Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
varsa σε βλέπω να χρειάζεσαι γύρω στις 30 μέρες για αυτά ....χμμμμ!!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Κρικι παιδι μου που ηταν τοτε το τravel stories να σε φωτισει ??? εγω παντως δεν ειχα γραφτει τοτε το αγνοουσα τελειως
H ΘΑΛΑΣΣΟΓΡΑΦΙΑ για μενα εχει το καλλιτερο φαγητο μεσα στη πολη, για τη θεα της και το σερβις , το μισο ιταλικο και μεξικανικο ειναι η ΤOSCANA στη παραλιακη, προσωπικα μου αρεσει πολυ και ο ΓΕΥΣΙΠΛΟΥΣ γευσεις γκουρμε και ψαγμενες με θεα θαλασσα και ολο το ρεθυμνο και το ΠΡΙΜΑ- ΠΛΩΡΑ που ειναι διπλα

VARSA μη ξεχασεις να δοκιμασεις τη Ρεθυμνιακη μπυρα σε συλλεκτικα μπουκαλια που παραγεται στη πολη, σε ξανθια και μαυρη εκδοση......

Rethimno, η Θαλασσογραφία είναι ανοιχτή..πριν δυο εβδομάδες..δεν ήταν L…υπέροχο μαγαζί!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Rethimno, η Θαλασσογραφία είναι ανοιχτή..πριν δυο εβδομάδες..δεν ήταν L…υπέροχο μαγαζί!!!

Το Πασχα που ηθελα να παω με παρεα δεν ηταν ακομα ανοιχτη, δεν ξερω παντως τι γινεται τωρα, και τα αλλα εστιατορια που εγραψα ειναι τελεια......μολις μαθω θα σε ενημερωσω:clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Φαλάσαρνα και Ελαφόνησσος ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕΕΕΕ!!!!!!!

Είναι και οι 2 στο top 20 καλύτερων παραλιών στην Ευρώπη....
παιδια, οκ, φαλασαρνα ειναι υπεροχη παραλια!σαφως!!αλλα σηκωνει απιστευτο κυμα..κοντεψε να παρει εμενα, πως θα βαλει στην θαλασσα το παιδι??για μπαλο και πρεβελη με το μωρακι σας, ουτε λογος..θα ταλαιπωρηθειτε και εσεις και η μικρουλα!!

efi που το σπιτι σου εχει θεα καλυτερη απο την κουκουβαγια, σε ζηλευω απιστευτα..:(:(

ρεθυμνο, δεν σε ηξερα τοτε και καθομουν οπου μου ερχοταν..:bleh::bleh:

θερισος!!ναι, οπωσδηποτε!ωραια διαδρομη, καθολου κουραστικη και κρεατοταβερνες σουπερ!!!

οσο για το μοναστηρι της χρυσοσκαλιτισσας που ειναι πριν το ελαφονησι, ειναι απλα μαγευτικο!μην το χασετε με τιποτα!!ηθελα και εγω να το γραψω, αλλα δεν θυμομουν την ονομασια του!!βαζω και μια φωτο!!
 

Attachments

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παιδια, με καταυποχρεωνετε!!!! σας ευχαριστώ ολους, και να απαντησω σε μερικα...
βρηκα μονο το δρομολογιο της Ανεκ το Έλυρος και κανενα αλλο καραβι τις ημερες που με ενδιαφέρει, οποτε η λυση ειναι μονοδρομος 9/7-16/7. Ουτε για Ρέθυμνο βρηκα κατι. για το ξενοδοχείο ψαχνομαι τωρα. Το πρωτο βράδυ, τουλάχιστον θα ειναι στο Ελληνίς, μιας και θα ειναι κλεισμένο, πως το βλέπετε? να μείνω κι αλλο εκει ή να την κανω με ελαφρα για κατι αλλο. Στο ιντερνετ που το εψαξα δεν βρήκα κατι για το ξενοδοχειο αυτο.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Varsa δεν ξερω αν "αντεχεις" ακομα απο προτασεις αλλα να πας στον Μπαλο.
Η λιμνοθαλασσα εκει θυμιζει Ταιλανδη:D
Ολα αυτα που σου εχουν προτεινει τα παιδια ειναι παρα πολυ καλα και ψαγμενα μερη,αλλα παρε και κανενα χαρτη να ταιριαξεις τις τοποθεσιες γιατι ολα αυτα δεν γινονται σε ενα ταξιδι.
Οταν επιστρεψεις απεφυγε τη ζυγαρια.:haha:

Το ελυρος ειναι ολοκαινουργιο πλοιο πολυ καλο.!!!
Εξι ωρα το πρωι θα πατησης στη Σουδα.:p
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μπράβο xene μας έβαλες τα γυαλιά απο μακρυα!
υπάρχει καραβι καθημερινά,απο καστέλι και σε κάνει τούρ .φεύγει νομίζω 10 το πρωί και επιστρέφει στις 5.υπάρχει φαγητό μέσα και ομπρέλες. θα είναι μιά υπέροχη μέρα.
πραγματικά μοιάζει με καραιβική,ζεστά νερά,και δεν παίζει να το χάσετε αυτό!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μωρε! xene, μπας και βλέπεις τι κανω αυτη την στιγμη??????? τσεκαρω στον χάρτη ολα οσα μου ειπατε, να καταληξουμε καπου....
πάλι καλα που το καραβι ειναι καλο.... οσο για την ζυγαρια, θα την αποφυγω ολο το υπόλοιπο καλοκαιρι μου φαινεται....
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
varsa σε βλέπω να χρειάζεσαι γύρω στις 30 μέρες για αυτά ....χμμμμ!!!
πραγματικα τα χανια εχουν αμετρητες επιλογες και θες πολυ καιρο για να τα δεις ολα.
εμεις προτεινουμε εσυ αποφασιζεις.



το μπαλο ειναι φοβερο αλλα με τιποτα με μωρο!!!!θα ταλαιπωρηθειτε
τελικα προτεινω να ρθειτε να μας βρειτε μολις ερθετε,να κανουμε και μια travelstorικη συναντηση οσοι ειμαστε εδω(τη μερα που θα ρθειτε θα ερχομαι κι εγω απο μεξικο αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε)και να φτιαξουμε το προγραμμα σας ολοι μαζι τρωγοντας και πινοντας ολα αυτα που μολις προτειναμε!!!!!!!!!!!!και μεχρι τοτε χαλαρωσε και μην αγχωνεσαι θα τα βρεις ολα εδω.
κατα τ αλλα μην κλεινεις απο τωρα εισητηριο το καλοκαιρι βαζει πρωινο καραβι και εχει προσφορα αν κλεισεις με επιστροφη και αμαξι,και εχει συνηθως δωρεαν το αμαξι στην επιστροφη

το ξενοδοχειο που λες ειναι κατακεντρο πανω απο το γνωστο σινεμα ελληνις.καλο πρεπει να'ναι.παλιο αλλα ανακαινισμενο οχι προσφατα.αλλα θα ελεγα να μη συνεχισεις να μενεις εκει.αν θελεις να σου προτεινω σε π.μ. μονοκατοικια διπλα στη θαλασσα
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου


Συρε - ξεσυρε φτασαμε στη τριτη σελιδα......παραπονο δεν εχεις varsa και αφου εξαντλησαμε ολα τα θεματα ειπα να πιασουμε τη μουσικη......να μη σου αφιερωσουμε και ενα τραγουδι ???
Καλα τα καφε, παραλιες αξιοθεατρα κ.λπ αλλα για να εγκληματιστεις με το περιβαλλον σου στελνω και ενα δειγμα απο δικη μου επιλογη....οπως ελεγα και στο φιλο μου το Μανωλη..( γιατι χαθηκες??;)) αν εχεις κανει ραδιοφωνο σου αφηνει κουσουρι....

Επλιζω ο φιλος sporos να δειξει τη δεουσα κατανοηση και να μην εξαφανισει το τραγουδι ειναι αφιερωμενο:clap::clap::clap:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μπραβο ρεθυμνο, για την αλλαγη! οχι δεν εχω κανενα παραπονο παιδια απο ολους σας. αλλα μιας και πιάσαμε την μουσικη, δεν μου λετε και τι περιεργα εθιμα εχετε εκει, στους γαμους, εκτος απο τις περιβοητες μπαλοθιές?
 

oliv

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
H ΘΑΛΑΣΣΟΓΡΑΦΙΑ για μενα εχει το καλλιτερο φαγητο μεσα στη πολη, για τη θεα της και το σερβις

Ρεθυμνο... θα μπορουσες να μου πεις που ακριβως ειναι η θΑΛΑΣΣΟΓΡΑΦΙΑ?? Θα ερθουν φιλοι απο Θεσ/κη και μιας και θα κανουμε τις βολτες μας στο Ρεθυμνο σκεφτηκα οτι θα ηταν καλη ιδεα να δοκιμασουμε το φαγητο εκει.
Ευχαριστω:p

VARSA μη ξεχασεις να δοκιμασεις τη Ρεθυμνιακη μπυρα σε συλλεκτικα μπουκαλια που παραγεται στη πολη, σε ξανθια και μαυρη εκδοση......
Συμφωνω....:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom