Τόνγκα Αυστραλία Βανουάτου Νέα Ζηλανδία Νέα Καληδονία Φίτζι Ωκεανία: Ν.Ζηλανδία - Φίτζι - Ν.Καληδονία - Wallis & Futuna - Τόνγκα - Βανουάτου -Αυστραλία

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Η λάβα κόχλαζε κι εκτινασσόταν, αλλά τα μάτια μου άρχισαν να τσούζουν κι επέστρεψα στο υψηλότερη σημείο, με τη λιγότερη καλή θέα, αλλά γρήγορα ζήλεψα αυτούς που ήταν πιο κοντά κι επέστρεψα, ΤΙ ΘΕΑΜΑ, ειδικά σε κάποια φάση που και οι δύο κρατήρες είχαν ταυτόχρονη έκρηξη, Απλά φανταστική εμπειρία, άξιζε τα πάντα...

Πραγματικά ήταν μια μοναδική εμπειρία η επίσκεψη σε ενα ενεργό ηφαίστειο!!! Μια επίσκεψη με μηδαμινά μέτρα ασφαλείας, που το κάνει πιο αυθεντικό σαν εμπειρία! Στην Ευρώπη όχι το tree house δεν θα υπήρχε απέναντι μα θα ήταν αρκετά χιλιόμετρα περίφραξη. Δεν ξέρω εάν θα ξανα ζήσω κάτι ανάλογο στη ζωή μου!


Ακόμη και το lodge ήταν φανταστικό. Με απίστευτη θέα ακριβώς στο βουνό, όπου έβλεπες συχνά πυκνά καπνό να βγάζει όταν το ηφαίστειο βρυχώταν.

IMG-20200118-WA0009.jpg


Όπου ο Γιωργάκης μου είχε πάρει το διπλό κρεβάτι που λόγω των λουλουδιών είχαν μαζευτεί και αρκετά μυρμιγκακια!!!

IMG-20200118-WA0008.jpg


Όχι μόνο της Ιαπωνίας μα και της Ελλάδας είχαμε για την παρέλαση... των εθνών!

IMG-20200118-WA0007.jpg


Ανεβαίνοντας...

IMG-20200118-WA0002.jpg


Μοναδική θέα! Υπέροχο ηλιοβασίλεμα!!! Μπροστά είχαμε την λάβα και το ηφαίστειο σε έξαρση, και πίσω μας μια τροπική βλάστηση και ενα πανέμορφο ηλιοβασίλεμα!!!!

IMG-20200118-WA0001.jpg


Δεν θυμάμαι εάν ήθελα να βγάλω το Γιώργο φωτογραφία ή την γαλλιδούλα που σχολιάζαμε συνέχεια!!!

IMG-20200118-WA0003.jpg


Να σημειώσω επίσης ότι εκείνη την μέρα μια κάμερα χάλασε και δύο την προηγούμενη λόγο του δυνατού αέρα και της στάχτης. Κάποιοι άλλοι μας είπαν ότι συχνά φωτογραφικές χαλάνε. Ευτυχώς εμείς φύγαμε αλώβητοι.
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Δεν φτάνει το πρόβλημα που έχω με όλα τα μέρη που θέλω να πάω, μου βάζεις τώρα και το Βανουάτου στη λίστα... :rolleyes::oops:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πραγματικά ήταν μια μοναδική εμπειρία η επίσκεψη σε ενα ενεργό ηφαίστειο!!! Μια επίσκεψη με μηδαμινά μέτρα ασφαλείας, που το κάνει πιο αυθεντικό σαν εμπειρία! Στην Ευρώπη όχι το tree house δεν θα υπήρχε απέναντι μα θα ήταν αρκετά χιλιόμετρα περίφραξη. Δεν ξέρω εάν θα ξανα ζήσω κάτι ανάλογο στη ζωή μου!


Ακόμη και το lodge ήταν φανταστικό. Με απίστευτη θέα ακριβώς στο βουνό, όπου έβλεπες συχνά πυκνά καπνό να βγάζει όταν το ηφαίστειο βρυχώταν.

View attachment 293670

Όπου ο Γιωργάκης μου είχε πάρει το διπλό κρεβάτι που λόγω των λουλουδιών είχαν μαζευτεί και αρκετά μυρμιγκακια!!!

View attachment 293671

Όχι μόνο της Ιαπωνίας μα και της Ελλάδας είχαμε για την παρέλαση... των εθνών!

View attachment 293672

Ανεβαίνοντας...

View attachment 293673

Μοναδική θέα! Υπέροχο ηλιοβασίλεμα!!! Μπροστά είχαμε την λάβα και το ηφαίστειο σε έξαρση, και πίσω μας μια τροπική βλάστηση και ενα πανέμορφο ηλιοβασίλεμα!!!!

View attachment 293675

Δεν θυμάμαι εάν ήθελα να βγάλω το Γιώργο φωτογραφία ή την γαλλιδούλα που σχολιάζαμε συνέχεια!!!

View attachment 293674

Να σημειώσω επίσης ότι εκείνη την μέρα μια κάμερα χάλασε και δύο την προηγούμενη λόγο του δυνατού αέρα και της στάχτης. Κάποιοι άλλοι μας είπαν ότι συχνά φωτογραφικές χαλάνε. Ευτυχώς εμείς φύγαμε αλώβητοι.
Ρε άστα αυτά και βάλε τα βίντεο με τις τούμπες που έφαγες να γελάσει ο λαός.
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Ρε άστα αυτά και βάλε τα βίντεο με τις τούμπες που έφαγες να γελάσει ο λαός.
Ξέρει κανείς τι τυπου αρχείο μπορώ να ανεβάσω;!;! Τα δικα μου έχουν επέκταση MOV και το site δεν τα ανεβάζει!!! Θα ανεβάσω τις τούμπες όλων... χαχαχα
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Κάποια βίντεο ντοκουμέντα από τη περιπέτεια του Ashboarding.... ε, ήταν πιο διασκεδαστικό,πιο κουραστικό μα και πιο γελοίο απο ότι φαίνεται!!! :p :lol:



 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάποια βίντεο ντοκουμέντα από τη περιπέτεια του Ashboarding.... ε, ήταν πιο διασκεδαστικό,πιο κουραστικό μα και πιο γελοίο απο ότι φαίνεται!!! :p :lol:



3ο βίντεο: ΜΠΟΥΧΑΧΑ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Oρίστε και οι χρωστούμενες φωτογραφίες. Η ιστορία θα συνεχιστεί μετά τις 8/2, είμεθα διακοπές.

Ωραίες, οικογενειακές σκηνές στην παραλία, οικογένειες που επέστρεφαν αφού είχαν πλύνει τα ρούχα... και τα παιδιά τους.
DSC01451.JPG
DSC01455.JPG
DSC01460.JPG


Άσχημη δεν τη λες την παραλία πάντως.
DSC01463.JPG
DSC01472.JPG


Και το χωριό με τους John Frum.
DSC01492.JPG
DSC01495.JPG
DSC01496.JPG


Αυτές οι δύο είχαν μερακλώσει τελείως.
DSC01497.JPG
DSC01500.JPG


Κάναμε και γνωριμίες.
DSC01508.JPG


Μαγείρισσες.
DSC01514.JPG


Προσοχή στην τάπα των καυσίμων!
DSC01515.JPG


Βανουατανάκι.
DSC01517.JPG


Καλούτσικο ήταν και το ξενοδοχείο που μας έκλεισε η Air Vanuatu.
DSC01526.JPG
DSC01533.JPG


Δεν είχαν παράπονο, όλο σε γκουρμεδάκια τους πήγαινα.
DSC01512.JPG
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.608
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Είτε βελτιώθηκες ως φωτογράφος η τα εύσημα ανήκουν στον Κρεκουζα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom