ισπανοφωνος κινηματογραφος!!

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
PAPAS Y MAMAS (μικρού μήκους)

όταν τα οικογενειακά βιώματα μετατρέπονται σε παιδικό παιχνίδι...

στα ισπανικά με αγγλικούς υπότιτλους

 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Μολις ειδα το Los abrazos rotos του Αlmodovar,δε μου αρεσε,τη βρηκα βαρετη,τα τελευταια 10 λεπτα μπορω να πω ηταν τα καλυτερα για μενα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μολις ειδα το Los abrazos rotos του Αlmodovar,δε μου αρεσε,τη βρηκα βαρετη,τα τελευταια 10 λεπτα μπορω να πω ηταν τα καλυτερα για μενα.
το ειδες??σε ζηλευω τοσο μα τοσο τοσο πολυ!!βαρετη??μην μου λες τετοια..
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
το ειδες??σε ζηλευω τοσο μα τοσο τοσο πολυ!!βαρετη??μην μου λες τετοια..
Latina, ξερεις πολυ καλα το στυλ του,ξεκιναει η ταινια και ξαφνικα τα γυριζει ολα αναποδα,οκ αυτο το χουμε δει πολλες φορες,αλλα σε αυτη τη ταινια δε εγινε κατι αναλογο αλλα μπορω να πω οτι πανω στα 20 πρωτα λεπτα ειχα μαντεψει κατι και βγηκα σωστη,αλλα δε θα σου πω παραπανω,οταν τη δεις θα μιλησουμε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Latina, ξερεις πολυ καλα το στυλ του,ξεκιναει η ταινια και ξαφνικα τα γυριζει ολα αναποδα,οκ αυτο το χουμε δει πολλες φορες,αλλα σε αυτη τη ταινια δε εγινε κατι αναλογο αλλα μπορω να πω οτι πανω στα 20 πρωτα λεπτα ειχα μαντεψει κατι και βγηκα σωστη,αλλα δε θα σου πω παραπανω,οταν τη δεις θα μιλησουμε.
οκ, μην μου πεις αλλα για να μην με επηρεασεις!!ασε να δω και να κρινω!!και μολις την δω το συζηταμε!!

με προβληματισες παντως!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
οκ, μην μου πεις αλλα για να μην με επηρεασεις!!ασε να δω και να κρινω!!και μολις την δω το συζηταμε!!

με προβληματισες παντως!

μη προβληματιζεσαι,γουστα ειναι αυτα,μπορει να ξετρελαθεις! παντως εχει 1 καλο κομματι,για λιγο παιζει αλλα alegre la vista!
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Θα ηθελλα να προτεινω οχι μια ταινία αλλά μια telenovela,Vientos de agua, Αργεντινοισπανικη του 2006 η οποια ανακαλυψα στο νετφλιξ προ 2 εβδομαδων.Ειναι 13 επεισοδια και ξεκινα το 1934 με την ανοδο του Franco στην Ισπανια και την φυγη ενος νεου (Andres) στο Buenos Aires.67 χρονια μετα οταν επιβαλετε το corralito στην Αργεντινη το 2001 o γιος του Andres στα 45 του θα αφησει την γυναικα και τα παιδια του και θα ακολουθησει αντιστροφη πορεια απο τον πατερα του στην αναζητηση εργασιας στην Ισπανια.Δυστυχως στο ελληνικo νετφλιξ δεν υπαρχει αλλα μπορει καποιος να την δει στο αμερικανικο νετφλιξ η στο λατινοαμερικανικο μεσω Vpn εχοντας και την επιλογη ισπανικων η αγγλικων υποτιτλων.Επισης προ μιας εβδομαδας καποιος ανεβασε ολα τα επεισοδια στο YouTube οπου υπαρχει και η επιλογη υποτιτλων.
Νομίζω αυτό το έργο είναι ότι καλύτερο έχω δει τα τελευταία χρόνια όχι μόνο ως ισπανόφωνο.



 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.747
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom