• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ουγγαρία Χριστούγεννα στην Βουδαπέστη (ή όχι;)

Tsdimitris

New Member
Καλησπέρα συγνώμη που γράφω εδώ είμαι καινούργιο μελος,θα πραγματοποιήσω ένα ταξίδι φέτος τα χριστουγεννα στη Βουδαπεστη από 21/12 έως 28/12 αλλά από ότι έχω διαβάσει 24-25-26 λένε ότι όλα είναι κλειστά και δεν κυκλοφορεί ψυχή, αν αληθεύει αυτό που πιθανόν να αληθεύει ποια ημερομηνία προτείνετε για χριστουγεννα να την επισκεφτω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

vagar78

Member
Καλησπέρα συγνώμη που γράφω εδώ είμαι καινούργιο μελος,θα πραγματοποιήσω ένα ταξίδι φέτος τα χριστουγεννα στη Βουδαπεστη από 21/12 έως 28/12 αλλά από ότι έχω διαβάσει 24-25-26 λένε ότι όλα είναι κλειστά και δεν κυκλοφορεί ψυχή, αν αληθεύει αυτό που πιθανόν να αληθεύει ποια ημερομηνία προτείνετε για χριστουγεννα να την επισκεφτω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αυτη η πολη που περιγραφεις δεν υπαρχει :) Τις μερες που αναφερεις καποια αξιοθεατα μπορει να ειναι κλειστα αλλα να μην κυκλοφορει ψυχη με τιποτα, το αντιθετο θα ελεγα....

Marion84

New Member
Καλημέρα!!! Τελευταία φορά ήμουν στην πανέμορφη Βουδασπέστη 24-26/12/2018.Είναι αλήθεια οτι για τους Ούγγρους τα Χριστούγεννα είναι πολύ οικογενειακή γιορτή.Ειδικά το απόγευμα της 24/12 συγκεντρώνονται σε σπίτια για δείπνο κ στολισμό δέντρου.Οπότε πολλα εστιατόρια ειναι κλειστά. Όμως σε πολυσύχναστα σημεία όπως η οδός vaci καθώς και στην εβραική συνοικία ολα είναι ανοιχτά. Μουσεία κ κάποιοι άλλοι χώροι είναι κλειστά αλλά η πόλη είναι τόσο υπέροχη τα Χριστούγεννα ένα παραδουνάβειο κόσμημα που δεν νομίζω οτι θα απασχολήσει. Συμβουλή: ισοθερμικά.

Tsdimitris

New Member
Καλημέρα!!! Τελευταία φορά ήμουν στην πανέμορφη Βουδασπέστη 24-26/12/2018.Είναι αλήθεια οτι για τους Ούγγρους τα Χριστούγεννα είναι πολύ οικογενειακή γιορτή.Ειδικά το απόγευμα της 24/12 συγκεντρώνονται σε σπίτια για δείπνο κ στολισμό δέντρου.Οπότε πολλα εστιατόρια ειναι κλειστά. Όμως σε πολυσύχναστα σημεία όπως η οδός vaci καθώς και στην εβραική συνοικία ολα είναι ανοιχτά. Μουσεία κ κάποιοι άλλοι χώροι είναι κλειστά αλλά η πόλη είναι τόσο υπέροχη τα Χριστούγεννα ένα παραδουνάβειο κόσμημα που δεν νομίζω οτι θα απασχολήσει. Συμβουλή: ισοθερμικά.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση η αλήθεια είναι ότι είχα ξενερώσει λίγο με κάτι που είχα διαβάσει ότι 24-25-26 όλα είναι κλειστά αλλά τώρα που μου είπες και εσύ αυτό χάρηκα χαχα, ελπίζω από 21 μέχρι 27 που θα είμαστε εκεί να προλάβουμε να δούμε αρκετα πράγματα. :innocent:

vagar78

Member
Καλησπερα, σκέπτομαι για Βουδαπέστη για τη περίοδο των Χριστούγεννων αλλά με προβληματίζει ο καιρός ......έχει ξανά πάει κανείς Χριστούγεννα ?
Εχω παει πρωτοχρονια, συνηθως κρυο εχει, αυτο δεν θα το αποφυγεις τον χειμωνα..Απο εκει και περα να εισαι τυχερος να αποφυγεις χιονι κ βροχες ...

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.176
Μέλη
34.725
Νεότερο μέλος
katerinaz89

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom