Αυστρία Χριστούγεννα στη Βιεννη

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
25-12 στην Κεντρική Ευρώπη τα πάντα είναι κλειστά. Και εγώ νομίζω ότι 26-12 κάποια αξιοθέατα είναι ανοικτά. Μπες στα αντίστοιχα site και δες ποια από τα μουσεία που θες να δεις είναι ανοικτά την μέρα αυτή.
Όπως και οι προηγούμενοι δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο το πρακτορείο δεν κάνει την εκδρομή στις 25-12. Δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώσεις μια εκδρομή οποιαδήποτε άλλη μέρα. Αν θες τόσο πολύ πήγαινε μόνη σου στις 25-12 (πιο φθηνα θα σου έρθει). Βέβαια και εκεί όλα κλειστά θα είναι.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
για το πασχα εχετε αποψη τι ειναι ανοικτο και τι οχι?
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
χριστουγεννα στην ευρωπη νεκρα.δεν ξαναπαω εκεινη την περιοδο ειναι τσαμπα κοπος και κρυο...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
8.145
25-12 στην Κεντρική Ευρώπη τα πάντα είναι κλειστά. Και εγώ νομίζω ότι 26-12 κάποια αξιοθέατα είναι ανοικτά. Μπες στα αντίστοιχα site και δες ποια από τα μουσεία που θες να δεις είναι ανοικτά την μέρα αυτή.
Όπως και οι προηγούμενοι δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο το πρακτορείο δεν κάνει την εκδρομή στις 25-12. Δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώσεις μια εκδρομή οποιαδήποτε άλλη μέρα. Αν θες τόσο πολύ πήγαινε μόνη σου στις 25-12 (πιο φθηνα θα σου έρθει). Βέβαια και εκεί όλα κλειστά θα είναι.
Παραδόξως 25/12 στο Σάτζμπουργκ είναι ανοιχτά σχεδόν τα πάντα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις για 25/12 ειναι να πας Σαλτσμπουργκ ...εκτος αν το εχεις ηδη προπληρωσει στο πρακτορειο ,οπως ειπαμε.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
χριστουγεννα στην ευρωπη νεκρα.δεν ξαναπαω εκεινη την περιοδο ειναι τσαμπα κοπος και κρυο...

Συμφωνω.Το ιδιο εχω πει και εγω.Πασχα και καλοκαιρι! :xmas_cheesygrin:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Παραδόξως 25/12 στο Σάτζμπουργκ είναι ανοιχτά σχεδόν τα πάντα!
Δηλαδή το κάστρο το σπίτι του Μότσαρτ κλπ είναι ανοικτά; Δεν μιλάω για μαγαζιά κλπ. Για δώσε τη σχετική info, καθώς είναι πάρα πολύ χρήσιμη για πολλούς.

koloko νέκρα είναι μόνο 25 και 26-12. Αν πας λίγο νωρίτερα ή Πρωτοχρονιά είναι σούπερ. Πρωτοχρονιά έχω πάει Παρίσι, Βιέννη και Λονδίνο και έχω περάσει υπέροχα.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Τα δύο μεγάλα παλάτια είναι ανοιχτα αν δεν κάνω λάθος, καθώς το 2008 ειχα βρεθεί εκεί Χριστουγεννιάτικα. Τα μαγαζιά ήταν ανοιχτά πάλι στις 27. Θεωρώ ότι έχεις πράγματα να κάνεις έστω και πιο περιορισμένα αλλά εξαρτάται από το υπόλοιπο πρόγραμμα το οποίο έχεις με το πρακτορείο.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
και μεις λεμε να παμε 6μερο σαλτσμπουργκ με πρακτορειο απο Αθηνα και επιλεξαμε το 28-12/2-1-11. Ειναι καλυτερα τοτε ή πιστευετε οτι το Χριστουγεννιατικο ειναι καλυτερο???
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δηλαδή το κάστρο το σπίτι του Μότσαρτ κλπ είναι ανοικτά;
Στο επίσημο site (Mozart Residence και Mozart's Birthplace) δε λέει πουθενά ότι θα είναι κλειστά κάποιες μέρες. Επίσης εδώ: Contact : Salzburgs Burgen und Schl?sser μπορεί να βρει κανείς τις τιμές, τις ώρες και τις μέρες που είναι ανοικτά κάποια ακόμα αξιοθέατα στο Salzburg.
 

mbthemis

Member
Μηνύματα
57
Likes
99
έχω πάει 5 φορές περίπου Μπρατισλάβακαι Βιέννη τα χριστούγεννα, είναι πολύ ωραία αλλά όντως όλα κλειστά. Είναι όλοι στα σπίτια και το γιορτάζουν οικογενειακά. Ψάξε να βρείς εορταστικές εκδηλώσεις που υπάρχουν εκείνες τις μέρες και να πάς σε εκέινα τα μέρη. Η Μπρατισλάβα είναι όσο να πάς Πετρούπολη Ελ. Βενιζέλος και πραγματικάαξίζει για το ιστορικό της κέντρο που είναι μικρό και πανέμορφο. Επίσης και το Σάλτσμπουργκ. εγώ θα έκανα ταξιδάκι στις 24 και τις 25.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.722
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom