Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Η ιταλια εχει πριζες σαν τις δικες μας. Πριζες σουκο, αυτες τις χωνευτες.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Απο που την πήρες αυτην την τσάντα της ryanair?Επίσης ναρωτησω κάτι άλλο,οι πρίζεσ στην Ρωμη ειναι σαν τις δικέε μας για φόρτιση κινητού ή χρειάζεται αντάπτορας?
ειναι ακριβως ιδιες οι πριζες.την χειραποσκευη μπορει να την εχεις και στο σπιτι σου.απλα παρε μια μεζουρα και μετρα τις βαλιτσες-σακους που εχεις.μην αγχωνεσαι τοσο.σαν να πηγαινεις ενα ταξιδι στο εσωτερικο ειναι.απλα το μερος αλλαζει ολα τα αλλα ειναι οπως στην ελλαδα.

Αυτο εννοω κι εγω,απλα επειδη δεν εχω τσαντα σε αυτες τις διαστασεις ρωτησα που μπορω να βρω.
ψαξε στο skroutz για χειραποσκευη αν θες
 
Last edited by a moderator:

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ χειραποσκευη για ryanair βρήκα ακόμα και στο hondos center! Παντού πουλάνε, βέβαια ποτέ δεν είχα θέμα και με την προηγούμενη που ήταν ελαφρώς μεγαλύτερη! Έχε χάρη που τα έφαγε τα ψωμιά της αλλιώς δεν θα την αλλαζα!
 

chrkor7

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Καλησπερα την παρασκευη 12/2 θα κανω το πρωτο μου ταξιδι με ryanair.εκτος απο την χειραποσκευη στην δευτερη τσαντα που εχει καποιος επιβατης γινεται ελεγχος ως προς τις διαστασεις κ το βαρος?.μια τσαντα backpack επιτρεπεται και ας ειναι εκτος διαστασεων?
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Μια τσάντα backpack επιτρέπεται σε γενικές γραμμές,αρκει να ειναι μικρότερη της χειραποσκευης σου,γυρω στα 35 εκατοστά.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα την παρασκευη 12/2 θα κανω το πρωτο μου ταξιδι με ryanair.εκτος απο την χειραποσκευη στην δευτερη τσαντα που εχει καποιος επιβατης γινεται ελεγχος ως προς τις διαστασεις κ το βαρος?.μια τσαντα backpack επιτρεπεται και ας ειναι εκτος διαστασεων?
Ναι γινεται ελεγχος. Τον Οκτωβρη στο αεροδρομιο του Μπεργκαμο πηγανε κυρια στο γκισε απο την πυλη τρεχοντας να πληρωσει το προστιμο επειδη η δευτερη χειραποσκευη δεν χωρουσε στην ειδικη θηκη του κουτιου τους.Ηταν αισθητα μεγαλυτερη οχι 1-2εκ.
 

chrkor7

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Δηλαδη υπαρχει και αλλο κουτι περα απο αυτο για την κυρια χειραποσκευη?εγω ειχα σκοπο να παρω σχολικη τσαντα γυρω στα 42cm στο υψος.λετε να μην το επιχειρησω καν?το προστιμο ποσο ειναι?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
IMG_20150124_152850.jpg


Αν είναι αρκετά μεγαλύτερη η αποσκευή μπορεί να την "μετρήσουν".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom