Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σωστα δε σε ξερω κ δε με ξερεις γιαυτο μην υπονοεις οτι ειμαστε ή τουλαχιστον εγω αδαης ή χαζη. Δεν ξερεις αν εχω περασει ενα σεμιναριο η εικοσι. Δεν σε αποκαλεσα ποτε αχρηστο το αντίθετό μαλιστα σου ειπα οτι σεβομαι τις γνωσεις σου. Ομως εσυ μπερδεψες τα θεματα των συζητησεων. Πρωτον, ποιος ανακατεψε τη Ryanair με την ΙΑΤΑ? Οχι εγω γιατι εκει υπαρχει η παρεξηγηση. Δευτερον, Ολα αυτα που λες παραπανω τα ξερουμε κ εχω απαντηση σε καποια αλλα σημεια αλλα ουτε κ εγω θα μπω στον κοπο δε χρειαζεται. Και δεν αναφερθηκα στο galaxy αλλα σε αλλο περιστατικό. Εν πασει περιπτωσει, κουβαληστε οτι θελετε. Θα σας φωναξουν να το βγαλετε απο τη βαλιτσα οπως εχει γινει πολλες φορες. Και πραγματικα σταματαω εδω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σωστα δε σε ξερω κ δε με ξερεις γιαυτο μην υπονοεις οτι ειμαστε ή τουλαχιστον εγω αδαης ή χαζη. Δεν σε αποκαλεσα ποτε αχρηστο το αντίθετό μαλιστα σου ειπα οτι σεβομαι τις γνωσεις σου. Ομως εσυ μπερδεψες τα θεματα των συζητησεων. Πρωτον, ποιος ανακατεψε τη Ryanair με την ΙΑΤΑ? Οχι εγω γιατι εκει υπαρχει η παρεξηγηση. Δευτερον, Ολα αυτα που λες παραπανω τα ξερουμε κ εχω απαντηση σε καποια αλλα σημεια αλλα ουτε κ εγω θα μπω στον κοπο δε χρειαζεται. Και δεν αναφερθηκα στο galaxy αλλα σε αλλο περιστατικό. Εν πασει περιπτωσει, κουβαληστε οτι θελετε. Θα σας φωναξουν να το βγαλετε απο τη βαλιτσα οπως εχει γινει πολλες φορες. Και πραγματικα σταματαω εδω.
Σε ειπε και κοτα!
 

GIELPI

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ταξιδευω με rynair και η βαλίτσα μου ειναι 59χ36χ21 θα την πάρω μαζί μου εστω στον ιμαντα ή θα πρεπει να πληρωσω πρόστιμο? Αν δεν ειναι οκ οι διαστασεις αυτές θα πρεπει να την πληρωσω ως κανονικη αποσκευη?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ταξιδευω με rynair και η βαλίτσα μου ειναι 59χ36χ21 θα την πάρω μαζί μου εστω στον ιμαντα ή θα πρεπει να πληρωσω πρόστιμο? Αν δεν ειναι οκ οι διαστασεις αυτές θα πρεπει να την πληρωσω ως κανονικη αποσκευη?
Ο φουρνος της γειτονιας μου κλεινει 17.30 αν παω 17.35 θα τον προλαβω ανοιχτο; Αν δεν τον προλαβω θα φαω ψωμι;
 

GIELPI

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ο φουρνος της γειτονιας μου κλεινει 17.30 αν παω 17.35 θα τον προλαβω ανοιχτο; Αν δεν τον προλαβω θα φαω ψωμι;
Εντάξει tripakias, ευχαριστώ πάντως που μπηκες στον κόπο να απαντήσεις εστω και έτσι!
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Μια χειραποσκευη, μια μικρη τσαντα ( τυπου σχολικη κομπλε) και ενα λαπτοπ σε θηκουλα θα τους πειραζε στο αεροδρομιο αθηνας;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μια χειραποσκευη, μια μικρη τσαντα ( τυπου σχολικη κομπλε) και ενα λαπτοπ σε θηκουλα θα τους πειραζε στο αεροδρομιο αθηνας;
Προφανώς, αφού σου λέει μια χειραποσκευη και ακόμη μία τσάντα.

Ποτέ δεν κατάλαβα αυτές τις ερωτήσεις, περιμένετε από κάποιον να σας πει τι;Πως δεν θα σας πιάσουν και δεν θα πληρώσετε πρόστιμο; Αυτό δεν το ξέρει κανένας, είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στην πτήση της επιστροφής ή μπορεί και να μη δώσουν καθόλου σημασία γενικά.

Τους ξέρετε τους κανόνες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τη σχολική τσάντα φόρα την στην πλάτη και μετά φόρα ένα μπουφάν. Θα είσαι λίγο σαν τον Κουασιμόδο με την καμπούρα αλλά θα περάσεις.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.063
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ο φουρνος της γειτονιας μου κλεινει 17.30 αν παω 17.35 θα τον προλαβω ανοιχτο; Αν δεν τον προλαβω θα φαω ψωμι;
Αστοχο το παράδειγμα, το αεροδρομιο θα ειναι ανοιχτό οπότε δεν τίθεται θέμα φούρνου και ανοιχτου/κλειστού ....Υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες στις χειραποσκευες και τι δέχεται κάθε εταιρεία αλλά επειδή κ εμείς το παρακανουμε με υπερβολικές αποσκευές αλλά κ οι υπάλληλοι καμιά φορά είναι πιο ανεκτικοι, σε μερικές περιπτώσεις χανεται η μπάλα ....Κάποιες ερωτήσεις μπορεί να μας φαίνονται χαζές αλλά καλύτερα να μην απαντάμε καθόλου αν είναι να είμαστε ειρωνικοι στα παιδιά που ρωτάνε κάτι...Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όχι για να δούμε ποιος είναι πιο έξυπνος.....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και τι βοήθεια μπορείς να προσφέρεις σε ερώτηση αν θα δεχθούν τη βαλίτσα μου στη χ αεροπορική με όρια 60χ40χ20 ενώ η δική μου ειναι 63χ42χ20 και επίσης δέχεται η αεροπορική άλλη μία αποσκευή αλλά εγώ θα έχω τη μία αλλά μπορώ να έχω και από μια σακούλα με πράγματα;

Τους έχω διαβάσει τους κανόνες,συμφώνησα μαζί τους, μήπως απλά ψάχνω παρηγοριά στην "αταξία" μου;
Και δεν νομίζω να ήταν κανένας ειρωνικός όταν στις ίδιες ερωτήσεις έχουμε απαντήσει άπειρες φορές.

Επίσης έξυπνος το παίζει αυτός που εν γνώση του ενω ξέρει τα όρια και τους περιορισμούς έχει και βαλιτσα μεγαλύτερων διαστάσεων και επιπλέον τσάντα και εξτρα σακούλα και μπουφάν μαζί με ζακέτα πάνω στο ντουλάπι και οι υπόλοιποι να ψάχνουμε να βρούμε χώρο 5-10 θέσεις μακρυά από τις δικές μας και αν βρούμε.
Έχω κατεβάσει μπουφάν σε πρόσφατη πτήση με άλλη εταιρεία, είχαν πιάσει το μισό χώρο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αστοχο το παράδειγμα, το αεροδρομιο θα ειναι ανοιχτό οπότε δεν τίθεται θέμα φούρνου και ανοιχτου/κλειστού ....Υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες στις χειραποσκευες και τι δέχεται κάθε εταιρεία αλλά επειδή κ εμείς το παρακανουμε με υπερβολικές αποσκευές αλλά κ οι υπάλληλοι καμιά φορά είναι πιο ανεκτικοι, σε μερικές περιπτώσεις χανεται η μπάλα ....Κάποιες ερωτήσεις μπορεί να μας φαίνονται χαζές αλλά καλύτερα να μην απαντάμε καθόλου αν είναι να είμαστε ειρωνικοι στα παιδιά που ρωτάνε κάτι...Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όχι για να δούμε ποιος είναι πιο έξυπνος.....
Καμια ερωτηση δεν θεωρω χαζη. Η απαντηση που εδωσα ισοδυναμει με το "Κανεις δεν ξερει να σου απαντησει". Μην κολλας με τις λεξεις. Υπαρχουν πολλοι τροποι για να δωσουμε την ιδια απαντηση.
Δεν ξερω απο που κι ως που μια τετοια απαντηση μπορει να θεωρηθει ως δειγμα εξυπναδας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.915
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom