Ισπανία βοήθεια για Βαρκελώνη

dreamtrip

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
κάπου διάβασα οτι στη περιοχή που είναι το ξενοδοχείο που θα μείνουμε (rambla del raval , hotel abba rambla) είναι επικυνδυνα.. λόγω του ότι θα είμαστε μόνο κοπέλες φοβήθηκα κάπως.. τι να κάνουμε να παίρνουμε ταξί για το ξενοδοχείο;;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
κάπου διάβασα οτι στη περιοχή που είναι το ξενοδοχείο που θα μείνουμε (rambla del raval , hotel abba rambla) είναι επικυνδυνα.. λόγω του ότι θα είμαστε μόνο κοπέλες φοβήθηκα κάπως.. τι να κάνουμε να παίρνουμε ταξί για το ξενοδοχείο;;
Μια χαρα ειναι και γω εκει ειχα μεινει . Δεν θα παθετε τιπτ .. Το πολυ πολυ να σας κερασουν κανα τσιγαρακι
 

dreamtrip

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Ευαγγελια με καθησυχασες καπως :haha:, γιατι όλοι λένε τα χειρότερα για τη συγκεκριμένη περιοχή.. :roll:
 

sboub

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ/ΤΣΕΧΙΑ/ΣΚΩΤΙΑ-ΙΡΛ
Ταξίδι-Όνειρο
Έλα ντε...
Δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι το μουσείο Πικάσο με απογοήτευσε, καθώς περιλαμβάνει έργα ήσσονος σημασίας του ζωγράφου, προσχέδια των πρώτων του έργων πριν γίνει διάσημος κτλ. και κανέναν πίνακα από τα ώριμα χρόνια του. Εάν δεν είσαι φανατική του Πικάσο, θα μπορούσες και να το αποφύγεις-επιπλέον έχει και μεγάλη αναμονή για την είσοδο. Μου το είχαν πει, αλλά πήγα και το μετάνιωσα.
Στη θέση του μπορείς να δεις το MNAC, κοντά στο Ισπανικό χωριό,(μόνο εξωτερικά να το δεις, είναι εντυπωσιακό, αλλά σε βγάζει από τη περιοχή) ή το Museu d' Historia de Catalunya, στη Μπαρτσελονέτα, ακριβώς στη μαρίνα.Το πιο ενδιαφέρον διαδραστικό μουσείο που έχω επισκεφθεί...
Το μουσείο του Νταλί να μην το χάσεις για κανένα λόγο...

Επίσης, την τελευταία ημέρα έμαθα ότι υπάρχει το Articket BCN, ένα εισιτήριο που κοστίζει 25 Ευρώ και ισχύει για την είσοδο στα μουσεία:Museu Picasso, Fundacio Joan Miro, Fundacio Antoni Tapiew, La Pedrera, MACBA, MNAC, CCCB. Δεδομένου ότι το εισιτήριο μόνο για Μουσείο Πικάσο κοστίζει 10 ευρώ, και για La Pedrera γύρω στα 12, συμφέρει ακόμα και αν δεν δεις και τα 7.
 

Ippolitos

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ορλεάνη
Η Barcelona Card συμφέρει...?!!!Η τελικά βγαίνει μία η άλλη...!!Ευχαριστώ...
 

dreamtrip

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι το μουσείο Πικάσο με απογοήτευσε, καθώς περιλαμβάνει έργα ήσσονος σημασίας του ζωγράφου, προσχέδια των πρώτων του έργων πριν γίνει διάσημος κτλ. και κανέναν πίνακα από τα ώριμα χρόνια του. Εάν δεν είσαι φανατική του Πικάσο, θα μπορούσες και να το αποφύγεις-επιπλέον έχει και μεγάλη αναμονή για την είσοδο. Μου το είχαν πει, αλλά πήγα και το μετάνιωσα.



για το μουσειο πικασο το εχω ακουσει απο πολλους και θα το βγαλω απ τη λιστα , εκτος του οτι εχει πρωιμα εργα του δεν ειμαι και φαν του, πρωτη θεση κατεχει για μενα το mnac :D
Θελω και αλλα tips:haha: !!
 

dreamtrip

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
panpan ειναι δυσκολα απο κοντα , μενω εκτος αθηνων :haha:
οποτε δωσε μου τα φωτα σου απο εδω , θα σου ειμαι ευγνωμων :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.977
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom