Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Nikoscy

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Γεια σας, ταξιδεύω με ryanair τον άλλον μήνα. Μπορώ να έχω μαζί μου μόνο μια βαλίτσα 10kg και από τι έχω διαβάσει τώρα δεν θα μπορώ να την έχω μαζί μου μέσα στην καμπίνα. Άρα να υποθέσω ότι μπορώ να βάλω μέσα πάνω από 100ml υγρά που θα δικαιώμουν αν την είχα στην καμπίνα??
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.447
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας, ταξιδεύω με ryanair τον άλλον μήνα. Μπορώ να έχω μαζί μου μόνο μια βαλίτσα 10kg και από τι έχω διαβάσει τώρα δεν θα μπορώ να την έχω μαζί μου μέσα στην καμπίνα. Άρα να υποθέσω ότι μπορώ να βάλω μέσα πάνω από 100ml υγρά που θα δικαιώμουν αν την είχα στην καμπίνα??
Όχι γιατί περνάει κανονικά από τον ελεγχο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.447
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Φάρμακα ναι. Φαντάζομαι ότι ακόμα και υγρά να είναι θα είναι σε μικρές ποσότητες. Αλλιώς δεν ξέρω. Καλλυντικά αν είναι σε υγρή μορφή (αλοιφές κτλ) μόνο κάτω από 100ml.
 

Nikoscy

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Φάρμακα ναι. Φαντάζομαι ότι ακόμα και υγρά να είναι θα είναι σε μικρές ποσότητες. Αλλιώς δεν ξέρω. Καλλυντικά αν είναι σε υγρή μορφή (αλοιφές κτλ) μόνο κάτω από 100ml.
Δηλαδή εγώ θα πάω απευθείας στην πύλη και εκεί θα μου πάρουν την βαλίτσα για να την βάλουν κάτω ή να πάω στο check in?? Επίσης τα υγρά πρέπει να τα έχω εκτός βαλίτσας σε ξεχωριστά σακουλάκια?? Δεν έχω ξανα ταξιδέψει χωρίς extra βαλίτσα και έχω απορίες. :):)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.447
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δηλαδή εγώ θα πάω απευθείας στην πύλη και εκεί θα μου πάρουν την βαλίτσα για να την βάλουν κάτω ή να πάω στο check in?? Επίσης τα υγρά πρέπει να τα έχω εκτός βαλίτσας σε ξεχωριστά σακουλάκια?? Δεν έχω ξανα ταξιδέψει χωρίς extra βαλίτσα και έχω απορίες. :):)
Ναι κατευθείαν στην πύλη. Οι συσκευασίες των υγρών πρέπει να πληρούν τους όρους: μέχρι 10, μέχρι 100ml, όλες μαζί σε διαφανές σακουλάκι με zip.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.447
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εκτός βαλίτσας μέχρι να περάσω από τον έλεγχο??
Και μέσα στη χειραποσκευή να είναι δεν πειράζει, αρκεί να είναι σε εύκολο σημείο ώστε να το βγάλεις όταν στο υποδείξουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom