Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μπα δε νομιζω!:clap:Η γυναικα μου ειναι η κολλητη μου!Αλλα πιστευω οτι ενα ταξιδι θελει ας πουμε 2 ζευγαρια.
Το να μην συμφωνεις βεβαια δε σημαινει οτι εσυ εχεις δικιο κι εγω αδικο.Αυτα ειναι υποκειμενικα.

Σαφώς και είναι υποκειμενικά, αλλά όταν λες ότι πας ταξίδι και αν δεν έχεις άλλη παρέα εκτός από τη γυναίκα σου το πιθανότερο είναι ότι τη 2η μέρα θα βαρεθείς, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Το αν το ταξίδι μπορεί να γίνει για κάποιους πιο ευχάριστο όταν υπάρχει και άλλη παρέα, είναι και σεβαστό και λογικό. Το να βαριέσαι με τον άνθρωπό σου και να χρειάζεσαι την παρουσία και άλλων για να ευχαριστηθείς, αυτό τότε είναι πρόβλημα. Και για σένα και για το έτερο ήμισυ.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Σαφώς και είναι υποκειμενικά, αλλά όταν λες ότι πας ταξίδι και αν δεν έχεις άλλη παρέα εκτός από τη γυναίκα σου το πιθανότερο είναι ότι τη 2η μέρα θα βαρεθείς, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Το αν το ταξίδι μπορεί να γίνει για κάποιους πιο ευχάριστο όταν υπάρχει και άλλη παρέα, είναι και σεβαστό και λογικό. Το να βαριέσαι με τον άνθρωπό σου και να χρειάζεσαι την παρουσία και άλλων για να ευχαριστηθείς, αυτό τότε είναι πρόβλημα. Και για σένα και για το έτερο ήμισυ.
Λαθος κανεις.Θεωρουμε οτι ειδικα το εξωτερικο θελει τουλαχιστον αλλο 1 ζευγαρι.Ειναι πιο καλα για μας πως να το κανουμε.Αλλωστε σε ολα μας τα ταξιδια βρισκουμε παρεα (με γκρουπ)Και δεν εννοω οτι βαριεμαι με τη γυναικα μου,προς θεου.Αλλα εφοσον ειμαστε κοινωνικοι τυποι,θα θελαμε και καναν αλλο.Τωρα εσυ αν θες οπου πηγαινεις με τον δικο σου,να ειστε συνεχως μονοι οι δυο σας,δικο σου το προβλημα.
 

man79

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Εμμμ Μμμμ Εεεε ????????
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία,Νέα Ζηλανδία κ.α
man 879567869!!!
το θέμα σου ήδη υπάρχει στο χρονοντούλαπο του site,όμως παρόλα αυτά,ναι αξίζει και μόνος να φύγεις,αρκεί να φύγεις μακρυά..σε άλλη γή σε άλλα μέρη που κανείς δεν σε ξέρει....κατανοητό????

Sorry!!!!Όταν γράφτηκα στο Φόρουμ υπήρχαν μερικές χιλιάδες αδιάβαστα μηνύματα!!Λόγω και έλλειψης χρόνου αμέλησα να τσεκάρω καλύτερα!!!


Πράγματι οι "κενές" ώρες,φαγητού ,στο ξενοδοχείο περνάνε πολύ δύσκολα!!!Κια αυτό το "a table for one, please" που λέει ο Taver είναι σπαστικό!!!Σαν ζευγάρι όσο έχω ταξιδέψει πέρασσ υπέροχα!!΄προσωπικά ένιωθα ότι δεν χρειαζόμουνα άλλη παρέα!!!Παίζει ίσως ρόλο και το πόσοκαιρό είσαι με το έτερον ήμισυ;);)


Πάντως συμφωνώ ότι η ελευθερία που απολαμβάνει όποιος ταξιδεύει μόνος είναι απίστευτη!!Κάνεις το πρόγραμμά σου δεν ανησυχείς αν το αλλάξεις ή όχι και αποφασίζεις όποτε το πιθυμείς για το "μετά"
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λαθος κανεις.Θεωρουμε οτι ειδικα το εξωτερικο θελει τουλαχιστον αλλο 1 ζευγαρι.Ειναι πιο καλα για μας πως να το κανουμε.Αλλωστε σε ολα μας τα ταξιδια βρισκουμε παρεα (με γκρουπ)Και δεν εννοω οτι βαριεμαι με τη γυναικα μου,προς θεου.Αλλα εφοσον ειμαστε κοινωνικοι τυποι,θα θελαμε και καναν αλλο.Τωρα εσυ αν θες οπου πηγαινεις με τον δικο σου,να ειστε συνεχως μονοι οι δυο σας,δικο σου το προβλημα.
Δεν έχει να κάνει με το τί προτιμώ ή όχι να κάνω εγώ στα ταξίδια μου, ούτε το πόσο καλά ή όχι περνάω με τις επιλογές μου. Σχολίασα αυτό το συγκεκριμένο που είπες για σένα και είναι το παρακάτω:
"Αλλα ακομα και ενα ζευγαρι μονο του,δε λεει.Για παραδειγμα αν πηγαινα 5ημερο ,μονο με το ετερον ημισυ,απο τη δευτερη μερα θα βαριομασταν!Οσο και ωραιες και να ειναι οι περιοχες και τα αξιοθεατα."

Δεν προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι λάθος να πηγαίνεις ταξίδι και με άλλη παρέα, απλά το να λες ότι ξεκινάς ένα ταξίδι και βαριέσαι να είσαι με τη γυναίκα σου είναι προσβλητικό για εκείνη και ντροπιαστικό για σένα.
 
Last edited by a moderator:

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Δεν έχει να κάνει με το τί προτιμώ ή όχι να κάνω εγώ στα ταξίδια μου, ούτε το πόσο καλά ή όχι περνάω με τις επιλογές μου. Σχολίασα αυτό το συγκεκριμένο που είπες για σένα και είναι το παρακάτω:
"Αλλα ακομα και ενα ζευγαρι μονο του,δε λεει.Για παραδειγμα αν πηγαινα 5ημερο ,μονο με το ετερον ημισυ,απο τη δευτερη μερα θα βαριομασταν!Οσο και ωραιες και να ειναι οι περιοχες και τα αξιοθεατα."

Δεν προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι λάθος να πηγαίνεις ταξίδι και με άλλη παρέα, απλά το να λες ότι ξεκινάς ένα ταξίδι και βαριέσαι να είσαι με τη γυναίκα σου είναι προσβλητικό για εκείνη και ντροπιαστικό για σένα.
Δυστυχως δεν καταλαβαινεις το πνευμα μου.Τελος παντων,μην το συνεχισουμε,δεν υπαρχει λογος.
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Κι εγώ προτιμώ να ταξιδεύω με παρέα γιατί όταν βρίσκομαι σε ένα καινούριο μέρος έχω τόσο ενθουσιασμό και θέλω να μοιράζομαι κάθε τι που βλέπω, ακούω, σκέφτομαι, οτιδήποτε με εντυπωσιάζει είτε ακόμα και οτιδήποτε με απογοητεύει.......
Από την άλλη, όμως, πιστεύω που κάποιος που ταξιδεύει μόνος του μπορεί να είναι πιο ανοικτός και δεκτικός να γνωρίσει κόσμο και να συναναστραφεί είτε με άλλους ταξιδιώτες είτε ακόμη και με ντόπιους στο μέρος που βρίσκεται, κάτι που είναι κι αυτό εξαιρετικά ενδιαφέρον!
 

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Να προσθέσω κ εγώ την γνώμη μου.
Ασφαλώς και προτιμώ τα ταξίδια χωρίς γκρούπ, νιώθω εγκλωβισμένη απο το πρόγραμμα που δίνουν και τα χρονικά όρια που βάζουν για κάθε μέρος που επισκέπτεσαι.
Η μεγαλύτερη χαρά είναι να οργανώνω μόνη μου το ταξίδι, και τώρα με το ίντερνετ είναι πανεύκολο.Όμως δεν μπορώ με τίποτα να ταξιδέψω μόνη μου, θέλω κάποιον να μοιράζομαι τις εικόνες και τις εμπειρίες του ταξιδιού, να συζητώ, να διαφωνώ να μαλώνω :). Να υπάρχει και μια δεύτερη γνώμη σε ποιό ξενοδοχείο θα μείνουμε η που θα φάμε.Πάντως το να βρείς παρέα για ένα μακρινό ταξίδι είναι ΜΕΓΑΛΟ θέμα, γιατί όπως ανέφερε και ο φίλος Ανεξάρτητος για οικονομικούς και οικογενειακούς λόγους οι φίλοι μας δεν είναι πάντα διαθέσιμοι.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
varioAthens;87377[/quote said:
Ρέ παιδιά!!! ας ταξιδεύει ο καθένας όπως θέλει....
προσωπικά μου αρέσει μόνη μου γιατί βρίσκω παρέα μόνο άν το θέλω απολαμβάνω το μονόκλινο γιατί κοιμάμαι διαγωνίως,δεν με πρήζει κανένας ,και κάνω ταβανοσκόπιση και ουρανοσκόπιση όσο γουστάρω!!!
Αντε το πολύ ένα ατομο ακόμα,άν το πετύχεις ειναι το ιδανικό,αλλα παραπέρα......:bash:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
όσες φορές επειχειρησα ταξίδι μόνη ή με παρέα (χωρίς το ταίρι μου), δεν λέω πέρασα καλά... το αποτέλεσμα όμως ήταν να ξανακάνω το ιδιο ταξίδι κάποια στιγμή αργότερα με το έτερον ήμιση, γιατι ρε γα...ο, θέλεις όλα αυτά να τα μοιραστείς μαζί του... όπως και νά χει πλέον δεν ταξιδεύω μόνη... άσε οι λογαριασμοί του κινητού μετά...
ελένη ωραία τα λές ως ένα σημείο...η ιδανική συνθήκη πράγματι θάταν να ταξιδεύεις με το ταίρι σου ,αλλά τι γίνεται όταν δεν υπάρχει ταίρι:roll:;τι θα πει....δεν ταξιδεύω μόνη;
προσωπικά με χαλάει να εξαρτιέται η απόφαση μου για το αν θα ταξιδέψω κάπου η όχι απο την .....κατάσταση στην οποία θα είμαι:rolleyes:,και ταίρι να μην υπάρχει τίθεται το ερώτημα βρίσκεις πάντα φιλη,φίλους που να διατίθενται να κάνουν το ίδιο ταξίδι ,τον ίδιο καιρό:roll:΄;....Και στο κάτω κάτω το ταξίδι και το κάθε τι που κάνουμε,νομίζω,πρωτίστως το κάνουμε για τον εαυτό μας ρε γαμ...το:haha:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ελένη ωραία τα λές ως ένα σημείο...η ιδανική συνθήκη πράγματι θάταν να ταξιδεύεις με το ταίρι σου ,αλλά τι γίνεται όταν δεν υπάρχει ταίρι:roll:;τι θα πει....δεν ταξιδεύω μόνη;
προσωπικά με χαλάει να εξαρτιέται η απόφαση μου για το αν θα ταξιδέψω κάπου η όχι απο την .....κατάσταση στην οποία θα είμαι:rolleyes:,και ταίρι να μην υπάρχει τίθεται το ερώτημα βρίσκεις πάντα φιλη,φίλους που να διατίθενται να κάνουν το ίδιο ταξίδι ,τον ίδιο καιρό:roll:΄;....Και στο κάτω κάτω το ταξίδι και το κάθε τι που κάνουμε,νομίζω,πρωτίστως το κάνουμε για τον εαυτό μας ρε γαμ...το:haha:
ναι,αλλά θα ξεκίναγες ποτέ απ΄το σπίτι σου να πας γιά φαγητό μόνη σου σ'ένα εστιατόριο?φαντάζομαι ότι μ΄αυτήν την έννοια εννοούν ότι δεν θα καναν και ένα ταξ'ιδι μόνοι τους ,όσοι το λένε.και εγώ μέσα σ'αυτούς:roll::roll::roll:............
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
έλα ρέ anel που δεν πάς μόνη σου για φαγητό!!! σιγά το πράμα...ειναι απίστευτη η αίσθηση...άσε που μπορεί ξαφνικά να σκάσει μύτη και ένα ωραίο μπουκάλι κρασί απο παραδίπλα!!!:arrow:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.074
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom