Τσεχική Δημοκρατία Χριστούγεννα Πράγα!!!

Akiros13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούριος στο σιτε και γενικά στα ταξίδια ,θα πάμε με την γυναίκα μου την πρωτοχρονιά στη Πράγα και έχουμε κλειση σε ένα ξενοδοχείο dolce villa είναι λίγο έξω από το κέντρο αλλά η τιμή και τα σχολεία ήταν πολύ καλα .θα μείνουμε 4 βραδιά ξέρει κανείς τίποτα για να βοηθήσει ; Ευχαριστώ .
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλως ηρθες ! Καλο είναι να χρησιμοποιούμε την αναζήτηση πριν ξεκινησουμε νέο θέμα...Υπάρχουν ηδη παρα πολλα θέματα και πληροφορίες για Πράγα εδώ:

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

Επίσης εδώ μπορείς να διαβάσεις ιστορίες μελών για τη πολη:

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης
 

Valasia

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία!!
Γειά σας!!
Είμαι νέο μέλος και μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια όπως και εσάς.
Θα ήθελα την βοήθεια σας και μερικές πληροφορίες.
Πρόκειται να ταξιδέψουμε με τον σύζυγο μου για Πράγα στις 23-12-13 έως 30-12-13.
Χριστουγεννιάτικες διακοπές!!!
Κλείσαμε στο ξενοδοχείο Parkinn hotel (prague 2)
Τι προτείνεται??
Να πάρουμε ΜΜΜ ή ταξί απο το αεροδρμιο?
Είναι εύκολες οι μετακινήσεις?
Ξέρω ότι η Πράγα είναι πανέμορφη και πρέπει να την περπατήσεις και αυτό έχουμε σκοπό να κάνουμε.
Εχω ακούσει για μια κάρτα συμφέρει?
Εχει εκπτώσεις σε πολλά μουσεία και εστιατόρια κ.λ.π.
Αξίζει να την αγοράσουμε?
Θέλουμε να πάμε στο Karlovy Vary και CeskyKrumlov ξέρετε αν διοργανώνονται κάποιες εκδρομές με ελληνόφωνο ξεναγό?
Γενικά τι μας προτείνεται να δούμε που να πάμε να φάμε καλά (όχι σε τουριστικά εστιατόρια) και από διασκέδαση τι λέτε?
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Γεια σας. Γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πληροφορίες για το κόστος των μέσων μαζικής μεταφοράς στην Πράγα (τραμ, μετρό κλπ); Υπάρχει κάποιο site που μπορώ να προαγοράσω κάρτες πολλαπλών διαδρομών;
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Γεια σας. Γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πληροφορίες για το κόστος των μέσων μαζικής μεταφοράς στην Πράγα (τραμ, μετρό κλπ); Υπάρχει κάποιο site που μπορώ να προαγοράσω κάρτες πολλαπλών διαδρομών;
Εδώ θα τα βρεις όλα:
http://www.dpp.cz/en/
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Γειά σας!!
Είμαι νέο μέλος και μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια όπως και εσάς.
Θα ήθελα την βοήθεια σας και μερικές πληροφορίες.
Πρόκειται να ταξιδέψουμε με τον σύζυγο μου για Πράγα στις 23-12-13 έως 30-12-13.
Χριστουγεννιάτικες διακοπές!!!
Κλείσαμε στο ξενοδοχείο Parkinn hotel (prague 2)
Τι προτείνεται??
Να πάρουμε ΜΜΜ ή ταξί απο το αεροδρμιο?
Είναι εύκολες οι μετακινήσεις?
Ξέρω ότι η Πράγα είναι πανέμορφη και πρέπει να την περπατήσεις και αυτό έχουμε σκοπό να κάνουμε.
Εχω ακούσει για μια κάρτα συμφέρει?
Εχει εκπτώσεις σε πολλά μουσεία και εστιατόρια κ.λ.π.
Αξίζει να την αγοράσουμε?
Θέλουμε να πάμε στο Karlovy Vary και CeskyKrumlov ξέρετε αν διοργανώνονται κάποιες εκδρομές με ελληνόφωνο ξεναγό?
Γενικά τι μας προτείνεται να δούμε που να πάμε να φάμε καλά (όχι σε τουριστικά εστιατόρια) και από διασκέδαση τι λέτε?
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Καλησπέρα....εγώ πάω Πράγα στις 06/12, για την μεταφορά μας από το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο έχουμε κανονίσει (είμαστε 6 άτομα παρέα) να μας περιμένει αυτοκίνητο από την εταιρεία....travel2prague.....η τιμή ήταν σε πολύ καλά πλαίσια 5,5 ευρώ το άτομο, εάν σκεφτείς πως τα ίδια περίπου θα μας κόστιζε εάν παίρναμε ταξί ή κάποιο από το ΜΜΜ. Εαν θέλεις ρίξε μια ματιά...Έχει και λίστα + τιμοκατάλογο με εκδρομές στις παραπάνω πόλεις που ανέφερες με Έλληνα ξεναγό.
 

nickzark

Member
Μηνύματα
85
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Οπουδηποτε εξωτερικο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Πάτε για φαγητό (αν υπάρχει ακομα.εγω πηγα 2008) απεναντι απο το γνωστο ιστορικο ρολοι σε μια υπογεια ταβερνα.εχει κατι σκαλια που κατεβαινουν.θυμιζει μεσαιωνα.πανοπλιες, σπαθια κτλ. και εχει κρεατα καλα οπως αγριογουρουνα.τιμες οχι και οι πιο φτηνες αλλα αξιζει.Δεν βλεπεις τετοια πραγματα συχνα
 

Valasia

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία!!
Ωρ
Καλησπέρα....εγώ πάω Πράγα στις 06/12, για την μεταφορά μας από το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο έχουμε κανονίσει (είμαστε 6 άτομα παρέα) να μας περιμένει αυτοκίνητο από την εταιρεία....travel2prague.....η τιμή ήταν σε πολύ καλά πλαίσια 5,5 ευρώ το άτομο, εάν σκεφτείς πως τα ίδια περίπου θα μας κόστιζε εάν παίρναμε ταξί ή κάποιο από το ΜΜΜ. Εαν θέλεις ρίξε μια ματιά...Έχει και λίστα + τιμοκατάλογο με εκδρομές στις παραπάνω πόλεις που ανέφερες με Έλληνα ξεναγό.
Ωραία...
Να περάσετε τέλεια και οταν γυρίσετε με το καλό θέλουμε περισσότερες πρόσφατες εντυπώσεις !!!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Ευχαριστώ πάρα πολυυυυυ....εννοειτε πως θα γυρισω με γεμάτη την βαλίτσα απο εντυπώσεις....χαχαχαχαχαχα.......
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
..εννοειτε πως θα γυρισω με γεμάτη την βαλίτσα απο εντυπώσεις..
Συνηθως τις εντυπωσεις τις ειχαμε στο μυαλο μας ,στη καρδια,στα ματια....και στη βαλιτσα βαζαμε τα ψωνια μας....τωρα με οτι συμβαινει γυρω μας...τι να πω:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom