γαμήλιο ταξίδι

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, η Αίγυπτος το χειμώνα είναι καλά. Η Ίμπιζα είναι κανένα τρίωρο, αν βρεις κανένα τσαρτεράκι που να σε πάει απευθείας. Αλλιώς, 3,5 ώρες για Μαδρίτη (ή κάτι λιγότερο για Βαρκελώνη) κι από εκεί μια εσωτερική πτήση. Το ερώτημα είναι τι θα πάτε να δείτε εκεί; Για κλάμπιγκ θα πάτε; Μεθυσμένους Εγγλέζους έχει και στα Μάλλια. Εγώ να σου πως την αλήθεια δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ψάχνετε, αν είναι δηλαδή για απλό παραθερισμό ή για να δείτε κάτι καινούριο.
 

Kavalamaria

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
για να πώ την αλήθεια αυτό που ψάχνω είναι να ξεκουραστώ να έχει θάλασσα έτσι ώστε να κάνω κανένα μπάνιο, να δώ και κάτι στο τόπο που θα πάω αξιοθέατα κτλ οχι να γίνω πτώμα απο το γύρισμα αλλα εννοείται ότι θέλω να δώ πράγματα. δεν με ενδιαφέρει το clubbing για να πώ την αλήθεια γιατί θέλω να ηρεμίσω με τον άντρα μου και να ξεκουραστώ.
θέλω να έχει ομορφία το μέρος που ζητάω. και άκουσα ότι στην Ιμπιζα είναι υπερβολικά όμορφα. τι να΄κάνω και γώ μωρέ έχω μπερδευτεί με όλα αυτα που ακούω και μου προτείνουν για αυτό και ρωτάω εσάσ μήπωσ και έχετε πάει.
θεωρείσ ότι είναι πολλά αυτα που ζητάω?????
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Τυνησία (φτηνή και καλές παραλίες) και το Μαρόκο (ακριβότερο αλλά λιγότερο τουριστικό...αν αποφύγετε τα τετριμμένα) δεν είναι άσχημα. Πάλι θα λιώσετε, αλλά όχι τόσο όσο στην Αιγυπτο και σίγουρα είναι κάτι το διαφορετικό: τζαμιά, κάστρα, παζάρια, έρημος, βεδουίνοι, Ισλάμ, αραβική αρχιτεκτονική, χαμάμ...κάτι θα βρείτε που να σας αρέσει και δεν είναι και τόσο μακριά (ίδια απόσταση με την Ίμπιζα που για μένα είναι πολύ χειρότερη από το Φαληράκι). Παραλίες και καλό καιρό έχει και στη Δανία (δεν κάνω πλάκα) και είναι και δροσερά. Αν δε θέλετε να κάνετε μπάνια οπωσδήποτε, τόσα πράγματα έχει η Κεντρική και Βόρεια Ευρώπη.
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Στην Πράγα, στο Παρίσι και στη Ρώμη πάντως δεν κάνεις μπάνιο!!!!!Άντε σε κανένα συντριβάνι μόνο!
Αν θέλεις μόνο θάλασσα πήγαινε σε κανένα νησί εδώ!
Αν πάλι θέλεις να πας οπωσδήποτε εξωτερικό αλλά να έχει και θάλασσα,δέξου ότι θα κάνεις πάνω από 2 ώρες και
σκέψου και τις Δαλματικές Ακτές.Δεν είναι και ιδιαίτερα μακριά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom