Κούβα Χρειάζομαι βοήθεια για Κούβα...

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
jardines de reina πρέπει να δώσουμε κορμί για πληρωμή???

ΝΑΙ


εγώ έχω και άλλη μία ερώτηση...ξέρεις αν παίζουν γενικώς couchsurfers στην κούβα??

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ


και μία επιπλέον ερώτηση....................αν πεταχτώ στα μισά του ταξιδιού μέχρι το μέχικο( για 10 μερούλες) θέλω καινούρια βίζα στην επιστροφή??? και πόσο κοστίζει η νέα βίζα κ από που εκδίδεται????\

ΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ, ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Στο Μεξικο παιρνεις βιζα στο αεροδρομιο τη ωρα της αναχωρησης .
Στο Μεξικο σιτυ ερχοταν μια κοπελλα στην ουρα και τις πουλουσε 25 δολλαρια . Στο Κανκουν ειχε γραφειο που τις πουλουσε και κοστιζε 20 δολλαρια .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στο Μεξικο παιρνεις βιζα στο αεροδρομιο τη ωρα της αναχωρησης .
Στο Μεξικο σιτυ ερχοταν μια κοπελλα στην ουρα και τις πουλουσε 25 δολλαρια . Στο Κανκουν ειχε γραφειο που τις πουλουσε και κοστιζε 20 δολλαρια .
Τις τελευταίες δύο φορές που πήγα τους είχαν τελειώσει..
 

Chariseco

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Θα ταξιδεψω Κουβα τον Αυγουστο του 2018 και εκλεισα δωματιο στην οδο Maloja στην Αβανα, γνωριζετε αν ειναι καλη περιοχη?
Ευχαριστω!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Σε ποιά συνοικία είναι η οδός ;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Στο σπιτι που εκλεισες λογικα θα φαινεται και η συνοικια στην διευθυνση που σου εδωσαν .
Για δες τι αλλο γραφει εκτος την οδό.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τι να πω ; Κοιταξα και την Μπολιβαρ που ειναι κεντρικη τη βγαζει στη συνοικια Centro habana .
για κοιτα και εσυ ....

παντως να μην αναφερουν συνοικια ειναι παραξενο.
Φτανεις αεροδρομιο και λες στο ταξι . παω στην οδό ταδε ; Πάντα πρωτα λέμε την περιοχη και μετά την οδο .
 

Chariseco

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Τι να πω ; Κοιταξα και την Μπολιβαρ που ειναι κεντρικη τη βγαζει στη συνοικια Centro habana .
για κοιτα και εσυ ....

παντως να μην αναφερουν συνοικια ειναι παραξενο.
Φτανεις αεροδρομιο και λες στο ταξι . παω στην οδό ταδε ; Πάντα πρωτα λέμε την περιοχη και μετά την οδο .
Ο ιδιοκτητης μου εδωσε τωρα αυτη την διευθυνση
Calle Maloja, 4 Aparto 303
entre: Aquila and Angeles.
Havana Center
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο ιδιοκτητης μου εδωσε τωρα αυτη την διευθυνση
Calle Maloja, 4 Aparto 303
entre: Aquila and Angeles.
Havana Center
Aguila, όχι Aquila.

Είναι στο Centro Habana, από τις κεντρικές περιοχές η φτωχότερη, λιγότερο καθαρή , θεωρητικά αυτή με τη μεγαλύτερη εγκληματικότητα (σιγά τώρα) και ανάμεσα σε ΠΑλιά Αβάνα και Βεδάδο. Πρακτικά είσαι 4 τετράγωνα από το ΚΑπιτώλιο, η γειτονιά είναι ενδιαφέρουσα, πας με τα πόδια στην παλιά πόλη ενώ και το κέντρο (το Βεδάδο) δεν είναι μακριά με τα πόδια. Αν ψάχνεις ένα δρόμο χωρίς πολύ κίνηση, καθόλου φασαρία, πεντακάθαρο κλπ... δεν είναι αυτό. Είναι όμως πολύ βολική τοποθεσία, αυθεντική γειτονιά, απλά λίγη προσοχή στα σκοτάδια τα βράδια.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Αχ στην Aguila εμενα κι εγώ στην Αβάνα πέρυσι που πήγα!! Όντως βολικοτατη τοποθεσία για οπουδήποτε!! Δε πήραμε ποτέ ταξί... Παντού με τα πόδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom