Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Γυρίσαμε προχθές με ryanair και έχω να πω ότι έκοψαν πρόστιμο σε τρία άτομα επειδή η δωρεάν μικρή χειραποσκευη ήταν λίγο πιο μεγάλη,βασικά παραφουσκωμενη.Τις έβαζαν κανονικά στο κουτί.Αυτα.
Ναι το εχω δει. Το " τις εβαζαν κανονικα" ειναι να μπαινει με κλωτσιες στο κουτι οταν ειναι "παραφουσκωμενη". Δεν προβλεπεται αυτο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι το εχω δει. Το " τις εβαζαν κανονικα" ειναι να μπαινει με κλωτσιες στο κουτι οταν ειναι "παραφουσκωμενη". Δεν προβλεπεται αυτο.
Κανονικά εννοώ τηρούσαν τον κανονισμό.
Και δεν χωρούσαν.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ωχ κι έλεγα να πάρουν τα παιδιά μαζί τους τις σχολικες.
Πρέπει να αγοράσω σακίδια :rolleyes-80:
Αν η σχολική γεμισμένη,είναι κοντά στο μέγεθος που λένε, δεν υπάρχει θέμα.Εμενα ήταν λίγο πιο μεγάλη σε μέγεθος,αλλά δεν την παραφουσοωσα κ πέρασε κανονικά ούτε καν με σταμάτησαν για να τη βάλω στο κουτι.
Αυτοι που πλήρωσαν πρόστιμο,είχαν μεν τύπου σχολικές,αλλά τις είχαν τόσο παραφουσκωμενες,που δεν χωρούσαν στο πλάτος στο κουτί με τίποτα.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αν η σχολική γεμισμένη,είναι κοντά στο μέγεθος που λένε, δεν υπάρχει θέμα.Εμενα ήταν λίγο πιο μεγάλη σε μέγεθος,αλλά δεν την παραφουσοωσα κ πέρασε κανονικά ούτε καν με σταμάτησαν για να τη βάλω στο κουτι.
Αυτοι που πλήρωσαν πρόστιμο,είχαν μεν τύπου σχολικές,αλλά τις είχαν τόσο παραφουσκωμενες,που δεν χωρούσαν στο πλάτος στο κουτί με τίποτα.
Μηπως σε συμφερει να πεταξεις κανα παλιορουχο να ξεφουσκωσει λιγο και να την ξαναβαλεις στο κουτι τους η δεν δεχονται ξαναμετρημα? Δεν μουχει τυχει, απορια εκφραζω.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μηπως σε συμφερει να πεταξεις κανα παλιορουχο να ξεφουσκωσει λιγο και να την ξαναβαλεις στο κουτι τους η δεν δεχονται ξαναμετρημα? Δεν μουχει τυχει, απορια εκφραζω.
Αν έχεις πράγματα μέσα για πέταμα κάντο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.553
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom