Μαλαισία Ταϊλάνδη Φύγαμε για Ταϋλάνδη - Μαλαισία

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Σας ευχαριστώ παιδιά. Οπότε καταλήγω να πάω πουκέτ-κράμπι αλλά θέλω και langkawi. Ξέρετε αν έχει καλό καιρό στο Langkawi τα Χριστούγεννα? Επίσης μπορείς να πάς οδικός και μετά με πλοίο απο Κράμπι Langkawi, αν ναι πόσες ώρες κάνεις, ξέρει κανείς? Μήπως υπάρχει κάποιο πλοίο που πάει από Πουκέτ Langkawi απ΄ευθείας? Τέλος επειδή δεν συμπαθώ πολύ τα αεροπλάνα, ξέρει κανείς αν πάρω τρένο από Bangkok και μέτα λεοφωρείο πόσες ώρες θα κάνω για Κράμπι? Ξέρω ότι η διαδρομή με το τρένο αξίζει πολλά. Τέλος αν ξέρει να μου πεί κανείς αν τα λεοφωρεία και τρένα τους είναι σε καλή κατάσταση το ίδιο και οι δρόμοι τους?
colet3, αν κινηθείς με τα μέσα που αναφέρεις οι 10-12 μέρες που έχεις στη διάθεσή σου θα συρρικνωθούν αρκετά.

Το Langkawi είναι από την πλευρά του Πουκέτ και τα Χριστούγεννα έχει πολύ καλό καιρό.

Κάπου είχα διαβάσει ότι το λεωφορείο από Μπανγκόγκ για Κράμπι κάνει περίπου 8 ώρες.

Μέχρι τα Χριστούγεννα έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου. Ένας καλός ταξιδιωτικός οδηγός και αρκετό ψάξιμο στο ίντερνετ θα λύσουν τις οποιεσδήποτε απορίες σου.
 

colet3

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν βλέπω να υπάρχει απ' ευθείας πτήση από κράμπι σε Langkawi. Μήπως ξέρετε με ποιο άλλο τρόπο μπορώ να πάω, πχ λεωφορείο -πλόιο, αν ναι πείτε μου που μπορώ να βρώ πληροφορίες? Τέλος Σιγκαπούρη Χριστούγεννα έχει καλό καιρό?

Ευχαριστώ πολύ
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.370
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι σου το λενε και τα παιδια οτι δεν υπαρχει απευθειας πτηση.
Υπαρχουν αλλοι τροποι,δε μου φαινεται τοσο δυσκολο.
Μπορεις να κανεις το δρομολογιο Κραμπι-Σατουν με λεωφορειο και απο κει με πλοιο για Λανγκαουι.

Ριξε μια ματια και στο tigerline κανει τη διαδρομη Πιπι-Λανγκαουι με στασεις σε διαφορα νησια καθ'οδον. Φευγεις πρωι απο Πιπι και φτανεις απογευμα στο Λανγκαουι..μια χαρα μου φαινεται. Τσεκαρισε:
Tigerline Travel
 

colet3

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ναι σου το λενε και τα παιδια οτι δεν υπαρχει απευθειας πτηση.
Υπαρχουν αλλοι τροποι,δε μου φαινεται τοσο δυσκολο.
Μπορεις να κανεις το δρομολογιο Κραμπι-Σατουν με λεωφορειο και απο κει με πλοιο για Λανγκαουι.

Ριξε μια ματια και στο tigerline κανει τη διαδρομη Πιπι-Λανγκαουι με στασεις σε διαφορα νησια καθ'οδον. Φευγεις πρωι απο Πιπι και φτανεις απογευμα στο Λανγκαουι..μια χαρα μου φαινεται. Τσεκαρισε:
Tigerline Travel
Ευχαριστώ πολύ, βέβαια προσπαθώ να μπω από χθές στο site και μόλις πάω σε αναζήτηση με πετάει έξω. Αν έχετε κάποιο άλλο site να μου προτείνετε?

Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν τα Πουκέτ αξίζουν να τα επισκεφτεί κανείς. Εμένα μου αρέσουν τα ήσυχα μέρη και όχι τα τουριστικά. Ξέρω ότι Κράμπι-Phi -Phi και Langkawi είναι πολύ πιο ήρεμα μέρη.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.370
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για 10-12 μερες που εχεις μονο , μην προσπαθεις να βαλεις και το Πουκετ στο προγραμμα αν και ειναι πιο ευκολα προσβασιμο σιγουρα απο το Λανγκαουι. Οσο για το αν αξιζει , ειναι προσωπικη εκτιμηση του καθενος. Εγω λεω οτι αξιζει αρκει να ψαξεις για τα ομορφα και ησυχα σημεια. Απο κει και περα θελεις μια μερα για τη μεταβαση στο Λανγκαουι..δε γινεται να πας σε ολα!
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu & Bora-Bora
Υπευθυνη Δηλωση

Δηλωνω λοιπον υπευθυνα οτι ολοι εσεις οι Ταιλανδο-πλοικτοι του forum φταιτε που αλλαξα ολα οσα προγραμματιζα εδω και καιρο, εφερα τα πανω κατω, εσπασα και το κεραμικο γουρουνακι με τις οικονομιες μου (!) και χτες το βραδυ κλεισαμε εισητηριο (με επιστροφη δυστυχως) για αυτη τη χωρα που ολοι μιλατε σαν να ειναι μια κολλητικη ασθενια!! Θελω κι εγωωωω!!!!! Φευγουμε λοιπον 16 Απριλιου με 4 Μαιου!!! Φταιει βεβαια και η Emirates με την καταπληκτικη προσφορα των 440 Λιρων Αγγλιας απο Manchester - Bangkok (απο Λονδινο ηταν 410 λιρες - αναφερω πληροφοριακα) Πως να αντισταθεις??
Λοιπον τωρα ξεκοκκαλιζω οτι εχετε γραψει, και τις απιστευτες περιγραφες σας και εμπειριες. Ειναι πολυτιμες !!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Aυτο το (με επιστροφη δυστυχως) θα το διαπιστωσεις και μονη σου:haha:
Τα εισητηρια οντως ειναι κελεπουρι!!!:airplane:
Την εποχη που θα πας κανει παρα πολυ ζεστη,καλα μπανια :surf2:
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu & Bora-Bora
Aυτο το (με επιστροφη δυστυχως) θα το διαπιστωσεις και μονη σου:haha:
Τα εισητηρια οντως ειναι κελεπουρι!!!:airplane:
Την εποχη που θα πας κανει παρα πολυ ζεστη,καλα μπανια :surf2:

χαχαααα, χενε, μενω στην Αγγλια, αυτο τα λεει ολα!! Τη χρειαζομαι τη ζεστη!!! εχουμε πειξει στη συννεφια, στη βροχη, στη μουντιλα και στο κρυο!!! Χρειαζομαι να φωτοσυνθεσω για λιγες μερες! ακομα και στη σαχαρα να με πεταγες, για τι ζεστη δε θα γρινιαζα!!! πωπωωωω ακουγομαι πολυ μπαφιασμενη ε????:(:(
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
χαχαααα, χενε, μενω στην Αγγλια, αυτο τα λεει ολα!! Τη χρειαζομαι τη ζεστη!!! εχουμε πειξει στη συννεφια, στη βροχη, στη μουντιλα και στο κρυο!!! Χρειαζομαι να φωτοσυνθεσω για λιγες μερες! ακομα και στη σαχαρα να με πεταγες, για τι ζεστη δε θα γρινιαζα!!! πωπωωωω ακουγομαι πολυ μπαφιασμενη ε????:(:(
Καταλαβα.Η Ταιλανδη θα σου φανει λες και μπηκες σε φουρνο.:cool:
Ευκαιρια να ξεμουχλιασεις.
Στην Αγγλια πουλανε μαγιο και αντιηλιακα? η θα σε κοιταζουν σαν εξωγηινη αμα τα ζητησεις:haha:Απριλιο μηνα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καταλαβα.Η Ταιλανδη θα σου φανει λες και μπηκες σε φουρνο.:cool:
Ευκαιρια να ξεμουχλιασεις.
Στην Αγγλια πουλανε μαγιο και αντιηλιακα? η θα σε κοιταζουν σαν εξωγηινη αμα τα ζητησεις:haha:Απριλιο μηνα.
στην ταυλάνδη θα δείς πως θα την βλέπουν!!! γαλακτομπούρεκο!! εξω----γήινο!!!:rolleyes::rolleyes:
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu & Bora-Bora
χαχαααα!!!
παιδια, μπορει να σας εκλπηξει, αλλα στην αγγλια πουλανε παντου, χειμωνα καλοκαιρι αυτες τις κρεμες για ψευτικο μαυρισμα, και εχει καταντισει τρελη μοδα και ολες οι αγγλιδες να ειναι πιο μαυρο-πορτοκαλιες ακομα και απο εμας τις μεσογειακες!!! ξεφτιλα δηλαδη!!! Ρενατα, το σκεφτομουνα κι εγω πως τις πρωτες μερες θα ειμαστε το αντιστροφο της μυγας μες το γαλα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom