Γερμανία Χριστούγεννα στο Βερολίνο...

trelospektis

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Nordkapp
Παιδία το Σάββατο στις 23 πάω Berlin επιτέλους και για πρώτη φορά! Ξέρετε κανένα καλό μαγαζί για φαγητό την ημέρα των Χριστουγέννων 24 να κάνω κράτηση γιατί έμαθα ότι εκείνη την ημέρα δεν παίζει να βρεις εύκολα?!
 

ioanna84

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΡΑΝΑΔΑ
Καλησπέρα σε όλους! Τα Χριστούγεννα σχεδιάζουμε να επισκεφτούμε το Βερολίνο με τα παιδιά ηλικίας 4 κ 2 ετών. Έχει κάποιος να προτείνει ένα τύπου πρόγραμμα που ακολούθησε με τα παιδιά του ωστε να πάρω καμιά ιδέα? Εχω ηδη κοιτάξει τα πάρκα κ τις παιδικές χαρές κ έχω εντυπωσιαστεί. Ποσο "εύκολο" είναι να τα εντάξω όλα σε 4 μέρες? Ευχαριστώ πολύ!! :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους! Τα Χριστούγεννα σχεδιάζουμε να επισκεφτούμε το Βερολίνο με τα παιδιά ηλικίας 4 κ 2 ετών. Έχει κάποιος να προτείνει ένα τύπου πρόγραμμα που ακολούθησε με τα παιδιά του ωστε να πάρω καμιά ιδέα? Εχω ηδη κοιτάξει τα πάρκα κ τις παιδικές χαρές κ έχω εντυπωσιαστεί. Ποσο "εύκολο" είναι να τα εντάξω όλα σε 4 μέρες? Ευχαριστώ πολύ!! :)
Χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω, χειμώνα στο Βερολίνο με τόσο μικρά παιδιά, δεν ενδείκνυνται οι δραστηριότητες σε πάρκα και παιδικές χαρές, εκτός βέβαια εάν πετύχετε πολύ καλό καιρό. Το μόνο που θα τα εντυπωσιάσει είναι μάλλον η επίσκεψη στο ζωολογικό κήπο και το ενυδρείο του. Βέβαια, το χειμώνα τα περισσότερα ζώα θα είναι κλεισμένα σε κλουβιά και μάλλον πολύ λίγα θα δείτε να κυκλοφορούν έξω.
To AquaDom & SEA LIFE Berlin είναι ένα πολύ φτωχό ενυδρείο και το μόνο που αξίζει είναι η ανάβαση με το ασανσέρ του ξενοδοχείο Radisson Blu hotel. Κατά τα άλλα το υπόλοιπο ενυδρείο ήταν κάτω του μετρίου!! Μου θύμισε το ενυδρείο της Ρόδου. Το δικό μας ενυδρείο στο Ηράκλειο είναι πολύ καλύτερο!

Εάν είστε μέχρι τις 24/12 στο Βερολίνο θα πετύχετε πολλές χριστουγεννιάτικες αγορές ανοικτές. Μετά κλείνουν σχεδόν όλες και παραμένουν 1-2 ανοικτές που πρέπει να τις ψάξεις ποιες είναι.

Ρίξε και εδώ μια ματιά μήπως και πάρεις καμιά ιδέα:
https://www.inspirock.com/germany/b...BIuIsiiuAGqRCSQgzWnTQ1VM486R98RRoCIu8QAvD_BwE
 

ioanna84

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΡΑΝΑΔΑ
Α τι κρίμα... Ευχαριστώ πάντως! Να δω πως θα το κάνω όμορφο κ για εκείνες!
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλησπέρα παιδιά!θα βρεθώ στο Βερολίνο 23-31 Δεκεμβρίου..θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να κάνω ρεβεγιόν 24 του μήνα οικονομικά και αν υπάρχουν μαγαζιά ανοιχτά?έχετε να προτείνετε για φαγητό και καφέ αυτές τις ημέρες που θα βρίσκομαι εκεί;το μπάτζετ από 2 άτομα θα είναι περίπου 400-500 ευρώ και οι 2 μαζί για αυτές τις ημέρες!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Καλησπέρα παιδιά!θα βρεθώ στο Βερολίνο 23-31 Δεκεμβρίου..θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να κάνω ρεβεγιόν 24 του μήνα οικονομικά και αν υπάρχουν μαγαζιά ανοιχτά?έχετε να προτείνετε για φαγητό και καφέ αυτές τις ημέρες που θα βρίσκομαι εκεί;το μπάτζετ από 2 άτομα θα είναι περίπου 400-500 ευρώ και οι 2 μαζί για αυτές τις ημέρες!
Κάνε μια ερώτηση και εδώ αν θέλεις
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτησεις-για-Βερολινο.46825/
Για bars έχω να σου προτείνω 2 στο Κροιτσμπεργκ αλλά είναι χιπστεροχιπικο και εναλλακτικό το στυλ τους και δεν ξέρω γιατί ακριβώς ψάχνεις
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Κάνε μια ερώτηση και εδώ αν θέλεις
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτησεις-για-Βερολινο.46825/
Για bars έχω να σου προτείνω 2 στο Κροιτσμπεργκ αλλά είναι χιπστεροχιπικο και εναλλακτικό το στυλ τους και δεν ξέρω γιατί ακριβώς ψάχνεις

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Ψαχνω κατι σαν το monkey bar.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το είδα αργά για Χριστουγεννιάτικη αγορά Βερολίνου αλλά θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες-Gendarmenmarkt. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom