να μεινω στο Koh pagntan η θα βαρεθω?
Εγω θα παω με την γυναικα για χαλαρωση , αλλα καλο θα ειναι να εχεις να κανεις κ τιποτα στο χαλαρο.

3. Για φαγητο κ ποτακι το βραδακι εχουμε κανα προτεινομενο?

4. Η θαλασσα λεει για μπανιο η ειναι μονο για να την βλεπεις?


Thanks!
Επειδη τα νησακια Koh samui-koh phangan-koh tao ειναι στη σειρα και σε κοντινη αποσταση μεταξυ τους καλο θα ηταν να μοιρασεις τις μερες των διακοπων σου και στα 3.
Αν θες περισσοτερο χαλαρωση το πανγκαν ειναι ιδανικο,και η θαλασσα ειναι να βουτας μεχρι να βγαλης λεπια.Δεν εχει ομως νυχτερινη διασκεδαση εκτος κι αν εχει πανσεληνο.
Στο σαμουι θα βρεις νυχτερινη διασκεδαση βολτα και πολλα εστιατορια στη τσαβενγκ και στη λαμαι.
Θα βρεις και περισσοτερα αξιοθεατα να δεις αν σε ενδιαφερουν πχ.αγαλμα του βουδα.
Το κο-ταο πρεπει ναναι κι αυτο ησυχο και ειναι ο παραδεισος γι αυτους που τους αρεσει ο βυθος.
Πριν πας ανοιξε και κανα χαρτη,θα σε βοηθηση.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.460
Για το νυχτερινό κομμάτι θα έλεγα ότι πάντα κάτι θα βρεις....όχι βέβαια mega-clubs και τέτοια, αλλά π.χ. στη παραλία που ήμουν εγώ στο Phangan υπήρχε το καλύτερο lounge μπαράκι ever και φοβερά άλλα μαγαζάκια με φοβερή μουσική και μαξιλάρες στην άμμο....ιδανικό μέρος για ποτό, αμόρε κτλ :lol:
 

rapa888

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
phanghan

1.Φίλε GTS το μπαράκι αυτο που ηταν ή πως το λένε?

2 Aπο το Blue Ocean με ποιο τροπο πας στην χώρα -λιμάνι? :airplane:

3 Εχει αλλο χωριουδάκι που αξίζει να πας? :surf2:

4 Εχει κοντινες παραλιες απο το Blue Ocean που πας με τα πόδια κ λένε? :reading:

5 Μηχανακι να παρω για να γυρισω το νησι? η θα βρεθω σε κανα νοσοκομείο! :haha:

6 Για μασαζ ποσο παει στο Blue Ocean? αξιζει η να κανω αλλου? :innocent:



-----------------------------------------------------------------------------------

Κοσαμουι

7 Σε ποιο μερος ειναι καλα να μεινω να μην εχει φασαρια αλλα να μην ειναι κ απομονωμένο?

8 Ποιες παραλιες αξιζουν στο Κοσαμουι? :)

9 Απο μπαρακια φαγητο κανα καλο? :rolleyes:

10 Μπορεις να κανεις βόλτα με <<γορουνες>> μηχανακια στην ζουγκλα ?
εκανε ενας φιλος που πηγε στο πουκετ κ μου ειπε ηταν απιστευτα!:D

:clap:Ευχαριστω για όλα παιδες!!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom