οικονομικη κριση

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Mary δεν νομίζω πως είναι τόσο απλοϊκά τα πράγματα.
Ξέρω για ένα ζευγάρι που θέλει να αγοράσει ένα σπίτι. Επειδή όμως δεν ήθελε πάρει δάνειο και να είναι όμηρος της τράπεζας για 30χρόνια, μαζεύουν λεφτά ώστε να φτάσουν σε ένα ικανοποιητικό ποσό και να πάρουν μετά μικρότερο δάνειο. Σκέψου να χάσουν αυτοί οι άνθρωποι τα λεφτά τους! Σκέψου κάποιον που δούλευε μια ζωή και πήρε τώρα το εφάπαξ. Σκέψου γονείς που κάνουν μια ζωή οικονομία για να εξασφαλίσουν τα παιδιά τους. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ανθρώπων που έχουν λεφτά στην τράπεζα και δεν είναι πλούσιοι.

Κάτι ξέρουν αυτοί οι κερατάδες οι 300 που αν δεις το πόθεν έσχες τους έχουν από 8 σπίτια, 3 αυτοκίνητα, 12 οικόπεδα ο καθένας αλλά στην τράπεζα 3.000 ή 5.000 ευρώ!
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Απ οτι διαβασα στο Yahoo η χωρα που κινδυνευει πιο πολυ ΤΩΡΑ απο την οικονομικη κριση στην Ευρωπη ειναι η Ισλανδια...Μιλανε οτι παει για καταρρευση (αν κ τωρα το αρθρο δεν το βρισκω να το κανω ποστ,λετε να το κατεβασανε?)

Το καλο με εμας ειναι οτι σαν ακριβη χωρα που ειναι τωρα,με τυχον υποτιμηση θα μπορουμε να την ταξιδεψουμε ανετα (ξερω ειναι κακο οπως ακουγεται αλλα ειναι forum για ταξιδια κ αν το παρετε κυνικα 16 ευρω για μπεργκερ κ κοκα κολα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ)
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Αρθρο για την οικονομική κρίση στην Ισλανδία έγραφε σήμερα η εφημερίδα City Press.
Γενικά τείνει η κατάσταση να διαμορφώσει δύο κοινωνικές τάξεις: Φτωχών και πλουσίων. Η μέτρια τάξη θα εξαλειφθεί σε λιγότερο καιρό απ' όσο πιστεύαμε.
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Εχω δυο αποριες:
1. αν πτωχευσει η τραπεζα δεν θα χρωσταω πλεον το δανειο?
2. αν πτωχευσω εγω εγγυατε κανεις πως θα το αποπληρωσει στην τραπεζα?
Γιατι αν θελουμε να ειμαστε δικαιοι θα επρεπε η απαντηση να ειναι και στα δυο θετικη.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Βουτιά σημειώνει ο δείκτης τιμών στο Χρηματιστήριο της Αθήνας, αφού με το άνοιγμα σημειώθηκε «ελεύθερη» πτώση στις τιμές των μετοχών μετά τις μαζικές πωλήσεις σε όλους τους κλάδους.
Εγώ λοιπόν, σήμερα , τόλμησα κι αγόρασα!

Αν αντέξει το σχοινί, θα φανεί... στο χειροκρότημα, για ταξίδι όνειρο!;)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ακουσα σημερα στην tv οτι η οικονομικη κριση θα εχει μεγαλη διαρκεια και οτι
ο κοσμακης θα σφιξει τα λουρια κι`αλλο.
Ερχεται και φορο-καταιγιδα.
Λετε να φορολογησουν και τα ταξιδια?:rolleyes: φτου-κακα.τι ειπα τωρα.

Με βλεπω στο Μπαλι με ωτοστοπ:haha:

Συμφωνω με mpiftex περι 300.
Αλοιμονο απο μας.
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ακουσα οτι τα αεροπορια εισητηρια μεσω καρτας θα ναι τεκμηριο.απο το κακο στο χειροτερο παμε
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ε,οχι ρε γμτ μια χαρα μας ειχε μεινει σαυτην την ζωη,τα ταξιδια,κατι για να ελπιζουμε και να ονειρευομαστε και θα μας το παρουν και αυτο?
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Φίλος που δουλεύει στην Eurobank μου είπε ότι για τις καταθέσεις δεν έχει ο Ελληνας να φοβηθεί τίποτα. Ηδη έχουν πολλούς Ελβετούς οι οποίοι φέρνουν τα χρήματα τους σε ελληνική τράπεζα.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
ακουσα οτι τα αεροπορια εισητηρια μεσω καρτας θα ναι τεκμηριο.απο το κακο στο χειροτερο παμε
Αθηνα αν πραγματι ισχυει αυτο που λες,μας βλεπω να οργανονομαστε και να
κατεβαινουμε σε πορεια στο Συνταγμα.
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
και οταν θα δειξει η τηλεοραση την διαδηλωση μας θα πε騴 εδω ο κοσμος καιγεται και αυτοι τον χαβα τους
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ηδη έχουν πολλούς Ελβετούς οι οποίοι φέρνουν τα χρήματα τους σε ελληνική τράπεζα.
αυτό και αν ειναι ειδηση...:haha:
ολοι οι εχοντες και κατεχοντες πανε τα λεφτουδάκια τους στις ελβετικές τραπεζες..
τώρα οι ελβετοι τα φερνουν σε μας;
απιστευτο και ομως ελληνικο-ελβετικο!!!:D...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom