Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.025
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Taverako... περί ορέξεως... (κολοκυθόπιτα :D).. μερικοί άνθρωποι όμως δεν έχουν πρόβλημα να γνωρίσουν αγνώστους (που γίνονται γνωστοί) και να περάσουν ένα ταξίδι μαζί τους... δείχνοντας σεβασμό σε όλα κι όλους!
Ἀλλοι το μπορούν κι άλλοι όχι... σεβαστό...
Αναμφίβολα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.... Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που πηγαίνουν και με γκρούπ. Καμμιά φορά, μάλιστα, με σκοπό να γνωρίσουν κόσμο κι όχι να ταξιδέψουν, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Απλώς εγώ, έχοντας τις όποιες εμπειρίες, δε θα το ευχόμουνα ούτε στο χειρότερο εχθρό μου. Από ταξιδιωτική άποψη, είναι εφιάλτης. Από άποψη γνωριμιών, μπορεί να είναι και καλό.
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Απ' όλες τις εμπειρίες κάτι κερδίζεις ...αλλά και κάτι χάνεις...
ἀλλωστε το τί ψάχνει ο καθένας μας απὀ τἐτοιες εμπειρίες είναι σχετικό...(είναι μεγάλη συζήτηση αυτό.... βαριέμαι να γράφω):xalara:
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
μπορει να υπαρχει μεγαλυτερη συμμετοχη απο 4 ατομα... τεσπα ας αρχισουμε να ριχνουμε ιδεες για τον προορισμο και σιγα σιγα θα μαζευτουμε :clap::clap::clap:
Για προορισμό;; χμμμ κάτι σε Ευρώπη μας κάνει να φανταστώ(;;;)... (τους μόνους προορισμούς που αποκλείω είναι Παρίσι, Λονδίνο, Ρώμη) για ότι άλλο είμαι οκ:D
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Για προορισμό;; χμμμ κάτι σε Ευρώπη μας κάνει να φανταστώ(;;;)... (τους μόνους προορισμούς που αποκλείω είναι Παρίσι, Λονδίνο, Ρώμη) για ότι άλλο είμαι οκ:D
τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας...εγω ηθελα παρισι ή Λονδίνο

τεσπα - ξαναπαω ανετα Ολλανδια . Επισης θα μου αρεσε Τσεχια ή Αυστρία
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
χαχαχα Ζωή ἀμα βγάλουμε άκρη... :haha:
να πέσουν κι άλλες προτάσεις!!!!!!!!!
 

kpapazois

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μόνος παιδιά δε λέει... Άσε που ούτε φωτογραφία δεν μπορείς να βγάλεις και να είσαι μέσα. Από την άλλη τι γίνεται που εγώ έχω βάλει στόχο να γνωρίσω όσα ποιό πολλά μερη στον κόσμο και η παρέα μου προτιμά πλαζ και αντιηλιακα; Πρόβλημα μεγάλο.
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Μόνος παιδιά δε λέει... Άσε που ούτε φωτογραφία δεν μπορείς να βγάλεις και να είσαι μέσα. Από την άλλη τι γίνεται που εγώ έχω βάλει στόχο να γνωρίσω όσα ποιό πολλά μερη στον κόσμο και η παρέα μου προτιμά πλαζ και αντιηλιακα; Πρόβλημα μεγάλο.
κοιτα καλοκαιρι και εκτος Ελλαδας δεν λεει εκτος αν πας σε κανα εξωτικο μέρος ...

βεβαια και ενα Phuket δεν θα με χαλαγε καθόλου... αχ τι ωραια ονειρα που κανω καλοκαιριατικα :shock:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
κοιτα καλοκαιρι και εκτος Ελλαδας δεν λεει εκτος αν πας σε κανα εξωτικο μέρος ...

βεβαια και ενα Phuket δεν θα με χαλαγε καθόλου... αχ τι ωραια ονειρα που κανω καλοκαιριατικα :shock:
καλοκαιρι κ εκτος Ελλαδας λεει κ παραλεει ..!
Προτιμω να παω καπου εξω παρα να βλεπω αποτριχωμενους,τιγκα στο λαδι κ χωρις νοημα τατου σε καθε γωνια της Ελλαδας κ να πληρωνω 10 ευρω το ποτο μου ..!

Βγαλτε λιγο τα ταμπου απο το μυαλο σας ..
Ταξιδι κ μονος μου ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ...!
Ταξιδι εκτος Ελλαδας το καλοκαιρι ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.465
κοιτα καλοκαιρι και εκτος Ελλαδας δεν λεει εκτος αν πας σε κανα εξωτικο μέρος ...
Ε βέβαια δε λέει....γιατί να στερηθείς το μυθικό φραπόγαλο, τους κατσαπλιάδες που είναι ο ένας πάνω στον άλλον στις παραλίες, τις γόπες στην άμμο (τι ωραία που μπλέκουν με τα πόδια σου, μούρλια), την πατροπαράδοτη ελληνική οικογένεια με κακομαθημένα παιδάκια και συγχρονισμένα ουρλιαχτά (Μιχάαααλη, έλα να φας τους κεφτεέεδεεεες), τα υπερσύγχρονα, ασφαλή και με λογικές τιμές πλοία της ελληνικής ναυτιλίας (πρώτη στον κόσμονε όλονε εεε), τις γκουρμέ ταβέρνες με τηγανισμένα κεφτεδάκια, κολοκυθοκεφτέδες, τυροκαυτερή από το Μαρινόπουλο μόνο 25 ευρώ το κεφάλι, τα λουσάτα μπιτς μπαρ με τον Τιέστο στη διαπασών που πρέπει να είσαι γύρω στα 18 για να αντέξεις τη ζαλάδα και που ακούς σε ακτίνα 3 χιλιομέτρων θες δε θες, τις αναπαυτικές ξαπλώστρες όπου σε απόσταση 10 εκ. από τη μύτη σου απολαμβάνεις τη πατούσα του γείτονα (διόρθωση: τη λαδωμένη πατούσα του γείτονα), τον ανεπανάληπτο ελληνικό βυθό με 2-3 ψάρια σε ακτίνα χιλιομέτρου (πλήθος δυτών συρρέει από το εξωτερικό κάθε χρόνο)....φυσικά, μη ξεχάσουμε τις ανεπανάληπτες επιλογές στη διαμονή στο ημιυπόγειο της γιαγιάς με μόνο 60 ευρώ και τις λογικές τιμές σε ποτά, μπύρες, κοκτέηλ, που νομίζεις ότι στα φτιάχνει ο καλύτερος mixologist στο πλανήτη, ενώ στη πραγματικότητα επιμελείται ο Μήτσος που ξέρει όμως εεεε να φτιάχνει ένα μοχίτο, μα ένα μοχίτο, με κάπαρη και σκόρδο...

Και όμως....υπάρχει κόσμος που τρώει ακόμα το παραμύθι της Ελλάδος ως παράδεισου για το καλοκαίρι...ίσως γιατί έχει πάει μέχρι τη Πράγα Χριστούγεννα και Βιέννη-Βουδαπέστη με πούλμαν και τους λοιπούς κατσαπλιάδες. Τι ξέρουν οι άσχετοι που γυρνοβολάνε σε Costiera, Τοσκάνη, εξοχές Γαλλίας, Καραϊβική, Ν.Α. Ασία τα καλοκαίρια....δε ξέρουν που παν τα τέσσερα...

Ορέστη, σκέφτομαι 2 τατού να χτυπήσω...ή "ΠΑΝΑΘΑ ΜΑΣΤΟΥΡΑ 13" ή "ΛΙΤΣΑ ΣΑΓΑΠΟ"..τι λες? Ποιο έχει περισσότερο νόημα?
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Αυτό που όλα πλέον μας πειράζουν σἀυτή τη χώρα δεν μπορώ να το εξηγήσω.... όλα μας βρωμάνε (ειδικά οι κεφτέδες που όλοι τους έχουμε φάει στο παρελθόν!! κι ας το αρνούμαστε).... όλοι μας ενοχλούν (ειδικά ο διπλανός μας για να μην πω ο ίδιος μας ο εαυτός) και όλα τα αμφισβητούμε (διότι στο εξωτερικό που πηγαίνουμε γνωρίζουμε την αυθεντία του μπάρμαν που μας έφτιαξε το Μοχίτο....) μου είναι δύσκολο να το κατανοήσω.
Βέβαια πως να μην ντρέπομαι που απαντώ ( ντρέπονται κι άλλοι που δεν απαντούν)εγώ που δεν κατάφερα μέχρι τώρα να ταξιδέψω σε Costiera, Τοσκάνη κτλ...
Και βλέπω συνέχεια και τις συμβουλές "' καλύτερα μόνος διακοπές", "πήγαινε μόνος/η" "μπορεί ο γκρινιάρης φίλος να σου χαλάσει τις διακοπές" "κάνε μόνη σου κάμπινγκ"' (συμβουλή σε κοπέλα... αν είμαστε καλά!! σε εποχές που ζούμε δεν βουτάμε ποτέ την γλώσσα στο μυαλό μας πριν μιλήσουμε;; )... "'αυτό το σάιτ δεν είναι γνωριμιών'' (γιατί υπέγραψα κάτι που μου απαγορεύει να γνωρίσω τον κόσμο;;:shock:)...
και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφω έχουν σχέση με το θέμα;; χωρίς γκρουπ ναι.... χωρίς "παρέα" ;;; αυτή η τελευταία μαγική λέξη πόσο μας ενοχλεί τελικά .... :roll:
είναι πιο εύκολο να μην έχεις κανένα στο κεφάλι σου, να δίνεις απρόσωπα συμβουλές και να κοκορεύεσαι τα κατορθώματά σου.... έτσι για το "'Ἑγώ" μας...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φίλη the-vog παρόμοιες και χειρότερες σκηνές απ' αυτές που εκτυλίσσονται στις ελληνικές παραλίες μπορείς να θαυμάσεις και στα πιο ιν καλοκαιρινά ευρωπαικά θέρετρα όπως η Γαλλ. Ριβιέρα. Δεν είναι όλα αγγελικά πλασμένα έξω.

Sent from my iPod using Travel stories
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Φίλη the-vog παρόμοιες και χειρότερες σκηνές απ' αυτές που εκτυλίσσονται στις ελληνικές παραλίες μπορείς να θαυμάσεις και στα πιο ιν καλοκαιρινά ευρωπαικά θέρετρα όπως η Γαλλ. Ριβιέρα. Δεν είναι όλα αγγελικά πλασμένα έξω.

Sent from my iPod using Travel stories
Οπότε φίλε North66 μην το λες σ εμένα.... γιατί αυτό εξέφρασα με την τοποθέτησή μου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.941
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom