κάνετε spor στους προορισμούς που ταξιδεύετε??

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
ναι κι εγω ειμαι πολυ αθλητικος τυπος.Στο τελευταιο ταξιδι εκανα κολυμπι, snorcelling, ατελειωτο κουραστικο περπατημα στην αμμο, horse ridding για το salto el limon-εκει μαλλον τα αλογακια γυμναστηκαν πιο πολυ και μαζεμα καρυδας--ενταξει δεν σκαρφαλωσα αλλα συνεπασχα με το δομινικανο μιγκελ που ηθελε να τον υιοθετησουμε μιας και μαζευε καταπληκτικα τις καρυδες..επισης σκοποβολη με πετραδακια στις μανγκιες!! για φρεσκα μαγκο και τελος βαρακια με coco loco καρυδα γεμισμενη με χυμο καρυδας και ρουμι σηκωσε πιες αφησε 1-2-3 και ξανα απο την αρχη...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φαινεται τελειο!Καταπληκτικο! Οχι βεβαια δε θα το εκανα , αλλα ζηλευω και θαυμαζω αυτους που το τολμουν!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
αυτο οχι,αλλα στην τυνησια ετοιμη ημουν να κανω αυτο με το αλεξιπτωτο που σε τραβαει ενα σκαφος μεσα στην θαλλασα....και με σταματησε ο συζηγος,που θα πας και τι θες να κανεις και τετοια....κριμα....:roll:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Μιας και δεν έχει απαντηθεί το ερώτημα, να πώ ότι έχω κάνει undersea walk και είναι πολύ καλό γιατί λόγω βαριδίων δεν μπορείς να ανέβεις στην επιφάνεια και περπατάς κανονικά στο βυθό παίρνοντας οξυγόνο από το σκάφανδρο που έχουν εφαρμόσει στο κεφάλι σου.

Γενικότερα αυτά που έχω κάνει είναι:
1) undersea walk (Μαυρίκιος)
2) para-flying (Μαυρίκιος)
3) θαλάσσιο σκι (Μαυρίκιος)
4) scuba doo (Άγιος Δομήνικος). Στη λογική του undersea walk αλλά με υποβρύχιο μηχανάκι (έχω σχετική φώτο συνημμένη στην ιστορία μου για τον Δομήνικο)
5) καταδύσεις (Άγιος Δομήνικος)
6) ιππασία (Άγιος Δομήνικος)
7) snorkelling (σε όλα τα παραπάνω)
8) elephant-trekking (Ταϋλάνδη)
9) καραβάνι με καμήλες (Αίγυπτος, Τυνησία)
10) extreme 4WD (Τυνησία)
11) πτήσεις με 6θέσιο και 8θέσιο αεροπλανάκι (Grand Canyon και Άγιος Δομήνικος, αντίστοιχα).

Γενικά προσπαθώ σε κάθε χώρα να κάνω και από κάτι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.318
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom