εξωτικο ταξιδι τον Αυγουστο

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες! Νομίζω πως τελικά τείνω προς Ταυλάνδη οπότε.....ποιος ξέρει να μου δώσει κάποιες συμβουλές για το μέρος?? Με ποια αεροπορική να κλείσω για πιο φθηνά? Αξίζει να παω και για λίγες μέρες Μαλαισία μιας και θα είμαι εκει κοντα? Είναι επικύνδυνη η Μαλαισία?

Ευχαριστω!
Και εγώ προς Ταϊλάνδη σκέφτομαι να πάω και ψάχνω για προσφορές πακέτων.
Πήρα μιά προσφορά απο το CEL 11 ημέρες/8 διανυκτερεύσεις (2 Μπανγκόκ - 3 Πουκέτ - 3 Σαμούι) σε ξενοδοχεία 4*-5* με πρωινό κ δείπνο καθημερινά + εσωτερικά αεροπορικά (Αθήνα - Μπανγκόκ - Πουκέτ - Σαμούι - Μπαγκόκ -Αθήνα) + από προς αεροδρόμια + εκδρομή Πουκέτ (γύρος νησιού), + φόροι αεροδρομίων (240?) + 25?) φιλοδωρήματα με 1555 ? το άτομο (για 4 άτομα που είμαστε).
Είναι πολύ καλή νομίζω.
Εσείς τί λέτε?

Όσο για την εποχή διάβασα σε συζητήσεις μελών που πήγαν και στα site του καιρού ότι η οι ανατολικές ακτές (Κο Σαμούι) δεν επηρεάζονται τόσο πολύ απο τον καιρό τον Αύγουστο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
1500 για 8 νύχτες είναι μια χαρά ληστεία......παρεπιπτώντος, πρώτη φορά βλέπω στο φόρουμ τόσο αναλυτική περιγραφή του ταξιδιού, λες και διαβάζω φυλλάδιο του πρακτορείου...
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ναι οντως θα συμφωνησω πολυ αναλυτικη περιγραφη!!:haha:
εχω ταξιδεψει με τη cel tours και εχω να πω οτι και αυτη και η versus το εχουν παρακανει...
παντα με πρακτορεια ταξιδευω και ξερω οτι εκει παιζουν οι τιμες αλλα για 8 νυχτες ειναι πολλα....παρα πολλα..
αν πηγαινετε πρωτη φορα σαυτα τα μερη ειναι δυσκολο να πατε τελειως μονοι και το καταλαβαινω αλλα τουλαχιστον καντε μια ερευνα αγορας με αλλα πρακτορεια που να σας φτιαξουν το ταξιδι αυτο ατομικο..ετσι και αλλιως τα νησια δεν θελουν ιδιαιτερη ξεναγηση...!!
παρτε να ρωτησετε στο exelixis..ειχε πιο φτηνες τιμες απο αλλα πρακτορεια για αλλο προορισμο βεβαια..
γενικα παντως ρωτηστε και αλλου!
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Εχω στείλει mail σε monogram,versus,heronia και your way travel, και αναμένω τις προσφορές τους,ευτυχώς δεν κλείσαμε ακόμα !!!!
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας,θα το ψάξουμε κι άλλο.
Κοίτα να δείς που μας φάνηκε και φθηνό!!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
αν πηγαινετε πρωτη φορα σαυτα τα μερη ειναι δυσκολο να πατε τελειως μονοι και το καταλαβαινω
Εγώ δηλαδή που πήγα μόνος πρώτη φορά ήμουν το παιδί θαύμα?

Ταυλάνδη το καλοκαίρι μήπως είναι λιγάκι βροχερά? Η Μαλαισία μάλλον είναι καλύτερη περίπτωση... ασφαλής με καλό καιρό και πανεύκολη... τα Perhentian σας περιμένουν...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Εγώ δηλαδή που πήγα μόνος πρώτη φορά ήμουν το παιδί θαύμα?

Ταυλάνδη το καλοκαίρι μήπως είναι λιγάκι βροχερά? Η Μαλαισία μάλλον είναι καλύτερη περίπτωση... ασφαλής με καλό καιρό και πανεύκολη... τα Perhentian σας περιμένουν...
Μια χαρά είναι η Ταϋλάνδη καλοκαίρι στην ανατολική πλευρά, έχει τον αντίθετο καιρό με τη δυτική.....όσο για τα Perhentian, άστα για άλλους, οι πακεταρισμένοι Σαμούι και πολύ είναι...είναι και δύσκολο να πας από Ταϋλάνδη....άσε που το Cel tours ούτε που θα τα έχει ακούσει...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
1500 ευρω για 8 νυκτες Ταιλανδη ;;
συν τα επιπλεον που θα χαλασετε ... Υπερβολικα πολλα ..
Γιατι να μην πατε μονοι σας ; Ειναι πολυ "ευκολη" χωρα ...
Για 19 νυκτες ολα τα εξοδα μου ,ηταν 2000 ευρω ...
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
1500 ευρω για 8 νυκτες Ταιλανδη ;;
συν τα επιπλεον που θα χαλασετε ... Υπερβολικα πολλα ..
Γιατι να μην πατε μονοι σας ; Ειναι πολυ "ευκολη" χωρα ...
Για 19 νυκτες ολα τα εξοδα μου ,ηταν 2000 ευρω ...
Διαβάσαμε στο φορουμ,δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιό (σε κάποιο απο τα θέματα με Ταϊλάνδη) ότι τα καλύτερα πρακτορεία για ΝΑ Ασιατικούς προορισμούς είναι το CEL και το monogram γιαυτό στραφήκαμε κατά εκεί μιάς και ένα καλό κ αξιόπιστο πρακτορείο μπορεί να σε βγάλει απο δύσκολες καταστάσεις (αχρείαστο ναναι), ενώ ένα κουκουρούκου ....
Θέλαμε να πάμε κ περισσότερες ημέρες (γύρω στις 15 με 12 διανυκτερέυσεις) αλλά μας ζητάνε λαγούς,πετραχείλια και στρουθοκάμηλους...!!!!!!!

Συμπεριλαμβάνονται 5 αεροπορικά εισητήρια σύνολο, πρωινό-δείπνο σε ξενοδοχεία 5*, σίγουρα ρε σείς είναι ακριβά 1550???
Ευχαριστώ.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
γιατί πολύ απλά, το 5στερο θα το πληρωσεις τζαμπα και δε θα έχει και χρώμα να καταλάβεις πού βρίσκεσαι...

και άλλα πολλά, αλλά διάβασε αυτό το θρεντ, επειδή τα έχουνε ξαναπεί πρόσφατα στον blacktan να καταλάβεις...

http://www.travelstories.gr/%E1%F3%DF%E1/6364-%EAoh-samui-%E7-%E1%F6%EF%F1%EC%E7-%E1%E9%F4%E9%E1-%F4%EF-%F0%E1%E8%EF%F2-%E3%E9%E1-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%E1.html
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
αγαπητε ,νομιζω οτι υπαρχει προβλημα στη συνενοηση μεταξυ μας ή κανω λαθος ;
παμε παλι απο την αρχη , σου γραφω οτι για 19 νυκτες μου κοστισε
2000 ευρω ( αεροπορικα Αth - Bkk - Ko samui - bkk -ath + 19 νυκτες απλα ξενοδοχεια + ολα μου τα εξοδα ,φαγητο ,μασσαζ ,μανικιουρ πεντικιουρ :lol: και ψωνια)
και εσυ επιμενεις για 8 νυκτες ,αν ειναι πολλα 1550 ευρω ....

Τι να πω ; Αν εχεις χρηματα για πεταμα ,δωστα να τελειωνουμε ....
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Εγώ δηλαδή που πήγα μόνος πρώτη φορά ήμουν το παιδί θαύμα?

Ταυλάνδη το καλοκαίρι μήπως είναι λιγάκι βροχερά? Η Μαλαισία μάλλον είναι καλύτερη περίπτωση... ασφαλής με καλό καιρό και πανεύκολη... τα Perhentian σας περιμένουν...
:roll::roll: λες να εισαι το παιδι θαυμα??
οσο και "κατα" των οργανωμενων ταξιδιων να ειστε υπαρχουν καποιοι σημαντικοι λογοι και σιγουρα σεβαστοι να θελει να παει καποιος με πρακτορειο και οχι μονος..τους ξερω καλα τους λογους αυτους..ειναι απο το οτι ισως καποιος δεν εχει μπει στη διαδικασια να ψαξει και να κλεισει με πιστωτικες καρτες μεχρι του οτι κατι στραβο να γινει εχεις τη "σιγουρια " του πρακτορειου...τελοσπαντων ας μην ανοιξουμε παλι το ιδιο θεμα!!!
μαλαισια ειχα παει αυγουστο και το τι καταιγιδα επεσε......δε λεγεται!!
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Πήγαμε 16 νύχτες τον Ιανουάριο, Μπανγκοκ (3) - Κράμπι (6) - Σαμούι (7), με αντίστοιχα αεροπορικά, πολύ καλά ξενοδοχεία, μασαζ κάθε μέρα, φαγητό, εκδρομές κλπ 1600-1700 έκαστος. Και πολύ εύκολο ταξίδι..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom