Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Μας προκαλεί ο Gastone...Vera έλα να οργανωθούμε εμείς και μετά θα του στέλνουμε καρτ-ποστάλ για να ζηλέψει...χαχαχαχα!!
 

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
Αγαπητοί λάτρες των ταξιδιών καλησπέρα!!!!Διάβαζα σε ένα τόπικ για τα ανεξάρτητα ταξίδια και φυσικά ο κύριος διαχωρισμός είχε να κάνει με το αν το ταξίδι γίνει με γκρουπ ή όχι!!Η παρέα θεωρείται σίγουρη!!!Τι κάνετε όμως αν τελικά δεν βρεθεί παρέα!!!!Το κάνετε το ταξίδι??????

Όσες φορές μου έτυχε να μην μπορέσω να κανονίσω με φίλους πήγα τελικά μόνος μου!!!Πρέπει να παραδεχτώ 2 πράγματα!!!Πρώτον ότι υπήρξαν φορές που "χαλάστηκα"!!!Υπήρξαν φορές που ένιωσα μοναξιά αν και είχα γεμάτες μέρες και δικό μου πρόγραμμα!!!Και δεύτερον ότι ,αν εξαιρέσουμε το θέμα παρεά:(,ότι τα πέρασα υπέροχα,απίστευτα,μοναδικά!!!:clap::clap::clap::clap:

Θέλω να καταλήξω στο ότι αν δεν πήγαινα,λόγω έλλειψης παρέας,θα το είχα μετανιώσει!!!!Θα το είχα μετανιώσει πολυ!!!!!!!!

Ακούω τις απόψεις σας.....
Λένε... μόνος ούτε στον παράδεισο. Δεν έχω πάει ποτέ μόνη μου διακοπές και δεν θέλω να το κάνω αυτό ποτέ. Πιστεύω ότι όλα τα πράγματα είναι όμορφα όταν τα μοιράζεσαι. Έτσι κι ένα ταξίδι λοιπόν... είναι όμορφος σαφώς ο προορισμός, τα αξιοθέατα, τα τοπία κ.λπ., όμως αν δεν έχεις παρέα να τα μοιραστείς;;;
Τώρα θυμήθηκα κάτι, που με είχε λίγο στενοχωρήσει. Ήμουν στο κάστρο της Vincennes στη Γαλλία και όπου πηγαίναμε με την παρέα μου συναντούσαμε και έναν τουρίστα από την Ιαπωνία ο οποίος ήταν μόνος. Έβγαζε φωτογραφίες το μέρος, αλλά προσπαθούσε να βγάλει και τον εαυτό του. Σε μια φάση που ήθελε να βγεί ο ίδιος με φόντο το κάστρο, δεν άντεξα και του πρότεινα να τον βγάλω εγώ φωτογραφία. Η χαρά του ήταν απερίγραπτη. Και η δικιά μου επίσης.
:D
 

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
κατ αρχην μπραβο σε οσους κανουν κατ εξακολουθηση ταξιδια μονοι τους..αλλα ρε παιδια ας μη κοροιδευουμε τους εαυτους μας..ποιος θα προτιμουσε να κανει ταξιδι μονος του απ το να ειχε παντα διαθεσιμο τον φιλο του,την σχεση του τον αδερφο του κτλ...οποτε μιλαμε για την δευτερη επιλογη.το αναγκαιο ''κακο''...

συμφωνω οτι μπορεις να πας και να περασεις και πολυ ωραια..ομως εγω δεν θα ηθελα να το κανω..θελω να δημιουργω στιγμες με το ατομο που θα ειμαι.ακομα και ενας καυγας μια παρεξηγηση θα μου θυμιζουν ενα μερος μια περιοχη..τα γελιο,οι περιπετειες κτλ...να τριγυρναω μονος απλα στα αξιοθεατα?αυτο ειναι το θεμα?να θελω να σχολιασω κατι και να μη μπορω?

για μενα που ανεκαθεν το γελιο παιζει το σημαντικοτερο ρολο στη ζωη μου δεν θα περνουσα καλα..για μενα δεν ειναι μονο μια ομορφη πολη ενα ωραιο μερος αρκετα..

το μονο που ειναι στα υπερ για μενα ειναι οτι θα περπατουσα οσο ηθελα χωρις να με νοιαζει η ταλαιπορια μιας και αυτο ειναι ενα θεμα με μενα.ειμαι ρομποτ και ακουραστος και οι αλλοι διαμαρτυρονται..

να παω με γκρουπ μονος και να κανω εκει γνωριμιες ισως..αλλα που ξερω εγω αν τυχω σε παππουδες και γιαγιαδες!ποση τρελοπαρεα μπορουμε να κανουμε???
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα... εκτός από το ότι δεν θα ήθελα να μου θυμίζει μια παρεξήγηση ή ένας καυγάς μια περιοχή, αλλά αντίθετα τα γέλια και τα αστεία μέσα στην παρέα.
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Μας προκαλεί ο Gastone...Vera έλα να οργανωθούμε εμείς και μετά θα του στέλνουμε καρτ-ποστάλ για να ζηλέψει...χαχαχαχα!!
Χα, χα! Αυτό θα κάνουμε!:D Μόλις δει καρτ-ποστάλ και φωτογραφίες, θα αισθανθεί, ότι η τύχη του τον εγκατέλειψε!:cool::bleh:
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Χα, χα! Αυτό θα κάνουμε!:D Μόλις δει καρτ-ποστάλ και φωτογραφίες, θα αισθανθεί, ότι η τύχη του τον εγκατέλειψε!:cool::bleh:
Χαχαχαχαχαχαχα!!! Σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Για μενα μακραν η καλυτερη επιλογη ειναι να πηγαινεις να βρισκεις φιλους σου στο εξωτερικο ... οποιος εχει την δυνατοτητα να το κανει ειναι ο,τι καλυτερο .. φετος το εχω κανει ηδη 3 φορες και ετοιμαζομαι για 2011-2012 ... παντα ειναι ωραιο να ταξιδευεις μονος σου αλλα οχι για πανω απο 3 μερες ...
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Για μενα μακραν η καλυτερη επιλογη ειναι να πηγαινεις να βρισκεις φιλους σου στο εξωτερικο ... οποιος εχει την δυνατοτητα να το κανει ειναι ο,τι καλυτερο .. φετος το εχω κανει ηδη 3 φορες και ετοιμαζομαι για 2011-2012 ... παντα ειναι ωραιο να ταξιδευεις μονος σου αλλα οχι για πανω απο 3 μερες ...
Πράγματι, αυτή είναι μια από τις καλύτερες επιλογές, γιατί τα συνδυάζεις λίγο-πολύ, όλα! Και μόνος σου ταξιδεύεις και παρέα έχεις όταν το θελήσεις! Δυστυχώς, όμως, δεν έχουν όλοι φίλους στο εξωτερικό....
Είχα προσπαθήσει να το κάνω κι εγώ στο παρελθόν, αλλά δε ταίριαζαν ποτέ τα προγράμματά μας...:(
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πράγματι, αυτή είναι μια από τις καλύτερες επιλογές, γιατί τα συνδυάζεις λίγο-πολύ, όλα! Και μόνος σου ταξιδεύεις και παρέα έχεις όταν το θελήσεις! Δυστυχώς, όμως, δεν έχουν όλοι φίλους στο εξωτερικό....
Είχα προσπαθήσει να το κάνω κι εγώ στο παρελθόν, αλλά δε ταίριαζαν ποτέ τα προγράμματά μας...:(
Γι' αυτό υπάρχει το σωτήριο couch surfing. Είναι κατά τη γνώμη μου υπέροχο σάιτ, για όλα τα γούστα. Αν ταξιδεύεις μόνος, δε νιώθεις ποτέ μόνος με αυτό. Μπορείς να γνωρίσεις κόσμο για έναν καφέ, μια βόλτα, μια περιήγηση.
Στην Αίγυπτο που θα πάω τώρα, επικοινώνησα με ένα παιδί που απεδείχθη διαμάντι. Θα έρθει να μας πάρει από το αεροδρόμιο, θα μας βγάλει στο Αλ Χαλίλι, θα μας πάει για φαγητό και προσφέρθηκε να μας συνοδέψει και στην Αλεξάνδρεια ! Too much !
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Γι' αυτό υπάρχει το σωτήριο couch surfing. Είναι κατά τη γνώμη μου υπέροχο σάιτ, για όλα τα γούστα. Αν ταξιδεύεις μόνος, δε νιώθεις ποτέ μόνος με αυτό. Μπορείς να γνωρίσεις κόσμο για έναν καφέ, μια βόλτα, μια περιήγηση.
Στην Αίγυπτο που θα πάω τώρα, επικοινώνησα με ένα παιδί που απεδείχθη διαμάντι. Θα έρθει να μας πάρει από το αεροδρόμιο, θα μας βγάλει στο Αλ Χαλίλι, θα μας πάει για φαγητό και προσφέρθηκε να μας συνοδέψει και στην Αλεξάνδρεια ! Too much !
Χμ...Δε ξέρω αν θα πολυεμπιστευόμουν κάτι σαν το couch surfing, ιδίως για άτομα από άλλη χώρα...Μακάρι, βέβαια, το παιδί που λές, να είναι όντως διαμάντι και να σας βοηθήσει, γιατί στην Αίγυπτο, σίγουρα θα χρειαστείς βοήθεια!
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
ΠΑΙΖΕΙ ΣΠΙΤΙ?? ΠΑΙΖΕΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!

Εγω απο τα 15 ταξίδια που έχω κάνει έξω τα 10 ήταν καλεσμένη σε φίλους για αυτό και στην παρέα μου έχουν βγάλει το σλόγκαν "Παίζει σπίτι;;; Παίζει Αφροδίτη!!" χαχαχαχα!!!

Καναδά τον έχω γυρίσει όλο λόγω συγγενών, και τα υπόλοιπα είχα πάει με αμόρε ή φίλους...

Τώρα, το επόμενο που προγραμματίζω είναι Λονδίνο που μένει μόνιμα μια φίλη και σκέφτομαι Αυστρία με γκρουπ...Θα μπω να τσεκάρω και το couch surfing....;)
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Μια χαρά με φίλους ή συγγενείς! Ξέρουν και τα κατατόπια, οπότε πας στα καλύτερα και ξεφεύγεις από τις κλασικά τουριστικές ατραξιόν. Γίνεσαι ένα με τους ντόπioυς και ζείς καλύτερα το ταξίδι! Τυχερή είσαι Αφροδίτη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom