Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Δε ρωτάω σα δεύτερη χειραποσκευή αλλά για "μια" που θα έχει μέσα πορτοφόλι, τηλέφωνο και υπολογιστή.
Τι κάνεις; Έχεις και μια σακούλα να τα βάλεις μέσα και να τους δώσεις άδειο το backpack;
Ιδεα δεν έχω!Γιατί να μην έχεις και δεύτερη να τα βάλεις εκεί μέσα;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.091
Likes
1.678
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@jimp Θέλω να ταξιδέψω και να έχω μαζί μου μόνο το laptop και το backpack είναι πολύ βολικό. Δεν θα έχω άλλα πράγματα μαζί μου...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
@jimp Θέλω να ταξιδέψω και να έχω μαζί μου μόνο το laptop και το backpack είναι πολύ βολικό. Δεν θα έχω άλλα πράγματα μαζί μου...
Τι να σου πω, ρώτα μία στο chat τους. Η Easyjet πάντως λέει πως δίνει σακούλα όταν αποφασίζεις να τσεκάρεις τη χειραποσκευη σου με μία μικρή χρέωση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@jimp Θέλω να ταξιδέψω και να έχω μαζί μου μόνο το laptop και το backpack είναι πολύ βολικό. Δεν θα έχω άλλα πράγματα μαζί μου...
Για αυτές τις περιπτώσεις είναι πολύ βολικές οι θήκες sleeves, ιδίως αυτές που έχουν χερούλια που τις παίρνεις και αυτόνομα, αλλά χωράνε και μέσα σε backpack ή χειραποσκευή χωρίς να πιάνουν πολύ περισσότερο χώρο από το ίδιο το laptop. Συνήθως έχουν και μια τσέπη. Πχ.
Η συγκεκριμένη έχει πάχος 3cm. Έχω αγοράσει μια, που ήταν και πολύ οικονομικη - όχι αυτήν της φωτό - και μου έχει φανεί πολύ χρήσιμη.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τωρα που η βαλιτσα πλεον μπαινει κατω, ισχυου ακομα τα 100ml για τα υγρα ;
Ναι φυσικά, αφού τον έλεγχο τον περνάς πριν παραδώσεις τη βαλίτσα στην πύλη επιβίβασης.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Live αναμετάδοση από Ελ.Βενιζελος (βαριέμαι τις αναμονής) μόλις πέρασα τον έλεγχο. Ο κύριος μου είπε ότι κυρίως τα τρόλεϋ (μάλλον τις σκληρες χειραποσκευες με ροδάκινα εννουσε) θέλουν να περνούν κάτω. Σε εμένα που είμαι με δύο μαλακές (εντός ορίων και οι δύο) με αφησαν να τις πάρω και τις δύο επάνω, δεν το ζήτησα εγώ.

Φυσικά δεν θα πρότεινα σε κανέναν να βασιστεί σε μια προφορική απάντηση υπαλλήλου σε ένα αεροδρόμιο. Απλή αναφορά κάνω.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
375
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Αυτό με την παραδοτέα αποσκευή συνέβαινε και παλιά. Όταν το αεροπλάνο ήταν γεμάτο οι τελευταίοι επιβάτες δεν είχαν χώρο να βάλουν τις αποσκευές τους με αποτέλεσμα να τις παραλαμβάνουν οι αεροσυνοδοί για να μπαίνουν από κάτω. Και ναι, συνέβαινε όταν μπαίναμε ήδη στο αεροπλάνο με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση. Λογικά με τη νέα πολιτική έχουν στόχο να ελαχιστοποιήσουν την καθυστέρηση αλλά και να εισπράξουν το κάτι τις τους αφού κάποιοι επιβάτες θα θέλουν να έχουν μαζί τους και τις δυο αποσκευές.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλημέρα εγώ ταξιδεύω σήμερα από Ρώμη για Αθήνα, οπότε αύριο θα μπορώ να σας ενημερώσω.
Οι χειραποσκευές μας είναι σκληρές με ροδάκια και φαντάζομαι ότι δε θα μας αγήσουν να της πάρουμε πάνω.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
αν αγορασω priority μπορω να εχω την χειραποσκευη μαζι μου?η διασταση της ειναι 55χ40χ20.στο σαιτ γραφει οτι μονο οι αποσκευες με διασταση 35x20x20 μπορουν να ειναι επανω στο αεροπλανο αλλα ισως δεν καταλαβα καλα..?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι, μπορείς να τις έχεις και τις δύο μαζί σου.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εάν πληρώσεις θα πάρεις πάνω και την χειραποσκευη και την μικρή τσάντα με τις διαστάσεις και τα κιλά που λέει. Εαν δεν πληρωσις ισως να μην σου πάρουν σακίδιο πλάτης κοντά στις διαστάσεις της χειραποσκευης.
Το μισάωρο σε καθυστέρηση το βλέπω πολύ συχνά πλέον στην rayanair
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.395
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom