Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
View attachment 3046 και το γραφικο λιμανακι πισω απο την πινακιδα
ΕΦΗ πολυ καλη η δουλεια σου με το φωτογραφικο υλικο ΜΠΡΑΒΟ λεω να εισηγηθουμε στο creta chanel ή στο κυδων tv για τη προσληψη σου.......καλλιτεροι ειναι αυτοι που δουλευουν εκει ?????:bleh::bleh::bleh:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απο οτι βλεπω θα με φανε οι δρομοι παλι.....:bleh:
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Εδώ και 1 ώρα περίπου διαβάζω τις 15 σελίδες της αγωνιώδους σύνταξης του προγράμματος του ταξιδιού της Βάρσας... και ενώ είπα ότι θα πάω για νάνι...

Μια μόνο φορά έχω πάει Κρήτη και είδα λίγο από όλους τους νομούς.

Απλά μια πρόταση, κοντά στη λίμνη Κουρνά, ανεβαίνοντας προς τα πάνω το δρόμο, στο χωριό ... (δε θυμάμαι) είναι μια ταβέρνα που κάνει κάτι ωραία παϊδάκια, Αγαπηνάκης λέγεται!

Εκεί έχω τραβήξει και φώτο (βρίσκεται στη γκαλερύ) τον παπού με τα δακρυα της Κρήτης στο κεφάλι (Μανωλιός)...

Ψάχνοντας πληροφορίες για μια συνάδελφο μου γερμανίδα που θα έρθει στο τέλος της εβδομάδας αυτής, μπήκα στο τραβελστοριζ...

Πολλά φιλιά από το Παρίσι σε όλη μα όλη την Κρήτη (όπου και είναι το όνειρο κάθε ξενιτεμένου/ξεριζωμένου Έλληνα...)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Crete 3 Web Journal - Page 5


Αυτος ειναι ο ΚΟΥΜΟΣ Θανο χτισμενος με πετρα ενας μικρος οικισμος που σε γυρναει αιωνες πισω πως ηταν παλια η ζωη στη Κρητη

Λειτουργει ταβερνα και καφε ...και επεισης μια βολτα για να το δεις ολο...
ευχαριστώ Ρεθυμνούλα.
Ο χώρος αυτός πριν 2 χρονια περιπου που τον επισκέφτηκα
με ....μάγεψε φωτογραφικά και όχι μόνο!:haha::cool:

Τέτοια τέχνη δεν έχω ξαναδεί
Μπράβο κ εύγε στον κ. Χαβαλεδάκη! (σημ. έτσι τον λένε πραγματική η ψευδώνυμο είναι;:haha:)
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τι ωραίες φωτό!! Τι καλλιτεχνικά ανοίγματα είναι αυτά; Μπράβο και στους δύο.
Που είναι η Εύα απ τις Καλύβες όπου βρίσκεται ο Κούμος να μας δώσει infos;
Το όνομα είναι σωστό
Βάρσα βαλτον στο πρόγραμμα, είναι δίπλα στη διαδρομή σου προς Καλύβες στα πρώτα σπιτια
δεξιά.-
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλημερα... ωραια τα φωτο- βιντεο θανο, να σαι καλα! κι ελεγα τι ειναι αυτος ο Κούμος... τωρα τον ειδα, αλλά μηπως ξερει κανενας καλυτερα το θέμα "Κούμος" να μας πει? (εντάσσεται κι αυτο στις εξορμισεις μου...)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλημερα... ωραια τα φωτο- βιντεο θανο, να σαι καλα! κι ελεγα τι ειναι αυτος ο Κούμος... τωρα τον ειδα, αλλά μηπως ξερει κανενας καλυτερα το θέμα "Κούμος" να μας πει? (εντάσσεται κι αυτο στις εξορμισεις μου...)
Από Καλάμι θα βγείς από τον εθνικό, αριστερά προς Καλύβες. (Νο6)
φτάνοντας στα πρώτα σπίτια στο χωριό Καλύβες, στρίβεις δεξια, στα 200 μέτρα είναι ο Κούμος. υπάρχει πινακίδα

κάποιος μερακλής αγόρασε το χώρο που ήταν χωράφια με ελιες.
έβαλε Αλβανούς τεχνίτες της πέτρας, και σε συνδοιασμό με κάθε είδους αντικειμένου που χρησιμοποιούσαν οι παπούδες μας, εφτιαξε και διακόσμησε το χώρο, που είναι ταυτόχρονα και επιχείρηση (καφέ, ταβέρνα)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ευχαριστώ Ρεθυμνούλα.

Ο χώρος αυτός πριν 2 χρονια περιπου που τον επισκέφτηκα
με ....μάγεψε φωτογραφικά και όχι μόνο!:haha::cool:


Τέτοια τέχνη δεν έχω ξαναδεί
Μπράβο κ εύγε στον κ. Χαβαλεδάκη! (σημ. έτσι τον λένε πραγματική η ψευδώνυμο είναι;:haha:)

Θανο λεω να σε ανακυρηξουμε πανηγυρικα σε επιτιμο δημοτη Κρητης......μας εχεις ισοπεδωσει ολους........
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρε παιδιά δεν βγάζετε και κανένα οδηγό lonely creta-pedozal να βγάλετε και κανένα φράγκο??? όλα εγώ πρέπει να σας τα λέω???????
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.771
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
ρε παιδιά δεν βγάζετε και κανένα οδηγό lonely creta-pedozal να βγάλετε και κανένα φράγκο??? όλα εγώ πρέπει να σας τα λέω???????
..εγω θα σου δωσω το μαντηλι να συρεις πρωτη το χορο......................:haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
6.(Χανια)- Λιμνη Κουρνας-

και μερικές εικόνες απο την Λίμνη αυτή
πριν ομως υπάρχει στο βίντεο μέρος καταπληκτικό
το ονομά του όμως όλο το ξεχνώ:haha:
ας μας το πούνε οι φίλοι μας οι Κρητικοί;)


Υ.Γ.: ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!:cool: Δηλαδή θα γίνω συμπατριώτης του Κωνσταντινου Μητσοτάκη καλή μου ρεθυμνούλα;:haha::roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom