Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Και επειδη το topic theme is χωρις γκρουπ ?? ναι .. χωρις παρεα que pasa ???!?? και επειδη απο οτι φαινεται δε σου αρεσουν οι προτροπες που δινει τοσος κοσμος που εχει εμπειρια απο μοναχικες διακοπες τοτε μαλλον βρισκεσαι σε λαθος τοπικ ..
Μήπως δεν το διατύπωσα καλά.... ειδικά για το κάμπινγκ και την κοπέλα μιλάω απο θέμα ασφάλειας (που κάθε μέρα συμβαίνουν διάφορα άσχημα αλλά τελικά πολύ εύκολα δίνουμε συμβουλές που μπορεί να έχουν άσχημες συνέπειες για κάποιους ανθρώπους).... σε καμία περίπτωση δεν έχω θέμα με το να επιλέξει κάποιος να πάει μόνος του διακοπές ... δεν μου πέφτει λόγος άλλωστε το τι προτιμάει ο καθενας μας.... θεωρώ καλό όμως να ακούγεται και η άποψη ότι και η παρέα δεν είναι τόσο δύσκολο θέμα στις διακοπές.....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μήπως δεν το διατύπωσα καλά.... ειδικά για το κάμπινγκ και την κοπέλα μιλάω απο θέμα ασφάλειας (που κάθε μέρα συμβαίνουν διάφορα άσχημα αλλά τελικά πολύ εύκολα δίνουμε συμβουλές που μπορεί να έχουν άσχημες συνέπειες για κάποιους ανθρώπους).... σε καμία περίπτωση δεν έχω θέμα με το να επιλέξει κάποιος να πάει μόνος του διακοπές ... δεν μου πέφτει λόγος άλλωστε το τι προτιμάει ο καθενας μας.... θεωρώ καλό όμως να ακούγεται και η άποψη ότι και η παρέα δεν είναι τόσο δύσκολο θέμα στις διακοπες.....
Ας μιλήσουμε φιλολογικά. Εσύ δηλαδή τί κινδύνους βλέπεις στο να πάει μια κοπέλα μόνη της διακοπές σε camping ή οπουδήποτε αλλού;
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Δεν μπορώ να το γνωρίζω.... ελπίζω κανέναν.... όμως ο κίνδυνος δεν είναι κάτι που γνωρίζουμε απο πριν ή που μας προειδοποιεί... γιαυτό και δεν θα ήμουν τόσο άνετη να δώσω τέτοια συμβουλή...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Επειδή τονίζεις το θέμα "για γυναίκα", αν σαν γυναίκα σε έστελναν από τη δουλειά σου κάπου στο εξωτερικό για 3 μέρες μόνη σου δεν θα πήγαινες; Θα το θεωρούσες ανέφικτο, με κίνδυνο να χάσεις τη δουλειά σου;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν μπορώ να το γνωρίζω.... ελπίζω κανέναν.... όμως ο κίνδυνος δεν είναι κάτι που γνωρίζουμε απο πριν ή που μας προειδοποιεί... γιαυτό και δεν θα ήμουν τόσο άνετη να δώσω τέτοια συμβουλή...
Για υποτιθέμενους κινδύνους λοιπόν είσαι ενάντια στις μοναχικές διακοπές για γυναίκες ;;;
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
θα πήγαινα.... εκεί δεν έχω επιλογή... ας μην μπερδεύουμε το θέμα όμως.... κινδύνους αντιμετωπίζεις παντού το γνωρίζω... απλά δεν μου είναι εύκολο να δώσω σε άλλο πρόσωπο συμβουλή... ίσως φαίνεται τελικά υπερβολικό... δεν θα χαλαστούμε κιόλας... όλοι έχουμε τις απόψεις μας... :rolleyes:
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Για υποτιθέμενους κινδύνους λοιπόν είσαι ενάντια στις μοναχικές διακοπές για γυναίκες ;;;
Φένια δεν είμαι ανεπηρέαστη απο την πραγματικότητα που ζούμε.... και πολύ περισσότερο όταν κάποιος έχει κι άσχημη εμπειρία ίσως είναι περισσότερο επιφυλακτικός...
εσύ θα μπορούσες δηλ να πεις εύκολα σε μία κοπέλα ... "ναι πήγαινε μόνη σου διακοπές...";;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Αφού λοιπόν θα πήγαινες και θα τα κατάφερνες, αν δεν είχες επιλογή ή αν κινδύνευε ή δουλειά σου, να δεις που θα ένιωθες άνετα να το κάνεις μετά και από επιλογή. Κάτω από αυτό το πρίσμα μιλάμε οι περισσότεροι.
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Κάτω απο αυτό το πρίσμα μιλάω paefstra.... όταν το έχεις επιλέξει μια φορά.... και μετά δεν το ξαναεπιλέγεις.....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φένια δεν είμαι ανεπηρέαστη απο την πραγματικότητα που ζούμε.... και πολύ περισσότερο όταν κάποιος έχει κι άσχημη εμπειρία ίσως είναι περισσότερο επιφυλακτικός...
εσύ θα μπορούσες δηλ να πεις εύκολα σε μία κοπέλα ... "ναι πήγαινε μόνη σου διακοπές...";;
Μακάρι η κόρη μου στα 18 της να'χει την ωρημότητα να πάρει ένα σακίδιο και να αλωνίσει τη γη, να στο πω κι έτσι.
 

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
Γεια σε ολους.Εχω κ εγω το ιδιο προβλημα δεν εχω παρεα να παω ταξιδια (εξωτερικο) εχω κανει καποια αλλα με γονεις,τωρα κοιταω να κανονισω για ιταλια τν σεπτεμβρη π τοσο πολυ αγαπαω και ειναι διπλα μου σχετικα,αν δω παλι λοιπον οτι δεν ερθει η παρεα με πεισατε θα παω μονος μου να δω πως θα συνενοηθω που δεν ξερω καλα αγγλικα.Αυτο π εχω να πω πανω στο θεμα ειναι οτι αν η παρεα ειναι δοκιμασμενη σε εκδρομουλες στν ελλαδα εχεις μια ιδεα για το πως θα παει κ εξω,αποψη μου τωρα για μονος με γκρουπ κλπ θα ξερω σε κανα μηνα αν θα παω μονος τελικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom