Ολλανδία Χάγη ή Μάαστριχτ

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Το οτι ειναι στην ευθεια για μενα ειναι καλο. Ξεκινας απο οστανδη και ερχεσαι προς βρυξελλες. Εγω ετσι το ειχα κανει βγηκε και πιο φτηνο γιατι απο πολη σε πολη ειναι μικρο το εισιτηριο.
:)
Ναι, αλλά τρεις πόλεις και μαλιστα όπως η Μπρυζ και η Γάνδη, σε μία μέρα?:shock:
Κρίμα είναι!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αλλη ερωτηση.Πως παμε απο τον H.S. σταθμο της Χαγης στον Κεντρικο Σταθμο;Με τραμ;Ωστε να παω Madurodam.
Ξερω οτι απο τον Κεντρικο Σταθμο φευγει το τραμ 9 για Madurodam.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Μια και μιλάτε για Οστάνδη, δώστε περισσότερες πληροφορίες ,γιατί θα είμαι την επόμενη εβδομάδα.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ναι, αλλά τρεις πόλεις και μαλιστα όπως η Μπρυζ και η Γάνδη, σε μία μέρα?:shock:
Κρίμα είναι!
Καλη διαθεση να εχεις και τα βλεπεις ολα. Οπως ξερεις δεν σου κανουν κλικ ολες οι πολεις. Σιγουρα ειναι ομορφα αλλα η γνωμη μου ειναι οτι η οστανδη εχει μια διαφορετικη ομορφια σε σχεση με την γανδη. μαλλον ο αερας της θαλασσας.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Μια και μιλάτε για Οστάνδη, δώστε περισσότερες πληροφορίες ,γιατί θα είμαι την επόμενη εβδομάδα.
Η βασιλισσα των βελγικων θερετρων. ετσι την αποκαλουν οι βελγοι. Η βασιλικη οικογενεια την εχει διαλεξει για διακοπες. Ομορφα εστιατορια θαλασσινων, γλυκα ατμοσφαιρικα μπαρ, κτιρια των βελγων ευγενων, μουσειο καλων τεχνων και μουσειο μοντερνας τεχνης.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Η βασιλισσα των βελγικων θερετρων. ετσι την αποκαλουν οι βελγοι. Η βασιλικη οικογενεια την εχει διαλεξει για διακοπες. Ομορφα εστιατορια θαλασσινων, γλυκα ατμοσφαιρικα μπαρ, κτιρια των βελγων ευγενων, μουσειο καλων τεχνων και μουσειο μοντερνας τεχνης.
Και θα πάρεις μια καλή και ενδιαφέρουσα άποψη από παράλια Βελγίου, μιας και Blankenberge και Knokke-Heist που είναι πιο <παραλία>, θες αυτοκίνητο για να πας!
 

xrisa21

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αλλη ερωτηση.Πως παμε απο τον H.S. σταθμο της Χαγης στον Κεντρικο Σταθμο;Με τραμ;Ωστε να παω Madurodam.
Ξερω οτι απο τον Κεντρικο Σταθμο φευγει το τραμ 9 για Madurodam.
Αν δεν κάνω λάθος με το τραμ 9 και τραμ 8 πας από Χάγη H.S. στο Madurodam (ενδιάμεσος σταθμός είναι και ο Κεντρικός Σταθμός). Αν θες να το ψάξεις πιο αναλυτικά τσέκαρε κι αυτό HTM - Reisinformatie Μπορείς να δεις και τι ώρες περνάει από κάθε σταθμό και πόση ώρα χρειάζεσαι για τις μετακινήσεις σου.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αν δεν κάνω λάθος με το τραμ 9 και τραμ 8 πας από Χάγη H.S. στο Madurodam (ενδιάμεσος σταθμός είναι και ο Κεντρικός Σταθμός). Αν θες να το ψάξεις πιο αναλυτικά τσέκαρε κι αυτό HTM - Reisinformatie Μπορείς να δεις και τι ώρες περνάει από κάθε σταθμό και πόση ώρα χρειάζεσαι για τις μετακινήσεις σου.

Ναι το τσεκαρα και απο αλλου,ειναι το 8 και 9.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Τελικά αποφάσισες που θα πας; Γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα ; :)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Τελικά αποφάσισες που θα πας; Γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα ; :)
Γιατι ποιος σου ειπε οτι δεν μπορει να ξανα-αλλαξω αποψη;Ισα-ισα,μπορω να πω οτι εχει και περισσοτερο ενδιαφερον,για μενα.Με τα ως τωρα δεδομενα,λεω να παω και στις 2 πολεις,διαφορετικες βεβαια μερες.Αλλα θα βγαλω μια απο τις Βελγικες πολεις,που ειχα κατα νου.
Εδω ειχα βαλει τη Λιλ και το Ααχεν,αρχικα στη λιστα.
 

Clio

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Γιατι ποιος σου ειπε οτι δεν μπορει να ξανα-αλλαξω αποψη;Ισα-ισα,μπορω να πω οτι εχει και περισσοτερο ενδιαφερον,για μενα.Με τα ως τωρα δεδομενα,λεω να παω και στις 2 πολεις,διαφορετικες βεβαια μερες.Αλλα θα βγαλω μια απο τις Βελγικες πολεις,που ειχα κατα νου.
Εδω ειχα βαλει τη Λιλ και το Ααχεν,αρχικα στη λιστα.
Πως μου αρέσουν οι σταθεροί άνθρωποι !!!::bleh:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Πως μου αρέσουν οι σταθεροί άνθρωποι !!!::bleh:
Σε πληροφορω οτι ειμαι σταθεροτατος στη ζωη μου.
Οταν εχεις πολλες επιλογες,μπορεις να εισαι πιο ευελικτος.
Περισυ που το δοκιμασα,εμεινα πολυ ικανοποιημενος.
Αλλωστε το να πας σε μια πολη και να μην πας σε μια αλλη,δε νομιζω οτι εχει τοσο μεγαλη διαφορα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.886
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom