Χρέωση παρά την ακύρωση

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

-MariaK-

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το screenshot ελήφθη όταν με πήραν τηλέφωνο από το κατάλυμα με σκοπό να το στείλω για να καταλάβουν ότι έχει γίνε μπέρδεμα.

Και μένα μου κάνει εντύπωση. Όλα φαίνονταν οκ ώσπου αποδείχθηκε ότι δεν ήταν :)

(Από δω διεγράφη κείμενο της γράφουσας που κατόπιν σχολίου χρήστη αντελήφθην ότι παρεξηγήθηκε και στρεβλώθηκε και δεν έχω καμία όρεξη να βρεθώ και ταλαιπωρημένη και κατηγορημένη).

Ευχαριστώ όλους που με καλωσορίσατε εδώ, το forum φαίνεται πολύ όμορφο και ίσως, μέσα στην ατυχία μου, βρήκα ενδιαφέρον στέκι για το μέλλον.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Οταν αργει το καραβι και κατ επεκταση το τρενο για Μιλανο,περνεις τηλ και ειδοποιεις(δεν ειχα ιντερνετ και ημουν στους δρομους)και σου λενε ενταξει..φτανεις εκει και σου λενε νο σοου..περνεις τη μπουκινγ και σου λεει τετοια η πολιτικη του ξενοδοχειου και κοψε το λαιμο σου και το ιδιο σκηνικο 24 μερες αργοτερα,στο ιδιο ξενοδοχειο οπου ειχα κλεισει μηνες πριν...νταξει.
Ωπα. Δεν ειχες πει οτι οταν ρωτησε η booking αν ακυρωσες η ησουν no show εκανες την...κινεζα; Ποτε ρωτησες τη booking τελικα;
Ειχες ενημερωσει τη booking οτι εγινε συμφωνια για παρακαμψη της και μετα ρωτησες τι θα κανουν για την κρατηση σου;
Γιατι δεν το βλεπω και τοσο λογικο να πιασουν το μπαλακι που τους πεταμε για τις θολες συμφωνιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Το screenshot ελήφθη όταν με πήραν τηλέφωνο από το κατάλυμα με σκοπό να το στείλω για να καταλάβουν ότι έχει γίνε μπέρδεμα.

Και μένα μου κάνει εντύπωση. Όλα φαίνονταν οκ ώσπου αποδείχθηκε ότι δεν ήταν :)
Οταν δεν εχεις πουθενα κρατηση, δεν παιρνεις μειλ ακυρωσης, δεν το λες και "ολα φαινονταν οκ" :haha:.
Σου επιβεβαιωσε η booking οτι δεν εφυγε απο αυτους ποτε μειλ ακυρωσης ενω το η δ/νση που εδωσες ηταν η σωστη;
Γιατε εχθες τηλεφωνικα μου επιβεβαιωσαν ακριβως αυτο οτι το μειλ της κρατησης μου δεν εφυγε ποτε, και τελος παντων σε 3 λεπτα τα λυσαμε ολα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
... πόσο κοστίζει η... προδομένη εμπιστοσύνη σε ένα σάιτ - και στους συνεταίρους του τα καταλύματα - με το οποίο συνεργάζομαι και εμπιστεύομαι χρόνια, κάθομαι και γράφω εκτενείς αντικειμενικές κριτικές για τα καταλύματα γιατί ξέρω ότι το εμπιστεύονται κι άλλοι κάνοντάς το πιο αξιόπιστο και συστήνοντάς του και σε άλλους πελάτες.
Δεν απαντάς σε καμία ερώτηση (αν έλαβες email επιβεβαίωσης με κωδικούς κράτησης, αν έβαλες τους κωδικούς αυτούς στο λογαριασμό σου στο booking ώστε να δεις το στάτους της κράτησής σου) και συνεχίζεις να συκοφαντείς το booking. Νομίζω ότι αυτό που κάνεις είναι δυσφήμιση και το καλύτερο θα ήταν να κλειδωθεί το θέμα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Να, τέτοια λέτε σε όποιον την "πέφτει" στο booking και κλειδώνονται τα θέματα και δε θα μάθω ΠΟΤΕ τι απέγινε με το περιβόητο ξενοδοχείο "φάντασμα" της Σαντορίνης!!! Τς Τς :mad:
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.274
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ζητάω από την εξυπηρέτηση της Aegean λεπτομέρειες, εφόσον η κράτηση έγινε μέσω της σελίδας τους, μου λένε εμείς είμαστε ενδιάμεσοι, ρωτήστε την booking.

Στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της booking δεν δίνουν στοιχεία. Στα email τους δεν δίνουν τίποτα πέρα από ένα screenshot που εμφανίζει την κράτηση, όχι με το "Ακυρώθηκε" που είχα εγώ αρχικά αλλά με "Μη εμφάνιση". Ό,τι και να ρωτάω με email μου στέλνουν την ίδια οθόνη χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες.
Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ με την booking.com και τη χρησιμοποιώ εδώ και 8 χρόνια ανελλιπώς. Νομίζω ότι θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον αρμόδιο της Aegean. Ζήτησε προϊστάμενο ή στείλε mail στο γραφείο παραπόνων!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Δ

Δεν νομίζω ότι σε έβγαλε το ξενοδοχείο. Όταν σε αναζητoύν από εκεί, έρχεται μέιλ από το ξενοδοχείο μέσω booking.
Ωπα. Δεν ειχες πει οτι οταν ρωτησε η booking αν ακυρωσες η ησουν no show εκανες την...κινεζα; Ποτε ρωτησες τη booking τελικα;
Ειχες ενημερωσει τη booking οτι εγινε συμφωνια για παρακαμψη της και μετα ρωτησες τι θα κανουν για την κρατηση σου;
Γιατι δεν το βλεπω και τοσο λογικο να πιασουν το μπαλακι που τους πεταμε για τις θολες συμφωνιες.
Νομιζω με τοσες απαντησεις θα ηταν πλεον ξεκαθαρο πως προκεται για 2(δυο)διαφορετικες περιπτωσεις..η μια ηταν στο Μιλανο και ηταν θεμα μπουκιν και ξενοδοχειου και η αλλη αφορα εγχωρια κρατηση και ντηλ μεταξυ ξενοδοχου και εμου που γραφτηκε οχι γιατι αφορα το συγκεκριμενο θεμα αλλα για να δειξει οτι γενικως πεφτει πολλη λαμογια στο χωρο...I rest my case ...
 

aathena1971

Member
Μηνύματα
81
Likes
45
που ειπα πως με εβγαλε το ξενοδοχειο με το οποιο ειχα κανει συμφωνια?μα το θεο,αμφιβαλλω για τα ελληνικα μου..
οχι,δεν εκανα τιποτα εγω,το ξενοδοχειο με εβγαλε νο σοου!Αλλαζοντας δωματιο και κατηγορια ,μονο αμα το ανεφερα θα μπορουσε η μπουκιν να ξερει..και ναι,δεν απαντησα στο μεηλ τους,κοινως εκανα την κινεζα!Προφανως το δωματιο που υποτιθεται οτι δεν εμφανιστηκα,θα νοικιαστηκε βεβαια!
Συγγνώμη, τί εννοούσες;
οκ είδα το μηνυμά σου. Δεν ηταν τόσο ξεκάθαρο, τέλος πάντων το κουράσαμε λίιιιιιγο...
 

-MariaK-

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
@North66

Η κατηγορία είναι βαριά και απρόκλητη και λυπάμαι γιαυτό. Τα ποστ ανεβαίνουν με την ταχύτητα του φωτός και δεν προλαβαίνω να τα δω.

Σε καμία περίπτωση και το δηλώνω ρητά, δεν έχω πρόθεση να συκοφαντήσω κανέναν ούτε φυσικό πρόσωπο, ούτε εταιρία.

Την άκρη θα την βρω με τους αρμόδιους φορείς στους οποίους θα τεθούν όλα τα στοιχεία. Ευχαριστώ για τη συνδρομή σας. Μπορείτε να κλειδώσετε το θέμα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
απαντησα απλα σε ερωτηση για το τι εκανα εγω...το ξενοδοχειο με εβγαλε νο σοου με τη συγκαταθεση μου προκειμενου να μοιραστουμε την προμηθεια της μπουκιν...απορω τι δεν καταλαβαινετε..
 

travelsgeo

Member
Μηνύματα
29
Likes
37
Πολύ έξυπνη κίνηση! Θα πάει το ξενοδοχείο να κάνει μια προέγκριση για να δει αν η κάρτα έχει υπόλοιπο και αφού δε θα βρει υπόλοιπο θα ακυρώσει την κράτηση. Και για φαντάσου αυτό να γίνει λίγες μέρες πριν το ταξίδι ή κατά τη διάρκεια πολυήμερου ταξιδιού κι εσύ να ψάχνεις ξενοδοχείο τελευταία στιγμή.
Έχεις 24 ωρες προθεσμια να περασεις αλλη καρτα χωρις να χασεις το δωματιο, τωρα αν εχεις ταυτοχρονα 15 κρατησεις μπορει να αλλαζει η πολιτικη τους και δεν τους αδικω
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom