Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Καλησπερα σε ολους!! Εχω κλεισει και εγω εισητηρια με την Ryanair και μου ριχε ερθει αντιστοιχο email. Επειδη δεν μου εβγαζε ομως στο site επιλογη για να προσθεσω την προτεραιοτητα και αποσκευη πατησα στον συνδεσμο για ακυρωση εισητηριων με επιστροφη χρηματων.Ομως αλλαξα γνωμη και εστειλα ξανα να μην μου τα ακυρωσουν . Γνωριζει καποιος πως θα ξερω αν ακυρωθηκαν η οχι τα εισητηρια; Ευχαριστω πολυ
Μιλα το συντομοτερο δυνατον (ΧΘΕΣ που λενε) με την εξυπηρετηση πελατων να μην εκτελεσουν το βημα της ακυρωσης γιατι θα το δουν πρωτο και μετα απο λιγες ωρες μερες θα δουν την ακυρωση του. Εαν το κανουν αντε βγαλε ακρη με ακυρωση μετα.
 

Defex

New Member
Μηνύματα
3
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, HΠΑ, Ιαπωνία
Και εμένα μου έχει έρθει το αντίστοιχο μέηλ που λέει οτι έγινε η επιστροφή των χρημάτων,καθώς και ένα δεύτερο μέηλ με τα στοιχεία της κράτησης όπου αναφέρεται η προτεραιότητα και η δεύτερη χειραποσκευή χωρίς τα έξτρα λεφτά που πλήρωσα.
Όλα καλά με τα μέηλ....Τα λεφτά δεν βλέπω πουθενά!!
Ήρθαν και τα χρήματα σήμερα, θέλει 3-4 εργάσιμες από εξωτερικό αλλά ήταν αρκετά γρήγοροι παρόλα αυτά.
 

sotogun

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ήρθαν και τα χρήματα σήμερα, θέλει 3-4 εργάσιμες από εξωτερικό αλλά ήταν αρκετά γρήγοροι παρόλα αυτά.
Όντως! Αν και στη μια κράτηση μου επέστρεψαν λιγότερα,πιθανόν λόγω διαφορετικής ισοτιμίας.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
αναρωτιεμαι αν μπορω ακομη και τωρα να ακυρωσω την κρατηση μου παρολο που προσθεσαν την 10κιλη
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Καλησπέρα σας!
Θα χρειαστώ πάλι την πολύτιμη βοήθεια σας. Προσπαθώ να κάνω κράτηση για 2 ενήλικες και 1 παιδί για εξωτερικό. Όλα καλά, επιλέγω ημερομηνίες, θέσεις και εκεί που πάω να βάλω και την επιλογή "Προτεραιότητα με 2 χειραποσκευές" το υπολογίζει αυτόματα και για τους 3 μας (δλδ και για το παιδί), και δεν μπορώ να το αλλάξω. Εγώ θα ήθελα να βάλω αυτή την επιλογή μόνο για τους ενήλικες οι οποίοι και θα έχουν από μία δεύτερη χειραποσκευή μαζί τους. Αυτό γιατί μου βάζει και για το παιδί??!!! Any ideas???
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα μου ήρθε μια ιδέα. Θα μπορούσα άραγε να κάνω 2 διαφορετικές κρατήσεις?? Δλδ μία για εμένα και το τέκνο όπου θα προσθέσω και την "Προτεραιότητα με 2 χειραποσκευές" (αυτομάτως θα υπολογιστεί Χ2) και μία διαφορετική κράτηση για τον άλλο ενήλικα όπου δεν θα επιλέξω καμία πρόσθετη χειραποσκευή ή προτεραιότητα. Πώς σας φαίνεται? Πολύ ριψοκίνδυνο?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Όχι γιατί να είναι ριψοκίνδυνο; Απλά κάντο γρήγορα για να βρεις θέσεις με την ίδια τιμή. Επίσης οι δύο που θα πάρετε την επιπλέον υπηρεσια θα καθίσετε μαζί ενώ ο τρίτος θα τον βάλουν σίγουρα κάπου μακριά.
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Ευχαριστώ για την απάντηση, αν και ήδη έκανα μία κράτηση και για τους 3 μας με το φόβο μην τυχόν δεν είμαστε σε διπλανές θέσεις. Μικρό το έξοδο για να ρισκάρω να μην είμαστε μαζί! :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ευχαριστώ για την απάντηση, αν και ήδη έκανα μία κράτηση και για τους 3 μας με το φόβο μην τυχόν δεν είμαστε σε διπλανές θέσεις. Μικρό το έξοδο για να ρισκάρω να μην είμαστε μαζί! :)
Αγοράζοντας την προτεραιότητα επιβίβασης δεν σου διασφαλίζει το σύστημα ότι θα είστε σε διπλανές θέσεις. Θα πρέπει κατά τη στιγμή της κράτησης να αγοράσεις συγκεκριμένες θέσεις με κόστος περίπου 3€ /άτομο ανα διαδρομή.
Εάν το παιδί σου είναι κάτω των 12 ετών είσαι υποχρεωμένη νομίζω να αγοράσεις θέση για έναν ενήλικα και σου δίνει δωρεάν το σύστημα μία θέση για το παιδί. Εκτός βέβαια εάν άλλαξε αυτό τώρα...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όχι γιατί να είναι ριψοκίνδυνο; Απλά κάντο γρήγορα για να βρεις θέσεις με την ίδια τιμή. Επίσης οι δύο που θα πάρετε την επιπλέον υπηρεσια θα καθίσετε μαζί ενώ ο τρίτος θα τον βάλουν σίγουρα κάπου μακριά.
Με την προτεραιότητα δεν αγοράζεις και τη θέση της επιλογής σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.982
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom