Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Μπραβο Σαιτα δεν σου ξεφευγει τιποτα...κατα το ονομα και η χαρη....για τη Παλαιοχωρα συμφωνω μαζι σου....και το Λουτρο τελειο....αλλα για λιγες μερες....αντε 3 οπως εγραψες...
ευχαριστω ρεθυμνακι, εχω κανει διδακτορικο στην κρητη και ειδικα στους νομους ρεθυμνης και χανιων. σκεφτομαι μηπως ερθω φετος καμμια βδομαδα.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πανδωρα παιδι μου δεν ξερεις τι χανεις....μηπως αλλαξες γνωμη ???? Πρωθυπουργικη
υποδοχη θα σου ετοιμασω......:bleh::bleh::bleh:

:haha::haha::haha: βρε συ, έχω γάμο λέμε...μη με τσιγκλάς...
αλλά θα είμαι νοερά κοντά σας :xalara:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ευχαριστω ρεθυμνακι, εχω κανει διδακτορικο στην κρητη και ειδικα στους νομους ρεθυμνης και χανιων. σκεφτομαι μηπως ερθω φετος καμμια βδομαδα.
Παιζει να ερθεις ???? Αντε μακαρι...περυσι δεν ημουν στο φορουμ....ειχε τετοιο σουξε η Κρητη???....παντως η Βαρσα μας εβαλε καλο ποδαρικο:bleh::bleh:
Ηταν η πρωτη που ζητησε πληροφοριες.......και απο οτι ειδες χατηρι δεν της χαλασαμε....
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο καλλιτερος μηνας παντως.....και το ιδανικοτερο σημειο Ρεθυμνο ή Μπαλι για να εισαι ακριβως στο κεντρο...
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Παιζει να ερθεις ???? Αντε μακαρι...περυσι δεν ημουν στο φορουμ....ειχε τετοιο σουξε η Κρητη???....παντως η Βαρσα μας εβαλε καλο ποδαρικο:bleh::bleh:
Ηταν η πρωτη που ζητησε πληροφοριες.......και απο οτι ειδες χατηρι δεν της χαλασαμε....
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο καλλιτερος μηνας παντως.....και το ιδανικοτερο σημειο Ρεθυμνο ή Μπαλι για να εισαι ακριβως στο κεντρο...
ουτε γω ημουν στρο φορουμ περυσι. εχω 7-8 χρονια να ερθω κρητη. ρεθυμνο θα μεινω αν ερθω για να σε ταλαιπωρω . εχω φιλους στο ρεθυμνο που θελω να τους δω.αλλα σιγουρα αυγουστος θα ειναι.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ουτε γω ημουν στρο φορουμ περυσι. εχω 7-8 χρονια να ερθω κρητη. ρεθυμνο θα μεινω αν ερθω για να σε ταλαιπωρω . εχω φιλους στο ρεθυμνο που θελω να τους δω.αλλα σιγουρα αυγουστος θα ειναι.
o.K Σαιτα να ειναι Αυγουστος γυρω στις 24 εχουμε δευτςρη συναντηση στην εδρα μου αυτη τη φορα.......δεν θελουμε να λειψεις....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ουτε γω ημουν στρο φορουμ περυσι. εχω 7-8 χρονια να ερθω κρητη. ρεθυμνο θα μεινω αν ερθω για να σε ταλαιπωρω . εχω φιλους στο ρεθυμνο που θελω να τους δω.αλλα σιγουρα αυγουστος θα ειναι.
Το να σε ξαναγησω στο Ρεθυμνο αν εσυ το θεωρεις ταλαιπωρεια.....για μενα ειναι προσωπικη ευχαριστιση το εχω πει πολλες φορες αλλωστε

Σαιτακι η θεση ....που ζητησες αυριο στα Χανια σε περιμενει :clap:
 

MorningStar

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΔΥΤ. ΜΕΣΟΓΕΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
θα είμαι και εγώ 13-19 Ιουλίου Κρήτη και έχω κάνει ένα καλό προγραμματάκι: 3 ημέρες Ηράκλειο (λιμάνι που φτάνουμε/φεύγουμε), 2 Χανιά και 1 Αγ. Νικόλαο. Εχω καταστρώσει ένα μικρό σχέδιο που περιλαμβάνει περιήγηση στο Ηράκλειο-Κνωσό, Ρέθυμνο, Χανιά, Αγ. Νικόλαο, Βάι τα 5 πρωινά, Ελαφόνησο, Ιεράπετρα, Καστέλι Κισσάμου, Μάλια τα 4 απογεύματα (ένα τελευταίο χαλαρά πριν φύγουμε στο Ηράκλειο). Ελπίζω να δω τα βασικά. Πως είναι ποιοτικά οι δρόμοι μεταξύ των μεγάλων πόλεων στην Κρήτη; Αυτό με το ρακί άμα δεν πίνεις σχεδόν καθόλου αλκοόλ (!) τι κάνεις;
 

MorningStar

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΔΥΤ. ΜΕΣΟΓΕΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
παρεπιπτόντως προσπαθώ εδώ και μέρες να προσθέω χώρες στο χάρτη που έχω επισκεφθεί αλλά δε μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ...μήπως κάποιος ξέρει;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
θα είμαι και εγώ 13-19 Ιουλίου Κρήτη και έχω κάνει ένα καλό προγραμματάκι: 3 ημέρες Ηράκλειο (λιμάνι που φτάνουμε/φεύγουμε), 2 Χανιά και 1 Αγ. Νικόλαο. Εχω καταστρώσει ένα μικρό σχέδιο που περιλαμβάνει περιήγηση στο Ηράκλειο-Κνωσό, Ρέθυμνο, Χανιά, Αγ. Νικόλαο, Βάι τα 5 πρωινά, Ελαφόνησο, Ιεράπετρα, Καστέλι Κισσάμου, Μάλια τα 4 απογεύματα (ένα τελευταίο χαλαρά πριν φύγουμε στο Ηράκλειο). Ελπίζω να δω τα βασικά. Πως είναι ποιοτικά οι δρόμοι μεταξύ των μεγάλων πόλεων στην Κρήτη; Αυτό με το ρακί άμα δεν πίνεις σχεδόν καθόλου αλκοόλ (!) τι κάνεις;
Καλως να ερθεις στο νησι μας και καλη παραμονη
Για το προγραμμα σου επετρεψε μου να εχω ενστασεις....πχ η Ελαφονησσος με την Ιεραπετρα ειναι γυρω στις 8 ωρες αποσταση...αντεχεις ????
Αν θελεις τη γνωμη μου σου δινω 2 σεναρεια
1)Κλεινεις ξενοδοχειο στο Μπαλι εξω απο το Ρεθυμνο για να εχεις προσβαση στην ανατολικη πλευρα του νησιου
2)Κλεινεις ξενοδοχειο στις Καλυβες εξω απο τα Χανια και εχεις προσβαση στο νομο Χανιων που ειχει τα πιο αξιολογα μερη ... και εξορμησεις στο Ρεθυμνο
Στη θεση σου θα επελεγα τη 2η λυση σε 6 μερες δεν μπορεις να δεις το νησι ειναι πολυ κουραστικο
Και βεβαια θα ξεχασεις τα Μαλλια δεν εχει τιποτα αξιολογο
Δες τι σε βολευει περισσοτερο κα τα ξαναλεμε :clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom