Χαλκιδικη....Που να παω???

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Γεια σε ολα τα μελη εδω μεσα μιας κ καινουριος στο forum!!
θελω να παω με την παρεα μου χαλκιδικη το καλοκαιρακι! Σκεφτομαστε το πρωτο ποδι φυσικα ,Κασσανδρα!
Το ερωτημα μου εινα που να ψαξω να μεινω,κ μετα το πιο σημαντικο,που πηγαινουμε για μπανιο....ποια beach bar πρεπει να επισκεφτω οπωσδηποτε κ που ειναι η νυχτερινη ζωη??
Ποια μερη ειναι πολυ καλα για φαγητο???κ γενικοτερα....απο την εμπειρια του του καθενος τι δεν θα πρεπει να αμελησω να επισκεφτω κ να δω??? :clap:
 

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
Γεια σε ολα τα μελη εδω μεσα μιας κ καινουριος στο forum!!
θελω να παω με την παρεα μου χαλκιδικη το καλοκαιρακι! Σκεφτομαστε το πρωτο ποδι φυσικα ,Κασσανδρα!
Το ερωτημα μου εινα που να ψαξω να μεινω,κ μετα το πιο σημαντικο,που πηγαινουμε για μπανιο....ποια beach bar πρεπει να επισκεφτω οπωσδηποτε κ που ειναι η νυχτερινη ζωη??
Ποια μερη ειναι πολυ καλα για φαγητο???κ γενικοτερα....απο την εμπειρια του του καθενος τι δεν θα πρεπει να αμελησω να επισκεφτω κ να δω??? :clap:
Ενας πολύ ωραίος παραδοσιακός οικισμός είναι η Άφυτος ή Άθυτος...Από εκεί η Καλιθέα, με έντονη νυχτερινη ζωή, απέχει ελάχιστα και ολες οι παραλίες ΝΑ ή ΝΔ του ποδιού είναι απίθανες ( με κορυφαίες το γλαρόκαμπο και το Ποσείδι)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η χελώνα είναι ένα πολύ ωραίο beach bar στη δυτική Κασσανδρα, στη Σάνη
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.412
Likes
7.739
Για να είσαι στο επίκεντρο της νυχτερινής ζωής θα πρέπει να μείνεις Καλλιθέα! Η ίδια παραλία, χωρίς να είναι η top της Χαλκιδικής, μαζεύει επίσης νεολαία και γίνεται κέφι από το μεσημέρι!
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
το που θα πας στην χαλκιδική συνδέεται άμεσα με τηνν ηλικία που έχεις και τα γούστα. εάν επιθυμείς έντονη νυχτερινή ζωή, μπιτσ μπάρ να βαράνε αλύπητα μέχρι το βράδυ σου συνιστώ το πρώτο πόδι από καλιθέα μέχρι ακτή παλιουρίου. διάλεξε ένα μέρος π.χ. καλιθέα, χανιώτη , πευκοχώρι (με προτίμηση την καλθέα γιατί εκεί είναι τα περισσότερα κλαμπ) και θα περάσεις ονειρεμένα. από ειστιατόρια σου συνιστώ στην κρυοπηγή την ανθούλα (βρίσκεται από τηνν πάνω πλευρά του δρόμου σε μία μικρή πλατεία) . μιλάμε για απίθανο φαγητό ενώ πολύ καλό πείσης είναι το παρανύθι στην καλιθέα όπως και το μεξικάνικο. γενικά από φαγητό δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Για μπάνιο να επισκεφτείς ένα από τα πολλά μπιτσ μπάρ από χανιώτη μέχρι ακτή παλιουρίου. άσε την άφυτο. αν και πανέμορφη, είναι για πιο ρομαντικές καταστάσεις και εσείς από ότι κατάλαβα δεν πάτε ζευγάρια!
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
Top Beach bar
-Μωλος στη Χανιωτη
-Γλαροκαβος μετα το Πευκοχωρι
-Κουρσαρος και Blue Fish στην παραλια Παλιουριου

Τα κλαμπ και η νυχτερινη ζωη ειναι συγκεντρωμενα στην Καλλιθεα αλλα απο κοσμο δεν εχει κ τον καλυτερο ..
Επιλογες για φαγητο εχει αρκετες σε ολα τα χωρια
Αν επιλεξεις Πευκοχωρι πες μας να επάνελθω με λεπτομερειες
 

strouthi

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ - Θιβέτ
Το Πευκοχώρι είναι καλή επιλογή για να εξερευνήσεις τα γύρω μέρη, χώρια που είναι κοντά και στον φανταστικό Γλαρόκαβο..!
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip στη Τοσκάνη..
Λοιπόν το πρώτο πόδι είναι κυρίως για διασκέδαση ξενύχτια κλπ.Υπάρχουν διάφορα beach bar που μαζεύουν πολύ κόσμο κυρίως νεαρόκοσμο..Αν θέλεις διασκέδαση 24 ώρες τότε μάλλον σου ταιριάζει η Καλλιθέα,παρόλο που οι παραλίες της δεν μ αρέσουν είναι λίγο μικρές και ο ένας είναι πάνω στον άλλο στ beach bar..Η θάλασσα όμως είναι εξαιρετική...Για φαγητό είναι πολύ ωραία στο παραμύθι όπως αναφέρθηκε πιο πάνω(είναι πάνω στο κεντρικό δρόμο),στην Έλενα αλλά αν σου αρέσει και στο Mexican...Για βράδυ οι επιλογές είναι πολλές ,μπορείς να κάνεις μια βόλτα στο πεζόδρομο όπου γίνεται χαμός κάθε βράδυ και για μετά διάλεξε:έχει μπουζούκια,το fix καμιά φορά έχει και κανά καλό όνομα,club έχει το ahoy ,βάλε στ youtube να δεις τί παίζει...Επίσης κόσμο μαζεύουν aqua,bubbles,angels,dogs d amour καθώς και το acapella που πέρσι είχε live πρόγραμμα με τον Αξά..Ήταν πολύ ωραία!Εκτός Καλλιθέας,εμένα μου αρέσει πολύ το Πευκοχώρι,σίγουρα δεν έχει τόση κίνηση όση η Καλλιθέα...Και η Χανιώτη είναι όμορφο μέρος με πιο γνωστό μαγαζί το μπάχαλο....Όσον αφορά το δεύτερο πόδι,όπως έχω ξαναγράψει ψηφίζω Βουρβουρού και συγκεκριμένα beach bar Talgo...Αυτά....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
λίγο πολύ θα συμφωνήσω με τα όσα ελέχθησαν,εφοσον θέλετε νυχτερινή ζωή το καλύτερο είναι η Καλλιθέα, η να μείνετε δηλ εκεί,η θα πρότεινα εναλλακτική αν έχετε αυτοκίνητο και Αφυτο για διαμονή που ειναι δίπλα με την Καλλιθέα,η λίγο παραπέρα Κρυονέρι,Χανιώτη που τη θεωρώ αρκετά γραφική ίσως και λόγω του πάρκου που έχει προς τη θάλασσα,και πιο απλωμένη...,σε καμιά περίπτωση όμως δε θα σας συνιστούσα διαμονή Πευκοχώρι.
Νομίζω ότι το Πευκοχώρι έχει καταντήσει το χειροτερο μέρος του πρώτου ποδιού απο άποψη κίνησης,ηχορύπανσης,απίστευτη κοσμοσυρροή και αυτοκίνητα το κάτι άλλο!! Φεύγεις απο θεσνίκη και υποτίθεται ότι πάς σε παραθαλάσσιο μέρος να αναπνεύσεις καθαρό αέρα και τελικά βρίσκεσαι στα χειρότερα!!
Οι παραλίες αξίζουν όλες σαυτή την πλευρά απο Αφυτο μέχρι τέρμα Παλιούρι,εννοείται ότι συγκεντρώνουν πολύ κόσμο....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
στην Κρυοπηγή ,πάνω στον κεντρικό δρόμο,στη μέση περίπου,είναι ενα όμορφο στέκι ,λέγεται Γλυκό-Καφέ,απο θεσνίκη ερχομενοι στην αριστερή πλευρά ,με αυλή,περιποιημένο,οι άνθρωποι που το έχουν είναι ευγενέστατοι,μπορείς να απολαύσεις εκεί απο αναψυκτικά και καφέδες μέχρι γλυκά και πίτσες και σαλάτες,και σε πολύ λογικές τιμές.Μου έκανε εντύπωση η ευγένεια του ιδιοκτήτη(έμαθα ότι είναι Κρητικός).
Φίλοι μου που μένουν προς τα κεί μου πρότειναν επίσης για φαγητό εκτός απο την ανθούλα που αναφέρθηκε πιο πάνω ,και τον Κώστα πάνω στον κεντρικο δρόμο,απέναντι απο το γλυκό -καφέ,.....δεν έτυχε να πάω ακόμα.
 

Summer Hunter

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
χμμ...ακόμη το σκέφτομαι!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη, Καραϊβικη
εαν εισαι του "κόσμου" και του "πανικου" να πας Καλλιθέα,κυκλοφορεί πολύς κόσμος και ειναι πολλές οι επιλογές σου για τη βραδυνή έξοδο βλ fix, bubbles angels που ανέφερθηκαν πιο πανω απο shadow88. για μπάνιο προτείνω ποσείδι,αν και οι παραλίες στα 5 μέτρα βαθαίνουν απότομα καθώς και μια επίσκεψη στο beach bar cocus ( πιστεύω να υπάρχει ακόμη..)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom